Rok 2021 pohledem osobností CZ/SK skateboardingu

Rozeslali jsme na všechny možný strany dotaz na ten nejsilnější moment ve skateboardingu v téměr uplynulém roce 2021. Odpovědi, co k nám dorazily zpět, jsme dali dohromady do tohoto článku a je nám ctí vám jej předložit, protože na konci roku každý bilancuje. Všem děkujeme za zaslané odpovědi!
 
Antonie Bakošová
Pro mě nejzásadnější moment, asi ten, kdy se ke mně dostala informace, že za pár týdnu letím do Říma, na “nějaký ty závody” a z “nějakých těch závodu” se pak vyklubalo mistrovství světa a vlastně poslední kvalifikace na olympiádu. No prostě úplnej nesmysl a bylo to fakt hustý, vidět na živo všechno to, na co jsem se do teď koukala jen v televizi. A to ani nemluvím o samotným ježdění v tom samým parku, he he. Ale zároveň kdybych měla říct moment nejsilnější, tak bych asi řekla letošní Mystic Sk8 Cup. Právě na Mystic jsme s mamkou a ségrou chodily úplně od malinka a letos jsem se ho vlastně poprvý odhodlala jet. A ta atmosféra tam?! Prostě top! Konečný vyhlášení bylo teda taky něco! Rok 2021 byl zatím pro mě nejvíc hustej rok, co se týče skejtování. Děkuju hrozně moc všem za všechno, a přeju krásnej rok 2022!
 
Bob Hausner (kamera, skater)
Nejzásadnějším momentem pro mě bylo, že jsem konečně vydal svůj part!!
 
David Chvátal (kamera, skater)
Za mě bylo v roce 2021 nejvíc zásadní vybudování nové skateplazy na Vltavské a rekonstrukce Stalina. A osobně, že konečně po dvou letech s kotníkem můžu aspoň částečně jezdit.
 
David Luu
Za mě byl rok 2021 z poloviny zotavování se ze zranění co jsem prodělal. Jinak pro mě byl zásadní moment ten, že se konečně vydal street profil social distancing, který se dlouho držel pod pokličkou a dostali jsme na to super ohlasy.
 
Honza Bašný
Když to shrnu pro českou scénu, pro mě byl nejzásadnější moment vznik oficiálního českého poháru pro juniory! Dala se tak velká šance v samotném závodě pouze mladým a začlo jich jezdit více než starších, v tom vidím velký potencionál + samostatná ženská kategorie. Když to vezmu z mimozávodní scény, tak mě potěšilo hodně street skate montáží, videí a tripů. Je vidět že si každý umí najít to svoje a baví ho to!
Celosvětově mě nejvíc zaujalo probojování a cesta Jaggera Eatona na LOH + asi životní úspěch na LOH na který napojil vítězství na Super Crown. To byl úlet! A musím vypíchnout našeho kamaráde Riša Turyho který měl neuvěřitelnou sezónu! A druhé místo na Tampa AM mluví za vše, příklad pro všechny, co chtějí dřít.
 
Honza "Machy" Machačka
Mark Suciu je konečně SOTY! Přeju mu to už dlouho, což si asi pamatuješ když jsi mě zpovídal naposledy. Mark je nejtechničtější skejtr současnosti a letos to navíc podtrhl čtyřmi party.
Mezi zásadní momenty roku 2021 určitě musím zařadit i premiéru skatebordingu na OH v Tokiu. Až čas ukáže, jak tahle popularizace pomůže/ublíží, nicméně po sérii her Tony Hawk’s Pro Skater, je tohle poprvé, kdy si skateboarding řekl o pozornost široké společnosti.
A když už jsme u těch závodů, tak mi velkou radost dělá Rišo Tury, letos mimo jiné 2. flek na Tampa AM, což je neskutečný výsledek. Obyčejný kluk ze Slovenska, kterého nezajímá dosah na instagramu, odběratelé na youtube, zajímá ho jenom skateboarding a všem nám ukazuje, že takovou cestou se dá jít. Rišo inspiruje a já bych si moc přál, aby právě z něj si nastupující generace brala příklad.
 
Honza Malý
Rok 2021 byl zajímavý. Pořád se něco dělo a já stále něco odkládal na úkor novým dobrodružstvím a projektům. 
Jsem rád, že se vše ke konci roku pomalu a jistě uzavřelo a mohu vstoupit do nového s čistou hlavou. Rozhodně rád vzpomínam na projekt "Snowdemic", kdy začátkem února napadl v Praze sníh, který se chvíli držel a dovolil mi vytvořit streetový počin na snowskatu. S nástupem jara mě potěšila nová spolupráce se Snowbitch, distribující Fallen boty, které od té doby obouvám a nedám na ně dopustit. Vzniklo k tomu welcome videjko a slíbil jsem si, že vytvořím do dalšího roku nadupaný part pro Fallen Europe.
Jinak na Boardmagu vyšla parádní streetová minutka, objevoval jsem nový neokoukaný spoty, pohrotil nový triky, bavili mě sólo mise po skateparcích, tvoření různých editů jako třeba Litoměřice Last Sesh… objížděl jsem republiku křížem krážem po městech, po závodech, po akcích, urbexech nebo kvůli fimingu… ve své dosluhující corsičce, se kterou mám taky plno nádherných vzpomínek. Dojel jsem s ní do všech koutů republiky a každý se divil, že to auto ještě jezdí.
Co bych ještě mohl vypíchnout… třeba Yehlas camp, Refresh Štětí, Mystic cup, Bláža memorial Svitavy, Piggybear Sušice, Thunderstorm Česká Lípa, Liberecký struhadlo, trip do Chorvatska s partou, s holkou na Sardinii, nebo s Kvapilem a Maciekem pod širák…, skejtovačky s Matesem, Michalem na Vysoplaze nebo s foťákem v ulicích, Davidem Tomanem, DíBím a spousty dalšíma…, trip do Plzně za Puchtou a snowbitch týmem, dobré i špatné chvíle v Jihlavě, Moravu, MČR, Gos v Pluhárně, Pec pod Sněžkou, Mystic otevíračky, svatby kámošů, Tupý hrany, 360 hardflip, zlomený nos, Boomer premiéra… No hodně toho letos bylo… a byl to za mě skvělý ročník! Užijte si rok 2022 naplno, skejtujte s úsměvem, nehejtujte a mějte se rádi. 
 
Honza Navrátil
Pro mě to bylo asi vydání partu "Get lost" s Maxem a zase po roční pauze návrat skoro do normálu v závodní sezóně.

Hynek Laštovka
Skateboarding Haitora da Sylvy v "Man of das World" od Palace skateboards.

Jakub „Pašík“ Jiruška
 
Jakub „Šindy“ Šindelář
V ČR je to Social Distancing a že Ambassadors vydali ucelený street video. Pak pro Slovensko nejspíš Rišův úspěch na Tampa AM. A SOTY, neskutečnej počet partů, co vydal Suciu. Ale globálně nejzásadnější pro historii skateboardingu ta olympiáda. S ní je to prostě přirozenej vývoj a dokud flip nebude jednotně za 5 bodů, ať ho uděláš jakkoliv, tak je skateboarding svobodnej pro každého stejně.
 
Jakub "Yako" Karlík (grafik, skater)

V7_underground
Jsem nadšenej z Vltavský a svůj kus radosti si z toho odnese každý, kdo si tam zajde skejtovat a v budoucnu i relaxovat. Věřím, že Vltavská prolomuje ledy ve vnímání veřejného prostoru a podobný spoty začnou přibývat. V tom je Vltavská zásadní, že tu vznikl ukázkový vzorec, který lze použít i jinde. Potlesk za odvedenou práci pro U|U studio, Bonidee, Re-place a Praze 7
SWB v Zambii
Pro mě bylo důležitý, že se mi vrátil kamarád/kolega, ha! Martin Loužecký z úspěšný a vyčerpávající mise v Africe. V městě Mongu se @Skateworldbetter a mnoha dalším zdařilo postavit krásný d.i.y. skatepark. To je pokaždý důvod k oslavě & hnací motor do další práce.
Skatepark v RIU 
V Žamberku, kousek od mého rodiště se o rekonstrukci skateparku mluvilo roky a letos to dopadlo, zbožňuju to tam! Úplně si to maluju, jak tam s mýma kids hrotíme tu pohodu!
Znovu díky U|U studiu, Bonindee skateparks a rodině Všetičků.
(Out)performance
Pro mě je Javi Varillas 100% zásadní kamarád, skater a kameraman. Takže jsem se na jeho nový projekt poctivě tešil a dostal jsem vše co jsem si přál! Nutel v hecu, Payo ukázal fs noseslide, Hyro se projel v nose manuálu tam kde ostatní protestovali. A Štěpán z pozice skryťáka odevzdal výbornej part, ke kterému se budu rád vracet! Já děkuju.
Továrna na full party a čokoládovej profík
S obdivem jsem sledoval cestu Marka Sucio k SOTY. I progres a růst popularity Carlisle Aikense - to je ministr stylu! Že se stal profíkem není zásadní překvapení, ale mám z něj radost.
Rišo prolomil Tampu Am
Z Rišova výsledku jsem se posadil na prdel. Jinak komerční závody nevyhledávám, ale tady smekám. Tampa je Tampa!
Dal jsem si pět s Kubou Ostnem a Nikolas Tušl mě začal sledovat na instagramu!

Jarda "Kac" Kučera (zakladatel Skaterock.cz)

V letošním roce se pro mě žádný nejzásadnější skateový moment neudál. Co taky čekat, když celý svět žije dva roky v lockdownech? Všechno je mnohem složitější, komplikovanější a dražší.
V ČR se například rozvolnilo na jaře, nějak proběhlo léto a přišel podzim a s ním další nová opatření.
Radujme se tedy aspoň z maličkostí každodenních dnů. Buďte rádi za každou session s kámoši na spotech a užívejte si to, jak to jen jde. Nicméně pár zásadních věcí, které si myslím, že stojí za pozornost, tady zmíním.
Zásadním skate momentem je určitě druhé místo Riša Turyho na nejrespektovanějším závodě na světě, kterým je Tampa. V tomto případě se jednalo o závod Tampa AM. Pro slovenský skateboarding je to neuvěřitelný úspěch a historický moment.
Dalším je určitě video part Felipe Nunes' "Limitless" Part. Pamatuji, když v roce 1999 přijel na Mystic Skate Cup podobně handicapovaný Brazilec Og De Souza. Tenkrát z toho byli všichni úplně vedle, protože to v životě neviděli a nedokázali si ani představit, že je takhle možný skateovat. Navíc být i úspěšný a respektovaný. Felipe Nunes svým partem tento heandicap posunul o level dál a natočil striktně street part. Vůbec netušíme kolik je zatím píle, osobní síly, vytrvalosti a nezlomné vůle. Tohle nebude asi dlouho překonaný.
Na závěr bych chtěl zmínit holčičí skateboarding a nabírání holek do Pro teamů renomovaných značek. Prostě celková pozornost, která se jim dostává ve stále větší míře ve světě skatebaordingu.
Je to reakce na stále se zvyšující zájem o skateboarding ze strany holek, kterých jezdí čím dál víc. Osobně s tím mám zkušenost, protože moje dcera taky jezdí a díky ní často navštěvuji skateparky a spoty. Vždycky tam jsou nějaké holky. Jsou situace, kdy je tam snad víc holek než kluků. Tento trend je celosvětový.
A když už jsme u těch holek, tak rozhodně za zmínku stojí letošní velký progres a úspěch Tonči Bakošový na zahraničních závodech a letošním Mystic Sk8 Cupu 2021.

Jirka Houka
Pro mě určitě 2. místo na MČR a to, že mi letos vyšel promodel koleček u YEHLAS, čehož si moc vážím!

Jirka Kotal (U/U studio)
V roce 2021 pro mě byl nejvíc zásadní přístup městské části Praha 7 ke skateboardingu. Ať už to je podpora skateboardingu na Stalinu v podobě vymezení proti developerské činnosti a výstavby nesmyslných budov, které by nadobro zničily Stalina, tak jak ho známe…, tak jeho plánovaná rekonstrukce s ohledem na místní komunitu skejťáků, aby co možná nejméně narušovala současné využití. Dále podpora Prahy 7 ve výstavbě nových míst pro skateboarding, jako je plaza na Výstavišti nebo nově rekonstrukce podchodů na Vltavské. Tyhle podpůrné činnosti udělali z Prahy 7 nejatraktivnější městskou část Prahy pro skateboarding a doufám, že by tím tak mohla inspirovat další městské části a města v České republice.

Kamila Zawadská
Nejzásadnějším momentem v tomto roce bylo moje prvně odjeté kino na novém spotu na Výstavišti. Bylo to těsně po narozkách a byla jsem mezi haldou kámošů v čele se Šáry Š., což tu radost umocnilo. Dalším zásadním momentem bylo znovuotevření Bowl baru, který je pro mě velkou srdcovkou (tam začalo moje opravdové skejtování se vším všudy). A do třetice všeho dobrého bych zmínila to, že jsem si mohla letos zajet MČR v bowl s lidma/kámošema, kterých si dost vážím…

Karel Raichl
Pro mě byl skejtovej rok spíš o operaci a rekonvalescenci, takže jsem si ho zrovna moc neužil. Spíš jsem se věnoval přítelkyni a práci. Což je samozrejmně taky super. Ale scénu jak zahraniční, tak tu naší samozřejmně sleduju. V našem rybníčku se toho bohužel moc neděje, pořád ta samá písnička. Zachraňují to tu, až na výjimky, slováci, za to jim patří uznání. Je tu pár mladejch nadějnejch, tak snad půjdou v těch lepších, skejtovejch kolejích a bude radost na ně koukat. Já se v zimě už začnu plácat na zemi, tak se těším, až se někde potkáme a zajezdíme! Přeju všem všechno nejlepší do novýho roku! Hlavně to zdravíčko, to je nejdůležitější.
 
Maciek Szwejda (kamera, skater)
Nejdůležitější věcí v roce 2021 pro mě bylo sehnání objektivu Century MK1 fisheye pro moji VX1000 kameru, protože mojí největší vášní je natáčet a tvořit nový projekty s klasickou příchutí. Zdravím všechny VX nadšence!!!
 
Marek Knytl
Za mě nejlepší okamžik, Tury a 2. místo na Tampě. A v ČR stoprocentně realizace Vltavský. Z toho prostě sálá ten správnej vibe.
 
Marek "Mitch" Lovás (Boardmag)
Začnem tým, čo ma tento rok bavilo. Baví ma, že určitá časť našej scény bola v roku 2021 aktívnejšia, ako kedykoľvek predtým. Mal som možnosť byť dokonca na premiérach niekoľkých FULL VIDEÍ! Skladám poklonu pred celým Brnom, ktoré sa postaralo o "GRAND HOTEL" video! Tak isto musím spomenúť videá "Out Performance, Bombastik Euro, Redo That Shit" a v neposlednom rade "SID Prager". Obrovský rešpekt a vďaka všetkým mojim fellákom, s ktorými som tento rok mohol tráviť čas, skejtovať, točiť, chodiť na tour a zažívať všetky tie krásne chvíle. Dík za to! Zároveň ma potešila určitá časť mladej generácie, ktorá skateboarding vníma (za mňa) správne a ktorá sa chce prezentovať kvalitným skateboardingom v uliciach a už sa nehrajú na lajky tak, ako sa chceli hrať kedysi. 
Ten smutnejší poznatok, ktorý som za tento rok nazbieral je ten, že takmer všetky dobré projekty museli vzniknúť bez sponzorov a podpory. Samotné skateshopy a značky, ktoré vždy tvorili scénu, neboli často schopné vyprodukovať za tento rok nič. Väčšina skateshopov si u nás totiž zvykla robiť promo na zľavových kódoch a výpredajoch a úplne zabudli na skateboarding a support scény. Čo je ešte smutnejšie je to, že im to čoraz viac skejťákov žerie a nezaujíma sa o to, čo a koho podporujú. Trochu sa bojím, že takýmto štýlom si budú skejťáci za rok kupovať dosky naozaj v Decathlone a ani sa nad tým nezamyslia. 
Skaterov ale vzniklo tento rok naozaj mnoho, skateparky sa asi stavajú, Amerika poslala väčšie a väčšie bangre a európania kreativitu posunuli na nový level. Verím, že sa v budúcnosti aj my priblížime o niečo viac svetovej úrovni minimálne mentalitou, čoraz viac skaterov bude spoznávať ten nezameniteľný pocit z real skateboardingu a budú si vážiť streetový part viac ako 10 sekundové reels na Instagrame. Na rok tak budem môcť dúfam hovoriť už len o pozitívnych stránkach. Peace!
 
Martin Semirád (Mystic Constructions)
Jsem moc rád, že se u nás v Děčíně po mnoha letech postavil nový betonový skatepark, díky tomu se neuvěřitelně rozšířila skateboardova komunita a najednou je to jako dřív, jdeš si jednou za čas zajezdit do parku a tam není jeden člověk, ale prohání se tam rovnou celá parta mladých skejtrů, která se hecuje a všechny to moc baví. To mě hřeje u srdce a vždy si s nima hrozne rad zajezdím. Zásadní bylo asi to, že i přes všechny korona opatření se pro Mystic Construction partu nezměnil pracovní proces a mohlo se bez problému nadále stavět betonové parky.
 
Matěj Homola (Wohnout)
Pro mě osobně ten, že jsme hráli po sto letech s kapelou na Mysticu a bylo to výborný! Strašně jsme si to užili! Plus nám vyšla skejtová deska Wohnout a jinak už to sleduji z povzdálí. Nicméně překvapuje mě hromada dětí pod 10 let, co dělají 540 v bazénech.

Martin Hrouda (U/U Studio)
To, že jsme mohli díky projektu na Vltavské mluvit o skateboardingu a veřejném prostoru v CAMPu (Centrum architektury a městského plánování) a tím šířit osvětu o skateboardingu i za hranice naší skate komunitu.
 
Maxim Habanec
Pro mě asi nejzásadnější moment bylo finále Mystic cupu. Od mala tam chodím každej rok a tím, že to rok nebylo kvůli pandemii a pak i vypadalo, že to nebude znova, tak jsem byl hrozně rád, když jsem si zas s kámošema z celýho světa mohl zazávodit na Štvanici. Nějak jsem měl pocit, že je zase všechno v pořádku. Mimo to jsem si i skvěle zajezdil a vrátil asi jeden z nejlepších triků v životě na první pokus, takže to si budu pamatovat dlouhou dobu. Jinak během roku těch zlomových momentů bylo více, ale řikal jsem si, že sem napíšu tu svojí nejvíc pozitivní vzpomínku a to bylo právě tohle.
 
Michal Gálik
Osobně to je pro mě stále největší pocta a životní událost, že jsem se stal Pro za FSC a ze skate scény, vyhodili jsme první AMB video který se streamovalo i na Berrics.
 
Ondra "Hank" Trávníček (znalec)

Tak momentů zásadních byla spousta, vo tom jakoby žádná. Rozhodně tady nebudu zmiňovat olympiádu, závody nebo další podobný věci neb ty šly většinou, ale potom co sem ze skateboardingu tak nějak zdrhnul, tak už úplně, mimo mě. Jenže člověk ten skateboarding prostě, obzvlášť po 25-ti letech aktivity, jen tak z hlavy nedostane. Tudíž pořád počumuju nějaký ty videoparty a full videa, neb sem na tom byl v dřívějšku totálně závislej. Partů vychází každej tejden kupa nebo tři kupy a nad některejma fuckt člověk hodně kroutí tykví.
Pro mě, ale zcela nejzásadnější part a tudíž i nejzásadnější moment roku 2021 je bez váhání Stalin Plaza part Jirky Hronka. Samože, to je trikově totální vynikajícnost, ale tady je prostě spousta věcí správně. Triky, styl, SONG, syrovost, prostřihy, atmosféra a prostě všechno. Ne tak často si pouštím něco víckrát po sobě, ale tuhle pecku sem viděl fakt magorkrát. Gratuluju Jirkoj k unikátní pecce a jediný co mě mrzí, že to víc nechytla zahraniční média. Tak tohle je věc, z který sem si nejvíc za letošek sedl na prdel. Snapback smekám Mr. Hronek!!! 

Pavel Fořtík
Nejzásadnější momentálně asi nemám, proběhla olympiáda, která skateboarding posunula v zájmu o něj, ale zároveň z něj udělala více komerční sport. Spousta mladejch nejezdí protože to viděli u kámoše, a chtěj dělat taky něco jinak a jiného, ale protože to mají kroužek jako fotbal, hokej apod. Na jednu stranu dobře, na druhou za mě nic moc. Co se týče ČR, tak scénu moc nesleduju, je to už několik let furt to samý, až na pár výjimek. MČR už tak nejezdí tolik lidí- stejnej park, stejný lidi, stejný triky od té doby co je Štvanice v tomto nastavení. Chybí mi tady klasická série zavodu pro MČR (třebas sedm zastávek), a z toho by měl vzejít Mistr, a ne z jednoho závodu. Každej kdo by chtěl ten titul, tak by musel objet minálně pět závodů a pak podle bodů vyhlásit. Nyní se jede jeden závod, stále ve stejném parku, což mi přijde nefér např. pro kluky z Moravy. Velký plus jsou realizace skateparku a různých projektu (Výstaviště, Vltavská) po celý republice.

Petr "Piťu" Humpl
Nejvetší radost mi udělal Mark Suciu a jeho čtyři profily za měsíc a následný SOTY ocenění. A u nás určitě Rišo na Tampě a naše full lenght video od AMB Dist.

Petr Löwy (legenda, skater)

Každý nový rok je pro mě ve skateboardingu určitým mezníkem. Je těžké to všechno vtěsnat v jeden vjem. Pozorovat záznam z finále MČR a vidět z mého pohledu, kam se skateboarding od 80. let v ČR dostal, je prostě úchvatný. Sledovat, jak se skateboarding během let dostal až na Olympiádu, ačkoli určitá část skate komunity, tím jak jezdí, už dávno na olympiádu patří. Vidět s jakou profesionalitou jezdí Rišo Tury, např. v Tampě, kterou každý rok sleduju. Z osobních momentů mám radost ze svého nového pro modelu, který opět vznikl v designérské dílně Doris Tesárkové a následně jsem se dočkal i vlastního fingerbordu se stejným designem, který už se prodává. Kdybych ale měl říct to hlavní a nejsilnější. To jsou ty momenty, kdy mi najednou vznikne během týdne volné odpoledne, venku je krásně, sednu na motorku, odjedu na Štvanici a potkám staré kámoše, co už taky něco pamatujou a společně se hecneme k vracení triků, který nám trvá vrátit. Tyhle momenty jsou pro mě i po letech prostě nejvíc a v roce 2021 to nebylo jinak.

Rišo Tury
Rok 2021 bol zaujimavý a mal celkom freestylový priebeh kedže na začiatku roku ešte nikto nevedel čo bude. Zažil som super chvíle v Los Angeles na začiatku roka. Pokračovalo to olympijskymi kvalifikaciami do Tokia, na ktoré som sa nakoniec nekvalifikoval. Suťažna sezona ale pokračovala svetovymi poharmi a roznymi sutažimi po Europe, kde som na kazdej bol vo finale a okrej jednej, tak na kazdej som stal na stupni vitazou, co si nesmierne vážím. Velkou cerešničkou na tortě bola pre mňa tento rok Tampa Am, kde som vlastne ani nechcel ist a potom na do toho prekecal Tomáš Vintr, za co mu ďakujem a bolo z toho nadherne 2. miesto. Bol to rok plny zážitkov či už skejtových alebo zážitkov v osobnom životě a vážím si to, že som ho mohol prežít hlavně v zdraví.
 
Tomáš "Bulet" Gaži (kamera, skater)
Skateboarding v roku 2021 vnímam veľmi pozitívne, Olympiádu sme prežili, vzniká hromada skvelých skateparkov, ľudia si točia lokálne videa a profily a môj childhood hero, Rišo Tury, stál na pódiu v Tampe. Myslím, že sa uberáme dobrým smerom. No hate, go skate! 

Tomáš Velický (Furt bokem, skater)
1. První LOH se skateboardingem. To byla z hlediska následujících 20ti let naprosto zlomová událost.
2. Rišo druhý místo na Tampa AM. Ukázka naprostý odevzdanosti skateboardingu, neuvěřitelný píle a výdrže. Rišo dokázal to, co nikdo z našeho regionu před ním a dlouho to tak pravděpodobně i zůstane.
3. Tonča Bakošová v semifinále na MS, což věřím, že jí dost nakoplo a pomohlo k tomu, aby brala třetí místo na MSC.
4. Tobiáš na MČR v parku, kdy po dlouhých letech jasné nadvlády Jurdy a Pavouka převzal žezlo mladej kluk s obrovským potencionálem.

Tomáš "Liška" Stejskal
V roce 2021 to byl pro mě každý den strávený v Barceloně. Štěstí a zdraví všem!
 
Tomáš Weimann (trenér české skate repre, skater)
1. Sledování skateboardingu na LOH
2. Ne-výhra Nyjaha na LOH
3. Part Marka Suciu
4. Zion Wright finále Dew Tour
5. Rišo 2. místo Tampa AM
6. Maxův život ve finále Mysticu
7. Postup Tonči do semifinále v Římě
8. Finále MČR - Martin Pek vs. Jirka Houka
9. Kiko Nollie bigspin heelfpil frontside boardslide na Vysoplaze
10. Klobouk skočka na stalinu R.I.P.