Rišo Tury zabil druhým místem na "TAMPA AM"!

Vydáno: 22.11.2021

Další ročník "amatérských" závodů Tampa AM je za námi. Od pátku jsme přinášeli zprávy o dění z Floridy a tenhle ročník jsme sledovali o trochu víc, než ty předchozí. Na startovní listině totiž blikalo jméno Rišo Tury, které se nakonec rozblikalo šíleným způsobem a ve finále svítilo na krásném druhém místě!!! Rišo, ohromná gratulace!!!

 

 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Skatepark of Tampa (@spottampa)

 

Nedělní semifinále a finále

Myslím, že nikomu nebude vadit, když se přeskočí řeči o semifinále. V něm bojovala třicítka riderů o postup mezi top 12, který se porvou o tři pozice na bedně. Rišo šel do semifinále z 20. místa, tam zabojoval a ze semi pokračoval do finále z mnohem sebevědomější pozice a to z 5. místa. 

 

Ve finále samotném se nikomu, kromě pár jedinců, moc nedařilo a většina riderů kazila a padala. Kolikrát už byla vidět vítězná jízda, kterou ale vzápětí zhatil pád. Rideři měli k dispozici tři jízdy po jedné minutě a věděli, že když zkazí jednu jízdu, ještě mají dvě další. Horší už to potom je, když se zkazí i jízda druhá a nastoupí stres, je to celkem nevýhodná pozice. Rišo nenechal ale nic náhodě a hned svůj první run zabil ve svým stylu: heelflip transfer boardslide, kickflip bs 5-0 dolů z hubby, fs bigspin boardslide, nosegrind na rovným railu, heelflip fs lipslide, kickflip bs lipslide, crooked, fs bigspin heelflip boardslide a celou jízdu zakončil parádou varial heelflip bs 50-50. Po limitu ještě pro sebe a pro ostatní přidal heelflip fs tailslide... Uf! V době, kdy máme ve zvyku znát skejtrovo skóre pár vteřin po jeho jízdě jsme tady narazili. Ona je to ale spíš zhýčkanost a absence skóre během finále byla naopak příjemnou neznámou, která opět vrátila do hry moment překvapení. Rišo totiž zabil i svou třetí jízdu, která byla stejná jako ta první, ale byla okořeněná změnou last triku, kdy byl varial heelflip  místo do grindu nahrazen do 5-0. Nevíme tak, kterou z těchto jízd si Rišo vysloužil svoji pozici, mrknout se můžeme na obě. První finálová jízda je v čase 3:47:00, druhá pak v čase 4:10:30 a třetí, poslední run, v čase 4:31:55

 

S tímhle Rišovým mega úspěchem se celkem sama nabízí otázka, když Rišo řádí v Tampě, kde řádí naši kluci? Klíčů k úspěchu je mnoho, Rišo je závodní mašina a je na závodní tlak zvyklý, je zvyklý i na spoustu skejtrů na place, kteří skákají jeden přes druhého, má zmáklou strašnou spoustu triků a to na litry.

Tohle všechno se v Tampě hodí, protože tam nikoho nezajímá, že jsi Pepík támhle z Prahy a teď bys rád jel na svůj trik. Musíš si to vydřít, musíš si projít tím, že tě zajede malý dítě, nikdo tě nezná a musíš si všechno vydobýt od nuly. Snad brzy přijde chvíle, kdy uvidíme na velkých závodech úspěchy i našich skejtrů, když si najdou přes svoje projekty čas tohle všechno absolvovat a ukázat se světu.

 

 

Vítězná jízda - Yukito Aoki

 

Záznam finále

 

Výsledky

1. Yukito Aoki

2. Rišo Tury

3. Jhancarlos Gonzalez

4. Raimu Sasaki

5. Filipe Mota

6. Maurice Jordan

7. Ginwoo Onodera

8. Lazer Crawford

9. Jonny Hernandez

10. Tyler Peterson

11. Toa Sasaki

12. Kento Urano

 

"Just for showing up" award

Colin McCay, Willy Santos, Toshi Iida, Levi Brown, Danny Duncan

 

Zumiez destroyer

Ginwoo Onodera

 

Skater XL of the weekend

Rio Sawada

 

MOB G for Effort

JhanCarlos Gonzalez

 

 

Čtvrteční trénink

 

Páteční předkvalifikace

 

Sobotní kvalifikace

 

Sobotní kvalifikace je za námi a řeknu vám, není easy udržet pozornost přes pět hodin a pečlivě sledovat veškerý výkony. Moc tomu nepomohla ani rozdělená obrazovka, na který se v oknech proháněli vždy dva skejtři v jamu a pokud oba sázeli, většinou jsi stihnul jen jednoho. Řešením se mohlo stát pauzování a přetáčení, ale tím se už tak krutej, šestihodinovej záznam nakonec protáhnul na sedm hodin. Triků padla hromada a na stole se válí pár popsaných papírů, ale rozebírat triky stovky skejtrů je nesmysl.

 

Prozatimní část závodu je pod nadvládou Japonska, těch se přihlásilo něco přes čtyřicet a tahle výprava plná riderů, který jsi nikdy neviděl, sází takovým způsobem, jako propagovaný americký známý jména. Ve třicítce postupujích z této kvalifikace jich je celých dvanáct, což je skoro polovina. Triky, styl a pokora, tak by se tahle asijská bomba dala definovat. Za zmínku ještě určitě stojí jejich zázračná voda, kterou se navzájem dopovali a po napití vysílali neuvěřitelný věci. 

 

Nejdůležitějším faktem pro nás však je, že z 20. místa postoupil v obrovský konkurenci i Rišo Tury. Ten jel hned ve druhém jamu a svými bangry si zajistil dostačující skóre, aby mezi top třicítkou zůstal - gap heel boardslide, kick boardslide, kick bs lipslide, bigspin boardslide, flip transfer, bs 180 nosegrind, kick fs boardslide, nollie crooked, noseslide shuvit, bighel boardslide, gap fs lipslide a celej svůj jam zakončil nejčístším varial heelflipem do bs 50/50! Na jeho jam mrkněte v čase 30:54.

 

Následující Best trick byl opět čistý šílenství, kde každej lítal přes každýho a stalo se i pár ošklivejch crashů. Škoda, že všem nepadlo, co by si přáli a tak je vítězný trio následující:

1. Deon Harris - late flip transfer fs lipslide

2. Raimu Sasaki - switch 180nosegrind shuvit + crooked nollie varial heel

3. Lawrence Ravail - switch fs flip crooked dolů z hubby 

4. Cole Gossett - crooked přes celej nollie flip ven

5. Tyler Hanna - 180 switch manual switch fs boardslide

 

První dvě místa ze sobotní kvaldy postupují rovnou do finále, kde je doplní top desítka ze semifinále. Do semi tedy putuje 28 skejtrů, které do třicítky doplní dva skejtři, vítěz páteční předkvalifikace a vítěz "Global AMdemic 2020".

 

 

 

KOMPLETNÍ INFO

 

Skejtři se na místo sjíždějí už od včera, od kdy probíhají oficiální tréninky. Je fajn, že v Tampě myslí i na kulturu a pro skejtry a fanoušky je na každý večer připravený mejdan, ať už s Dji nebo s živou kapelou.

Na místě je i naše želízko, kterým je Rišo Tury. Ten pojede až sobotní kvalifikaci, takže mu všichni od monitorů budeme posílat pozitivní energii a budeme pořádně fandit!

 

PÁTEK

 

Kvalifikace:

- 150 skejtrů, kteří byli vybráni na základě předchozích výsledků v Tamp Am a Damn Am či na základě posouzení video editů

- 1. místo postupuje do nedělního semifinále

- 2. až 10. místo postupuje do sobotní kvalifikace

 

SOBOTA

 

Kvalifikace:

- 100 skejtrů

- skejtři rozděleni do jamů po dvou jezdcích

- jam = 3 minuty

- 1.a 2. místo putuje rovnou do nedělního finále

- 3. až 30. místo postupuje do nedělního semifinále

 

Živý přenos bude probíhat na tomto linku od 18:00

 

 

 

 

NEDĚLE

 

Semifinále

- 30 skejtrů rozděleno do dvou heatů

   - 1. místo z páteční kvalifikace

   - 1. místo z "Global AMdemic 2020" (Felipe Mota)

   - 28 skejtrů ze sobotní kvalifikace 

- každý rider má k dispozici dvě jízdy po jedné minutě, počítá se ta nejlepší

- top 10 postupuje do finále

 

Živý přenos bude probíhat na tomto linku od 18:00

 

Finále

- 12 skejtrů

   - top 10 nedělního semifinále

   - 1. a 2. místo ze sobotní kvalifikace

- každý rider má k dispozici tři jízdy po jedné minutě, počítá se ta nejlepší

 

Živý přenos bude probíhat na tomto linku od 21:00

 

Kdo se připojí k předchozím vítězům Tampa AM?

 

1995 - Josh Stewart

1996 - Donny Barley

1997 - Judd Hertzler

1998 - Nathan Smith

1999 - Mike Peterson

2000 - Kyle Berard

2001 - Colt Cannon

2002 - Caswell Berry

2003 - Spanky Long

2004 - Sierra Fellers

2005 - Nyjah Huston

2006 - Cody McEntire

2007 - Felipe Gustavo

2008 - Ryan Decenzo

2009 - Luan Oliveira

2010 - Elijah Berle

2011 - Trevor Colden

2012 - Alec Majerus

2013 - Jack Olson

2014 - Jagger Eaton

2015 - Aurelien Giraud

2016 - Dawhawn Jordan

2017 - Gustavo Ribeiro

2018 - Daisuke Ikeda

2019 - Kairi Netsuke

2020 - nekonalo se

2021 - ?