Skaterock TOP 10 roku 2022!

Vydáno: 30.12.2022

 

Tradičně s koncem roku přidáváme i TOP 10 článků, které u vás v roce 2022 vzbudily největší zájem. Tak jdeme na to.

10. Vyjádření hlavního rozhodčího k dění kolem výsledků ČSP v Plzni
Začneme Top 10 záležitostí, která uvízla v paměti Rišo Turymu, Kikovi, rozhodčím na ČSP a dalším lidem kolem závodu v Plzni, kde o fous vyhrál Kiko před Rišem. Ke všemu se pak na webu ČAS vyjádřil za rozhodčí i Dan Dujsík a tento článek si vybojoval desáté místo v našem TOP 10.

9. Mikýřův Prkenný přehled se vrací pátým dílem aneb návrat ke kořenům
A opět je to tady. Martin Mikyska se vrací po dlouhých dvou letech s dalším dílem prkenného přehledu a tato událost nemohla uniknout naší pozornosti. Předchozí čtyři díly se už staly kultem a pro jistotu jsem do článkupřidali všechny díly, neb, i když je to k nevíře, jsou tací, co prkenný přehled neznají a nikdy neviděli.

8. Vy se ptáte, Lang odpovídá
Takže kdo je vlastně ten Lang, co stojí za vším a stojí opravdu za vším? Je to Harry nebo Voldemort českého skateboardingu? Kolik mu to sype? A co vlastně přes den dělá? Uvařte si kafe, pak druhý a třetí a dejte si na to čas.

7. Petr Fiala nečekaně vyhlásil nečekaně program na podporu skateparků
Kdo dnes ráno viděl na ČT 24 rozhovor s premiérem Petrem Fialou, slyšel o vládní podpoře skateboardingu, jako významného sportovního odvětví, vedle klasických sportů jako je fotbal či hokej. Vládní podpora spočívá ve výstavbě skateparků ve všech obcích nad 10.000 obyvatel, což jsou například města Litomyšl, Prachatice, Nové město na Moravě, Rychnov a další. Jestli za tímto krokem stojí asociace nebo národní sportovní agentura, se snažíme zjistit. Obratem se proti návrhu postavila SPD a hnutí ANO, kteří spíše doporučjí v rámci lokální podpory hru gorodky nebo ruské kuželky. Držíme palce ať rozum zvítězí. (článek vyšel prvního dubna - pozn. redakce)

 

6. David Horváth jako další host pořadu Sk8Shop
Letošní rok by se dal v mimo jiné také označit jako podcastový, alespoň v našich zeměpisných šířkách a účastníkem v našem TOP 10 je Sk8Shop s Davidem Horváthem.

5. Petr Horvát: o obrazech a malování
Legenda legend, Petr Horváth tentorkát mimo skate a rozhovor o jeho mimo skejtová aktivitě a tou je malování. Více v rozhovoru.

4. Mystic Sk8 Cup 2022
Tradičně nemůže chybět největší skejtová akce na našem území a široko daleko. Adrine Bulard, Steven Pineiro a spousta dalších na konci června v Praze na Štvanici!

3. Zmrde, jedu beklip - Jindra koten 
Jindra Koten, kterýmu nikdo neřekne jinak než Běloch, je dlouholetej skejtr, raper a poslední dobou dokonce i švec. Jelikož je na scéně už spoustu času a prostoru se mu příliš nedostalo, rozhodli jsme se to napravit a těm, který Bělocha neznají, ho krapet představit. A pro ty, kteří vědí, přinášíme aktuální info o jeho bohatým životě a všemožným konání. Těmito větami začínal náš rozhovor provázející i Bělochův klip.

2. Mistrovství ČR 2022
A vše kolem. Článků vyšla celá řada a mistrovstvím byla zakončena rekordní série čtrnácti závodů série ČSP, tedy i Juinor a poprvé v historii Girls. Přestřelená sobota, neděle a kdo sleduje dění po členské schůzi ČAS, v roce 2023 by nás měla čekat akce třídenní. 

1. Skatepark Řeporyje
Článek ohledně slavnostního otevření skateparku v Řeporyjích, se stal tím nejčtenějším článkem za celý rok. A z feedbacku od riders, i z vlastní zkušenosti víme, že skatepark si to ocenění jistě zaslouží.