K vítězům závodu Mystic Sk8 Cup se v roce 2022 přidávají Adrien Bulard a Steven Pineiro!

Vydáno: 27.06.2022

 

Tři dny skejtovýho svátku bohužel znovu utekly jako voda a za námi je už i finálový den 27. ročníku Mystic Sk8 Cupu, který přinesl takový skejtování, že nám z triků bude motat hlava ještě pěkně dlouho!

Celý nedělní program odstartoval po poledni semifinálem chlapů, do kterého postupovalo 29 nejlepších riderů ze soboty a k nim přibyl i Rišo Tury, který se díky průběžnýmu umístění ve světovém poháru „vyhnul“ kvaldě. Tahle třicítka nejlepších riderů byla rozdělena do šesti heatů a na všechny čekaly dva pokusy na zajetí nejlepší minutový jízdy, ze kterých se počítá lepší z nich. A už v prvních heatech bylo vidět, že na postup rozhodně nestačily basics a bylo se na co koukat.

Mezi fanouškama to hodně vřelo při jízdě Jirky Houky, který vracel perfektní var přes transfer nebo třeba i nosemanny nokick na bedýnce, ale na postup to bohužel nestačilo. Podobně to měl i Honza Navrátil, který v jízdě udělal třeba fs crux z railu u schodů, switch barley grind nebo i switch fs do fs feeblu na railu dolů, ale na finále jízda nestačila. Z našich se tak do finále probojoval nakonec pouze Maxim Habanec, který zajel čistou jízdu, která mu přinesla šestý flek v semi. Z pátého místa postupoval Adrien Bulard, který zvedal všechny na nohy svým obrovským 360 flipem, bs tailem na svou i na switch a spoustou flipů. Na čtvrtým místě v semi skončil Rišo se super jízdou plnou jeho crazy flip in komb a na třetím místě skončil Angelo Caro se zabitou jízdou s neskutečnou bs tři z rádiusu, ss fs fajvem na railu, bs 270 do lipa na áčku nebo bigger flipem do fs bora na railu dolů! Druhý místo si pak urval Matias Dell Olio s technickou jízdou, kdy vracel var nosl na mramoru, ss bs lip, no bs heelflip 270 přes roh nebo bs 270 do lipa na railu. Celý semifinále nakonec opět ovládl Jake Ilardi, který to odpálil transferem do feeblu, obrovskou bs 360 na centrálu z rádiusu a zakončil switch varem dolů přes bang!

Finále ženy – Street:

Po semi chlapů se vyklidil skatepark, aby dostaly prostor holky k nahrocení svých jízd pro finále streetu. Holky vracely a je vidět neustálý progress. Mladá Julia Plaggenborg hecla ollie ze schodů, Mar Serra udělala třeba melon na centrálu z rádiusu nebo boneless přes roh a Grace Marhofer si před finále bowlu na streetu střihla třeba fs lipo na railu dolů. Z celého finále ale vyčnívaly hlavně čtyři jména, a to Ksenia Maricheva, Zuzana Bone, Shani Paz a Keet Oldenbeuving.

Ksenia Maricheva nakonec brala čtvrté místo, ale kdyby odjela feeble flip ven na railu, asi by to stačilo na medaili – a že to bylo hodně blízko! Zuzana Bone si během jízda střihla ollie přes rail a gap až na zem, krásný fs fajvo na mramoru a vracela i stylový fs boro + další a nakonec si vyjela bronz. Na druhým místě skončila nakonec Shani Paz, která udělala grind na railu dolů, frontside lipslide na šikmým railu, feeble na áčku nebo nakonec i bs 360 na centrálu a do Izraele si veze stříbro. A první místo nemůže patřit nikomu jinýmu než Keet Odenbeuving, která zabíjela celý víkend. V jízdě nechybělo nádherný boro bigspin, fs smino a v best tricku vytáhla třeba halfcab nosl 270 na railu na áčku! Velká gratulace!

Finále ženy – Bowl:

Po odjetí posledních last tricků na streetu se už pozornost přesunula ke krytému bazénu, ve kterém to vřelo! Ve finále se představilo celkem 7 účastnic, mezi kterými nechyběla ani Anna Sedlářová a Tereza Havlíková, která si nakonec vyjezdila 4. místo! Bronz si nakonec odvezla do Itálie Emma Boletti, která surfovala bazénem s melonem přes hip nebo třeba ss bluntem. Na druhém místě se potom umístila Shani Paz, která si před pár minutami vyskejtovala stříbro i na streetu! A na prvním místě nemohl skončit nikdo jiný než Grace Marhoefer z USA. Ta měla neuvěřitelnou flow, vracela projetý grindy v zatáčkách na bs a i fs a na extensionu vrátila i třeba invert!

Finále muži – Bowl:

Atmosféra u bazénu, která byla totální peklo už při závodu holek, se postupně ještě stupňovala a kdo někdy finále Mysticu u bowlu nezažil, tomu se to bude těžko popisovat! Desítka nejlepších riderů byla rozdělena do dvou heatů a už když rozjel Chris Russell svoje inverty, všichni nechápavě kroutili hlavou. Dannie Carlsen opět rozjížděl techniku a během open jamu vrátil třeba blunt var ven nebo halfcab do bluntu bs kick ven! Kdo si zaslouží obrovský props a bavil nás celý víkend, je stoprocentně Pedro Quintas – ten lítal v největším speedu a jeho bs 540 v extensionu, frontside flip s grabem přes roh nebo bs 450 přes roh si budeme dlouho pamatovat! Ostatně podobně je na tom mladý Hampus Winberg, který zvedal lidi z tribun celý víkend a už teď se těšíme na další účast.

Třetí místo si nakonec ale vybojoval Collin Graham, který svým agresivním stylem prostě bavil a ve full speedu vracel všechno, na co si vzpomenete. Ivan Federico si po loňském vítězství letos odváží stříbro, ale bs kino na tisíc způsobů x metrů nad kopingem nebo bs 450 s nosegrabem, to se prostě neokouká! První flek tak tentokrát obsadil Steven Pineiro z Puerto Rica a jeho skejtování byl totální úlet – od backside nosebluntu na extensionu, přes back 540, invert a spoustu dalšího! Nesmíme ale taky zapomenout na Kierana Woolleyho, který bavil celý víkend a po finálových pokusech hecnul ještě kilometrový varial kino s grabem přes hip!

Finále muži – Street:

Po totálním pekle v bazénu přišel už čas na přesun zpátky na street, kde nás čekalo dvanáct nejlepších riderů. Finále se jelo stylem – dva pokusy na jízdu, sedm pokusů na best tricky a počítala se lepší jízda plus tři nejlepší skóre z best triků.

Ivan Federico si i po odjetí finále v bowlu (a jedný hrozný na koleno) střihl ještě finále na streetu a sice to stačilo na 9. místo, ale tenhle týpek vás prostě musí bavit! O top šestce riderů se nakonec rozhodovalo až v posledním heatu a jestli si někdo myslel, že v semi už padaly vraždy, netušil, co ho čeká ve finále. Angelo Caro zabíjel celý víkend, ale během finále mu úplně nešla karta, ale pokusy o var transfer do lipslidu na centrálu, to byl masakr. I tak v jízdě vrátil třeba bigger flip fs boro nebo při best tricku big flip transfer do fs bora a odnášel si 6. místo. Na pátým místě skončil letos Rišo Tury, kterému úplně nevyšly jízdy, ale během besttricku vrátil třeba big heel boro na railu dolů, varheel bs fajvo na hubbě, kde pak přidal i heelflip noseslide bigspin! Těsně za medailí skončil Maxim Habanec, který odjel čistou jízdu, kde všechny asi nejvíc zvedl var přes hydrant a hlavně jeho odjezd, var do grindu nebo bigspin fs boro. V besttricích přidal ještě transfer do nosebluntu, bigheel do bora nebo var nosegrind na hubbě a nakonec z toho bylo 4. místo!

Do top trojky se nakonec probojovali Jake Ilardi, Adrien Bulard a Matias Dell Ollio a o vítězství nebylo rozhodnuto do poslední vteřiny. Třetí místo si nakonec vyjezdil Jake Ilardi, který dělal transfer do fs feeblu, brutální big flip indy v největším rádiusu, cab lip nebo nepochopitelný switch var do lipslidu na railu dolů! Na druhým místě skončil nakonec Matias Dell Olio, který svou technikou překvapoval celý den a var nosl v jízdě + noheel ven v bestricích mluví asi za vše. Kromě toho všechny totálně odstřelil odjetím bs 270 do lipa na bariéře nebo! A zlato tak nevyhrál nikdo jiný, než Adrien Bulard! Jeho přepopený var přes roh zvedal lidi na nohy celý víkend, v jízdě vracel zrcadla, switch bs lip i spoustu flipů, jízdu zakončil cab flipem přes roh a noinwardem rev, no a best triky? To je kapitola sama pro sebe – var přes centrál až na zem, noinward heel fs boro a hlavně kino transfer do bs lipslidu, při kterým stál na špičce zadní nohy, to byl naprostý úlet a všichni to z hlavy jen tak nedostaneme!

Na našem webu pak najdete na odkazech vše podstatné co se odehrálo v pátek, při EU předkvalifikaci a stejně tak i v sobotu, kdy proběhla kvalifikace a ve stejném článku jsou i výsledky semifinále ve streetu.

text: David Novotný / foto: Jirka Novosád

Vítězové ve streetu.
Ladies ve streetu.
Vítězná parta z bowlu.
Ladies z bowlu a vlevo Tereza Havlíková!
Matias Dell Olio backside fakie nosegrind.
Angelo Caro transfer frontside nosebluntslide.
Maxim Habanec frontside boardslide.
Tereza Havlíková v poletu přes roh!
Jake Ilardi 540 na extensionu.
Honza Navrátil bluntslide.
Grace Marhoefer handplant.
Adrien Bulard frontside feeble grind.