Mystická sobota 2022 ve znamení kvalifikací bowlu a streetu

Vydáno: 26.06.2022

 

ŽIVÝ PŘENOS NA STRÁNCE COOL MAGAZIN.

Druhý den Mysticu se jako tradičně nesl ve znamení všech kvalifikací. Přestože se nám znovu nevyhnul avizovaný déšť, už po dvanáctý hodině se postupně začaly plnit tribuny všema fans skejtování, protože nás čekal našlapanej program!

Celý sobotní den odstartovala kvalifikace na streetu, kde se na startovce sešlo víc než sedmdesátka skejtrů, kteří byli rozdělení do devíti heatů. Kvalda se jela formou dvou jízd, přičemž záleží na lepší jízdě. Celý odpoledne padaly vraždy, ale atmosféra šla nejvíc nahoru hlavně při posledních dvou heatech, kdy byli na řadě i jedni z nejlepších riderů.

V paměti mi nejvíc utkvěl určitě Ryo Motohashi, který vracel v super stylu, Ivan Federico, Hampus Winberg, který se chystal hlavně na svou jízdu v bowlu a poslal tam ale brutální 540 nebo kino indy z rádiusu na centrálu, Honza Navrátil, Ryo Sejiri, Matias Dell Olio s nekonečnou sérkou, Maxim Habanec, Kechaud Johnson a hlavně trio Adrien Bulard, Angelo Caro a Jake Ilardi. Když Adrien dělal obří var přes roh, pomalu padala střecha!

Po kvaldě streetu chlapů přišla na řadu menší přestávka, po které vykoply svoji kvalifikaci holky a následně se šlo na kvaldu bowlu.

Chytnout místo na tribuně u bazénu je vždycky velkej boj, ale když se zadaří, vždycky to stojí za to! A o tom se určitě přesvědčili všichni, komu se to dneska podařilo. V bazénu se totiž sešlo skoro čtyřicet riderů, mezi kterými byl i Kieran Woolley, Pedro Quintas, Steven Piniero, kteří si všichni střihli i LOH v Tokiu, Chris Russell, Derek Scott nebo třeba Collin Graham. Popisovat jednotlivé jízdy by byl nadlidskej úkol, protože padaly nesmysly. Určitě si počkejte na video! Hlavně co předváděl Chris Russell, Pedro Quintas, Viktor Solmunde nebo Pineiro, to byl prostě úlet! Kromě ostatních stojí za zmínku určitě i celodenní skejtování Hampuse Winberga, který lítal až ke střeše, nebo taky polety od Tobiáše Jírovce!

foto: Jirka Novosád / text: David Novotný

Matias Dell Olio 360 flip noseslide
Honza Navrátil frontside 180 switch smith grind
Emanuel Bacchiocchi 360 flip
Angelo Caro backside 360 nosegrab
Viktor Solmunde kickflip indy
Hampus Winberg stalefish
Steven Pineiro melon 540
Ivan Federico backsid flip indy
Tomáš Stejskal kickflip over hydra