Recenze: Stinky Socks ve vůni

Vydáno: 30.04.2021
Dnešní zrychlená doba plná konzumu nabízí zákazníkům nepřeberný množství výrobků všech možných barev, střihů a technologií. Za většinou z nich stojí různí oděvní nebo sportovní giganti, ale i přes to se ještě pořád najde kousek místa, který si pro sebe urvou menší firmy, které přivádí na trh svůj produkt z vlastního přesvědčení , protože sami chtějí. Jednou z firem, která se úspěšně mezi giganty přiřadila, jsou Stinky Socks.Stinky Socks... Za tímto, pro ponožky celkem vtipným názvem, stojí parta přátel z Bulharska, která aktivně tráví svůj život cestováním, turistikou, ale i sportem. A protože pro svoje nohy chtěli to nejlepší, věnovali společně energii a vytvořili brand, který vyjadřuje nejen to, čím sami jsou, ale hlavně to, co sami vyžadují. No a jak sami říkají: „Naše ponožky fungují a vypadají skvěle a je jedno, jestli jsi zrovna na kopci, někde na ulici nebo třeba v klubu“.

 

Důležitými faktory v jejich rozmýšlení, je jít proti stádu, tvořit, inovovat a dělat věci po svém. Stinky se díky svojí lásce k vlastnímu dílu a hlavně kvůli poctivým výrobkům dostali z Bulharska, dá se říct, že do celýho světa. Na všech kontinentech rozvětvují svojí rodinu a podporují spoustu riderů, ať už na skateboardu, snowboardu nebo surfu.

 

Jestli chceš mít v nohách triky, jako nabušený bulharský Stinky Pro rider, Vladimir Ivanov, je ti jasný, co musíš mít na nohou?

  

 

Ponožka je pro skejtra hodně důležitou a mnohdy i opomíjenou součástí. Určitě není její potřeba určená jen z důvodu čouhající designový ponožky zpod vyhrnutých kalhot, ale především proto, že nohy samotný dostávají při ježdění celkem velkou zátěž a zaslouží si být v té nejlepší péči.

 

Správná ponožka by měla přesně sedět na noze, obepínat ji a lehce držet. Měla by být lehká, tenká, ale zároveň robustní a pevná. A hlavně by měla být funkční! To znamená, že by měla umět regulovat teplotu v botě, hřát a zároveň i chladit, odvádět přebytečnou vlhkost, a hlavně poskytovat našim nohám patřičný komfort!

 

Tohle se Stinky daří a skrze funkční materiály a perfektní střihy padnoucí na nohu, přináší do našich bot pohodu, která je navíc doplněna o lehkej, stylovej design.

 

Ponožky nijak netlačí a po jejich navlečení ihned padnou na nohu. Každá z ponožek má svůj vlastní střih špičky a padne tak na nohu jako ulitá. Vybrat si lze z velikostí, který jsou reálný a její správný výběr zaručí, že se ponožka na noze nehne a bude stoprocentně držet nohu v botě.

 

 

TESTOVÁNÍ:

 

K vlastnímu testování jsem měl možnost využít dva páry ponožek. Jedny jsou určené pro každodenní používání a druhé jsou z edice pro skateboarding. Oba páry jsem se pokusil zatěžkat stejnoměrně a podrobit je, říkejme tomu třeba, triatlonu.

 

 

  • Jejich život začal v pracovní části života, kdy se pěšky vydávaly se mnou do práce a byly na nohou jak v kanceláři tak i při pobíhání po továrně v těžké pracovní obuvi.


 

  • Další fází testu byl samozřejmě skateboarding, kde bylo věnovánu ponožkám nejvíc času a projezdily se mnou celý měsíc, kdy ježdění probíhalo dvakrát, až třikrát týdně.


 

  • A aby se neřeklo, dostal se každý pár i do pohorek a střihly si pěší výlety v terénu, každej pár zhruba kolem třieceti kilometrů.


 

Střihu, délce a pohodlí určitě nejde nic vytknout, fungovaly skvěle ve všech rolích, kterým byly vystaveny a když se večer dostaly z bot na vzduch, tak ani trochu nedostály svýmu jménu a vůbec nebyly stinky, což jednoznačně přisuzuji důležité vychytávce, kterou je antibakteriální technologiie Aegis. Tak nějak jsem už při prvním kontaktu čekal, že budou fungovat a plnit svoji funkci líp, než mnohé jiné ponožky, spadající pod velký značky.

 

Noha se moc nepotí a když už začne, díky systému Cool Bavlna maX je přebytečná vlhkost z ponožky celkem rychle odvedena. Krom výše zmíněných plusů určitě stojí za zmínku i příjemný polstrování v oblastech prstů a celková elastičnost, která nohu obejme a podrží.

 

Jediným překvapením pro mě byl fakt, že pohodlnější byl skateboarding v modelu, který je určen pro každodenní užívání než v modelu, určeném přímo na ježdění, ale to už je věc vkusu každého, co mu sedí nejvíc.

 

Testované páry / vlevo Prime Blue pro skateboarding a vpravo Starter pro každodenní nošení


 

V poměru cena / výkon určitě nešáhneš vedle, na výběr je dostatek velikostí, designů, ale i typů určených pro různé aktivity. A s čím budeš mít i jistotu je, že tvoje peníze se neztratí někde v rozsáhlý korporaci, ale poputují přímo k malýmu brandu, který i přes náročnou dobu pořád dělá věci s láskou podle svýho nejlepšího přesvědčení.

 

Ponožky Stinky socks koupíš na eshopu Ambassadors.eu, kde najdeš jak edice pro každodenní nošení, tak pro skateboarding a snowboarding.