Přišla s videem "We Are Blood" revoluce?

Vydáno: 19.08.2015

Kafe, snídaně, retka, pivo, 42“ TV, bedny, volume doprava, koženej gauč. Tak takhle nějak vypadala moje ranní příprava před spuštěním nejnovějšího videa od Ty Evanse ve full HD s názvem „We Are Blood“. Takže po kafi a retku ještě pohodit ranní mastnej kábel a jdeme na to. Snad to nebude nějaká sračka.



Asi se divíte, proč tady zmiňuju nějakou sračku, velkou TV a full HD. Hned vysvětlím. Začněme tou sračkou. Nejen já, ale i většina lidí, s kterýma bylo toto video v řešení u večerních pivních seancích, nějak nedokázalo z traileru vydedukovat, o co vlastně půjde. Půlka vypadala jako nějaká reklama na limonádu a druhá půlka jako strašně super skate video, z kterýho si stříknem do textilu tak 3 litry magmatu. Zvědavost ale byla samozřejmě obří a to hlavně z důvodu toho, že celý video má pod svojí režisérskou taktovkou legendární Ty Evans, kterýho snad netřeba představovat. V tom případě je jasný, že výtvory T.E. nelze sledovat jinak než na velký bedně, s dobrým zvukem a ve full HD. A já prostě věřil, že to Ty Evans nemůže posrat, i když za vším stojí limonádová firma. A klidně to taj vyšlu na úvod, že neposral. Není to úplně dokonalý, ale prda k posrání to je.


 


První věc, kterej si po zapnutí „We Are Blood“ všimnete, je ta, že to muselo stát střašnej balík, ale strašnej. Co záběr, to umělecký dílo. Ovšem firmy na limonády holt nemaj prachy jen ze skateboardingu, takže tam peníze jsou. Jestli je to dobře nebo špatně si necháme na jindy a teď se pojďme věnovat tomu, kvůli čemu jsme všichni tady. A to je skejtový video. A ono to fakt naštěstí, po dost nejasným traileru, skate video je. A to nejen tak ledajaký. Nečekejte žádnej běžnej koncept profil, profil, profil, ale připravte se na pořádnej vejlet v podobě tour videa s nádechem dokumentu.


 



Po filmovým úvodu v hlavní roli s Paulem Rodriguezem se na nás vysype úvodní montáž. Z tý si nejen skateři, ale i kameramani co točej videa, ukroutěj hlavu. Bomba jak hovado. A chcete víc a víc. Ovšem pak se vše trochu zklidní a začne „klasický“ tour video. Parta v karavanu ovšem napovídá, že to nebude úplně jen tak ledajakej vejlet, ale že se máme sakra na co těšit. Jména jako Jordan Maxham, P-Rod, Chris Colbourn, Moose, Tiago Lemos a další, jsou jasnou zárukou kvalitního pojezdu.


 



A kde jinde by měl takovej vejlet začít než v Los Angeles, kde to všechno začalo. Dál se přesuneme do Barcelony, New Yorku, Washingtonu, Portlandu a dalších americkejch měst. Následovat bude Čína, Brazílie, Dubai, Skatopia a spousta dalších míst. Základ výletníků zůstává tak nějak podobnej. Jen ho občas „naruší“ jména jako Shane O’Neill, Sean Malto, Clint Walker, Jamie Thomas a spousta dalších.


 



Pokud bych tady měl zvolit skejtový MVP celýho videa, tak je to jednoznačně Tiago Lemos, Jordan Maxham, Chase Webb a Clint Walker. A poslední jmenovanej se dle mě postaral o snad nejhustší trik, co sem kdy viděl a to bs 50-50 na střeše fotbalovýho stadionu v Dubaji s následným mega dropem. Těžkej náklad. Co se týče jednotlivých lokací, tak za mě vede Brazílie, s neskutečně nadupanou lokální partou. Dubai je samozřejmě masakr, ale na mě už je to trochu moc „teplý“ a dokonalý. New York, na kterej jsem se hodně těšil, mě dost zklamal. Bohužel.
Z čeho jsem měl ovšem obrovskou radost, je přítomnost Anthony Pappalarda, mýho velkýho oblíbence a taky Darenna Harpera ve Washingtonu. Myslím, že každej si v tomhle videu najde to svoje.


 


Teď se pojďme trošku věnovat tomu, co není zas až tak úplná pecka tohodle veledíla. Co mě nejvíc vadilo, tak byla celková neučesanost. Přeskakování z jednoho tématu do druhýho. Například téma security, pády a Dew Tour contest mi prostě přišli do videa vsunutý v dost nevhodnou dobu a působily spíš rušivym dojmem. Taky se občas člověk ztrácel v tom, v jaký lokaci se zrovna nachází. A některý části, jako například již zmiňovanej  New York, vůbec nedostaly tolik prostoru, kterej by si jistě zasloužily. Naopak třeba Čína, která je za poslední roky fakt skateově provařená, tu má prostoru až moc a nepřináší nic, co bysme už dosud neviděli nebo nevěděli.


 



Co hodnotím jako obrovskej klad, není samozřejmě jen extrémní kvalita skateboardingu a naprosto revoluční filming, kterej nemá ve světě skateboardingu obdoby, ale hlavně to, že z videa dejchá jistá atmosféra nějakýho poselství, nějakej zprávy, kterou chtěli tvůrci lidem předat. Je tam něco absolutně pro každýho skejtra a taky i pro lidi, co skate viděj poprvé v životě. Neukazuje to skateboarding, tak jak by měl v budoucnu vypadat nebo jak vypadal v minulosti, ale přesně tak jak vypadá teď. A to cením obrovským zlatem. Tohle je opravdu revoluce a díky za ní. Tohle by měl vidět skutečně každej, koho kdy skateboarding zasáhl jakýmkoliv způsobem.