Wild In The Parks 2012 - report

Vydáno: 06.09.2012

Pražská zastávka evropské série Wild In The Parks má své vítěze, kteří jsou pozvaní na velké finále do španělské Sevilly. Kategorii čtrnáct let a níž vyhrál Lukáš Cína, kategorii patnáct plus vyhrál Jakub Páv a za poslední kategorii Open cash si zaslouženě odnesl prvenství Tomáš Stejskal. Vše se odehrálo v sobotu 1. září v Mystic skateparku na ostrově Štvanice. Wild In The Parks je závodem určený hlavně pro nesponzorovaný jezdce, kteří mají možnost tímto způsobem na sebe upozornit. Koncept je jasný. Vše zadarmo. Od neplacení startovného až po jídlo, pití a originál Volcom triko zdarma.


 


To už stojí za to se jen projet a strávit ve skateparku s ostatními celý den a několik desítek skaterů toho rozhodně využila. Účast byla veliká ve všech kategoriích a jelo se formou kvalifikace, ze který se postupovalo rovnou do finále. Namísto předem určených překážek se jelo v celém skateparku, který si rozhodčí rozdělili do třech sekcí. Kdo chtěl postoupit, musel všude udělat to nejlepší, co dovedl.


 


Jakub Páv kickflip backside lipslide / foto: Kac

 


Některým se dařilo lépe a některým zase hůře. Rozhodně byl nepřehlédnutelný Karel Raichl se svými flipovýma vychytávkama. Kdyby letos byla cena Hype Of The Day asi by si jí odnesl. Ve finále si nakonec vyjel druhý flek. První byl Jakub Páv, který jezdil taky skvěle a vracel všechno do perfektu. Třetí se umístil Honza Smékla. Ten není už moc vidět, ale jeho heelflip je nenapodobitelný.


 


Pepa Tipanic switch heelflip / foto: Kac

 


V nejmladších si nejlépe vedl Lukáš Cína, který svou kategorii vyhrál, ale nepřehlédnutelný byl i Kryštof Mizur. O něm v budoucnu ještě uslyšíme.


 


Kategorii Open cash s přehledem vyhrál Tomáš Stejskal. Ten má štvanický skatepark perfektně najetý, což dokázal už letos na MSC. Druhý se umístil Martin Jurášek za což má velký gratulace. Přeci jen jeho doménou bowl, ale Štvanice je jeho domácí hřiště už řadu let.


Třetí místo bral Pepa Tipanic.  


 


Výsledky do 5. Místa – 14: 1. Lukáš Cína  (Nike SB, Krew, Ace truck, Ambassadors)

 2. Kryštof Mizur

 3. Jan Janda

 4. Nikolas Pecora

 5. Pavel Vágner


 


Výsledky do 5. Místa + 15: 1. Jakub Páv

 2. Karel Raichl (Restarts, Boardmania.cz)

 3. Jan Smékal (Horsefeathers)

 4. Ondra Löbl (Vans, Lógr, Boardmania.cz)

 5. David Kotyza (Nugget, Kill)


 


Výsledky do 5. Místa Open cash: 1. Tomáš Stejskal (DC Shoes, Ambassadors, Jessup, Type-S)

 2. Martin Jurášek (DC Shoes, Volcom, Zero, Type S, Mystic Skates)

 3. Pepa Tipanic ( Streetmarket.cz, Nike SB, SM skateboards, Krew CZ, Ace trucks, Paradise Wheel)

 4. Adam Lukas (Etnies, Enjoi, SOHO wheels, Minimon, Boombotix, Independent)

 5. Jiří Puffer 


Tomáš Stejskal backside flip / foto: Kac
Lukáš Cína nollie backside double heelflip / foto: Kac
Kryštof Mizur kickflip / foto: kac
Jarda Kudílek 360 flip / foto: Kac

 


Frontside bluntslide / foto: Kac
Frontside lipslide / foto: Kac