Vans Shop Riot poprvé u nás!

Vydáno: 11.07.2012

Svou premiéru na naší skejtové scéně si 15. září 2012 v kladenské betonové nádheře odbude unikátní závod Vans Shop Riot, ve kterém proti sobě pojedou teamy lokální shopů z Česka a Slovenska. První tři si mezi sebou rozdělí 25 000 korun prizemoney a vítězný team čeká cesta na evropské finále do německého Münsteru!


 


Vans Shop Riot je kontest tří až čtyřčlenných teamů lokálních skateshopů, který v západní Evropě běží už nějaký ten pátek. Na česko-slovenskou scénu však tento jedinečný závod přichází úplně poprvé a nabízí tak riderům možnost reprezentovat častokrát svýho vůbec prvního sponzora – lokální skateshop.


 


Samozřejmě, v závodě půjde o prizemoney a cestu ne evropské finále, který se pojede 6. října v Münsteru. Ale hlavní bude udělat pořádnej riot a užít si celej den. Na zajímavý ocenění se tak mohou těšit i teamy, který předvedou například nejlepší synchro jízdu nebo nejujetější temovový ohoz.


 


Diváci se můžou těšit na pořádnou podívanou, Vans wafle, spoustu příležitostí chytit nebo vyhrát Vans produkty a na drinky od Monster Energy!


 


HARMONOGRAM 


 


10.00 - Otevření parku 
Pro ty co neví, kde park najít, je nejelpším orientačním bodem místní Tesco. Park je hned přes cestu 


 


13.00 - Kvalifikace 
Každý team (3 - 4 rideři), bude mít celou plochu skateparku pro sebe na 4 minuty. Potom bude mít možnost do tří pokusů vrátit teamovou sérku. Zároveň bude materiálně odměněn nejhustší trik a největší šílenost spáchaná během kvalifikace. 


 


16.00 - Finále 
Pět nejlepších teamů kvalifikace postupuje do finále. Každý team má 8 minut organizovaného jamu (jede se po jednotlivých riderech). 


 


17.00 - Best trick 
Individuální best trick (každý rider sám za sebe) 


 


18.00 - Vyhlášení výsledků 


 


20.00 - Monster Afterparty Poldovka 


 


Už tenhle víkend to všechno vypukne! V rámci Vans Shop Riotu se v sobotu 15. září sjedou do novýho kladenskýho betoňáku týmy skateshopů z celý republiky. Proč? No, přece aby se utkaly v několika disciplínách jako klasickej street nebo nejlepší týmová lajna o tučný prize money. Kdo to pojede? Potvrzený jsou zatím týmy Boardmania, Darkslide, HappyEnd, Horsefeathers Store Brno, Mystic Skates, NewSpirit, Picnic, Snowbitch, Streetmarket (CZ), Streetmarket (SK), Subform Uherské Hradiště a Swis-Shop. Doražte zaskejtovat nebo jentak na pivko, park bude otevřenej od 10:00. Aktuální informace čekujte na FB událost Vans Shop Riotu a prozatím sledujte krátkej teaser!


 


RIDERS LIST 


 


BOARDMANIA 


Jára Kudílek 


Ondra Löbl 


Karel Raichl 


 


DARKSLIDE 


Igor Hanečák 


Tomáš Krňávek 


Mirek Kvapil 


Peter Mercell 


 


HAPPYEND 


Marek Janoušek 


René Fišer 


Rasťo Vozák 


 


HORSEFEATHERS STORE BRNO 


Míša Ďuranová 


Denis Foral 


Petr Kalenský 


 


MYSTIC SKATES 


Jirka Hronek 


Martin Jurášek 


Michal Vavro 


 


NEW SPIRIT 


Michal Horečný 


Braňo Moravčík 


Juro Vartík 


 


PICNIC 


Jirka Houka 


Ondro Leskoviansky 


Peter Molec 


Daniel Vojtaš 


 


SNOWBITCH 


Ota Fiala 


Braňo Mrváň 


Matyáš Volek 


 


STREETMARKET (CZ) 


Lukáš Daněk 


Maxim Habanec 


Martin Pek 


 


STREETMARKET (SK) 


Feri Daboczi 


Rišo Daboczi 


Roman Kentoš 


Rišo Tury 


 


SUBFORM UHERSKÉ HRADIŠTĚ 


Aleš Jež 


Michal Jež 


Tomáš Nálevka 


 


SWIS-SHOP 


Arnošt Ceral 


Honza Dušak 


Pepa Havel 


Tomáš Javůrek 


 


VEHICLE STORE KLADNO 


Pavel Fořtík 


Jiří Hlavsa 


Radek Kučera 


Honza Rýva 


  


  


Kudy v sobotu na Vans Shop Riot?
Nejvíc easy z kladenskýho vlakáče a z pražské Masaryčky! Vlak vždy v nula dva a v půl každou hodinu. A pak je to kousek, viz print screen: