Vans Shop Riot 2012 - report

Vydáno: 16.09.2012

Zajímavý závod Vans Shop Riot se poprvé konal i u nás a to v sobotu 15.9. 2012 v novém skateparku v Kladně. Závod určený pouze pro skateshopy a jejich teamy vyhrál Streetmarket.cz. Druhým nejlepším teamem se stal Picnic a třetí skončil Snowbitch.


Kladenský skatepark hostil tento rok už čtvrtý skate závod v této sezóně a tím posledním byl Vans Shop Riot. Závod určený na podporu lokálních skateshopů se poprvé jel v ČR a přihlásilo se do něj celkem 13 shopů. To je celkem dost, ale na druhou stranu i celkem málo na to kolik skateshopů v ČR je. Každý shop měl sestavit team v počtu 3 až 4 jezdců, kteří musely nejdříve projít sítem kvalifikace.  Z té postupovalo 5 nejlepších rovnou do finále. 


 


Peter Molec boardslide / foto: Kac

 


Mezi nimi byl i team Streetmarket.cz ve složení Lukáš Daněk, Maxim Habanec a Martin Pek. Ti dokázali vracet všechno a všude v maximální čistotě a obtížnosti. Lukáš Daněk si oblíbil  mega transfery přes funbox a to jak olliečkem, tak i kickflipem a v best trick contestu vrátil i backside kickflip. Maxim Habanec si zase vystřih mega kickflip přes funbox, ale jinak než Lukáš. Martin Pek si jezdil na jistotu a vše završil trikem nollie nosebluntslide na velkym railu. Tím si SM team zajistil první místo a postup na evropské finále do německého Munsteru. K tomu ještě vyhráli nejlepší team sérku.


 


Jirka Hronek nollie hardflip / foto: Kac

 


Druhý Picnic shop byl taky hodně našláplý a jeho sestava Peter Molec, Dan Vojtaš, Ondra Leskoviansky a Jirka Houka celkem šlapaly na paty prvnímu Streetmarketu. Peter Molec si triky většinou dával všechny na switch. Switch backside 50-50, switch bluntslide, switch 50-50 rainbow rail, switch kickflip ze schodů, Dan Vojtaš zase ukázal svou všestrannost a dával si jak raily, schody, pyramidu, tak i rádiusy. Ondrovou dominantou byly hlavně raily a Jirka Houka odjížděl všechny triky v parádnim stylu. 


 


Maxim Habanec huge kickflip over the funbox / foto: Kac

 


Třetí Snowbitch jel jen ve třech, podobně jako SM, kde byli celkem rozdílní jezdci. Technik Ota Fiala z Plzně, všestranný Braňo Mrváň ze Slovenska a Matyáš Volek, který umí své triky využít i ve skateparku a nebojí se ani railů. Rozhodně zasloužený třetí flek. 


 


Aleš Jež backside tailslide / foto: Kac

 


I ostatní jezdili parádně a v závodu jsme mohli vidět jezdce, kteří by se jen tak společně nepotkali. Za zmínku rozhodně stojí team postavený z jezdců z jednoho města, kterým byl Subform. Bratrské duo Ježů doplněné Tomášem Nálevkou, který získal cenu za nejlepší trik v kvalifikaci. Tím byl perfektní „first try 360 flip“ ze schodů a v best triku přidal ještě 360 flip tailgrab. Nicméně tihle klučinové mají před sebou slibnou budoucnost a doufejme, že v příštím roce je uvidíme mnohem častěji.


 


Braňo Moravčík kickflip backside tailslide / foto: Kac

 


Co se týče samotných jednotlivců, tak rozhodně překvapil Braňo Moravčík. Ten si poradí jak s náročně technickými triky ve skateparku, tak super pojezdem v rádiusu. To už dokázal v rámci profilů na našem webu, který s ním nafotil Braňo Poláček a nejdete ho ZDE. Samzřejmě jich tam byla celá řada, ale k ostatním někdy příště.


 


Skvělý závod umocnil i velký zájem ze strany diváků, kterou nekazila ani nově zavedená prohibice. Pohodová nálada všech zúčastněných a parádní kladenský skatepark. Příští rok by se měl jel tento závod na Slovensku, takže uvidíme, jestli bude stejně silná účast jako v ČR.


 


Braňo Mrváň feeble grind / foto: Kac

 


Výsledky:


1. STREETMARKET (CZ) – Lukáš Daněk, Maxim Habanec, Martin Pek 


2. PICNIC – Jirka Houka, Ondro Leskoviansky, Peter Molec, Dan Vojtaš 


3. SNOWBITCH – Ota Fiala, Braňo Mrváň, Matyáš Volek 


4. STREETMARKET (SK) - Feri Daboczi, Rišo Daboczi, Roman Kentoš, Rišo Tury 


5. SUBFORM - Aleš Jež, Michal Jež, Tomáš Nálevka  


6. NEWSPIRIT


7. MYSTIC


8. BOARDMANIA


9. SWIS-SHOP


10. VEHICLE KLADNO


11. DARKSLIDE


12. HAPPYEND


 


Nejlepší teamová sérka 


STREETMARKET (CZ) 


 


BEST TRICK – Rišo Tury (Streetmarket SK) – switch heelflip to boardslide fakie na railu z 5 


 


Nejšílenější trik závodu 


Mirek Kvapil (Darkslide) – boneless z 5 na snowboardu 


 


Nejlepší trik kvaldy 


Tomáš Nálevka (Subform Uherské Hradiště) – 360 flip z 5 v perfektu 


  


 


Lukáš Daněk nosebluntslide / foto: Kac
Jarda Kudílek nosegrind / foto: Kac