Finally At Home vyhrál Tomáš Stejskal a Dan Rahman

Vydáno: 11.06.2012

Minulou sobotu se odjel závod „Finally At Home“ v novém skateparku v Kladně. Pod taktovkou značky Vehicle se do Kladna vrací tradice skateboardových závodů, který se tady jezdily několik let. Tento první závod nakonec vyhrál Tomáš Stejskal ve starší kategorii a v tý mladší Daniel Rahman. Bazén vyhrál Matyáš Volek. 


Parádní skatepark, který svou medializaci zvládl za posledních několik měsíců od svého otevření naprosto perfektně, hostil poprvé skateboardový skate contest „Finally At Home“. Otevřený závod pro všechny se jel ve dvou kategoriích do patnácti a nad šestnáct let. Do patnácti let jelo kvalifikaci dvacet klučinů po dvou kolech a po jedný minutě každej. V kvalifikaci se jich sešlo celkem dvacet a devět nejlepších postupovalo rovnou do finále.  V něm se potkali David Luu, Daniel Rahman, Tadeáš Hort, Lukáš Cína, Kryštof Mizur, Pavel Vágner, Robert Ryan Pavlů, Adam Novák a Martin Novotný.


 


 


Tahle devítka se rozdělila do třech jamových skupin a ve třech minutách se snažili nasázet to nejlepší, co umí. Nejlíp si vedl Daniel Rahman, ale skvěle jel i David Luu z Mostu a Robert Ryan Pavlů, kterej jezdil perfektně i v bazénu. Do něho nevjížděl jako ostatní, ale rovnu skákal olíčkem z plošiny do rádiusu. Tenhle klučina by si rozhodně zasloužil pozornost nějakých lokálních sponzorů, protože progres u něj bude vidět, pokud u skateu vydrží. Pochází z Hřebče.


 


 


Ve starších byla účast o dvacítku jezdců větší. Samozřejmě převládali jezdci z Kladna. Je vidět, že skatepark se tady nestavěl nadarmo a místní scéna je stále silná a bude ještě silnější. Z kvalifikace postupovalo osmnáct do semifinále. Nejlépe zajel kvalifikaci Tomáš Stejskal, kterej si svou našláplou úroveň udržel až do finále a závod nakonec vyhrál. Druhý se umístil Tomáš Vintr a třetí skončil Arnošt Ceral. Finále se jelo po skupinách na jamy systémem podobným finále MSC 2012 nebo SL. Jezdci se po sobě střídali po každém triku a na svůj jam měli 8 minut. To vyhovovalo naprosto všem a o kvalitní triky nebyla nouze. Perfektně jel i Jakub Jiruška, Lukáš Daněk nebo Petr Horvát. Petr se předvedl opravdu skvěle a triky v jeho provedení je pastva pro oči. Ten styl a talent se tam prostě nezapře.


Streetstyle disciplína se zakončila best trick contestem, který si vyjel Lukáš Daněk, když udělal backside flip over the funbox up. Následoval ještě krátký bowl jam, který jela čtyřka riderů a první flek získal jeasnej favorit Matyáš Volek. Tím skončil parádní den v kladenskym skateparku a jeho první závod.


 


 Výsledky nad 16 do 5. místa:


1. Tomáš Stejskal (DC, Type-S, Royal, Ambassadors, Jessup)
2. Tomáš Vintr (Monster Energy, Vans, Vehicle, Créme, Theeve, Bones, Mob, Flip Shop)
3. Arnošt Ceral (Horsefeathers, Osiris, Soho Wheels, Streetmarket, Bryxle.cz, Impalla Skateboards)
4. Lukáš Daněk (Quiksilver, Ambassadors, Adidas skateboarding, Jessup, Streetmarket.cz, Crail, Prague Filters and Papers
5. Jakub Jiruška (Streetmarket.cz, SM skateboards, LRG, Supra CZ, Ace trucks, Type-S vheels, Hélas)


 


Výsledky do 15 do 5. místa:
1. Daniel Rahman (Nike SB, Ambassadors)
2. David Luu
3. Robert Ryan Pavlů
4. Lukáš Cína (Nike SB, Ambassadors, Krew, Ace Trucks)
5. Pavel Vágner


 


Bowl do 3. Místa:
1. Matyáš Volek (Snowbitch.cz, Fallen, Santa Cruz, Carve)
2. Honza Vrubel
3. Robert Ryan Pavlů


 


Best trick contest:
Lukáš Daněk backside flip over the funbox


 


Kompletní výsledky ve formátu pdf najdete zde.