Druhý závod ČSP v Ústí nad Labem dopadl na jedničku

Vydáno: 22.06.2017

Druhá zastávka letošního znovuzrozenýho ČSP je za námi a Ústí nad Labem zároveň hostilo třetí ročník závodu Skate Contest. Vše proběhlo jak má, podle platných regulí, žádná korupce se nekonala, což je fajn a v článku najdeš všechno pěkně pohromadě. Fotky, report, video, výsledky závodu i průběžné výsledky firem a jezdců.


Text: Jan Lankaš


Video: Jirka Novosád


Foto: Vašek Žalud


Další fotky najdete na facebook.com


 


Dne 3.6. hostil skatepark v Ústí nad Labem druhou zastávku letošního nejvyšší série závodů ve skateboardingu v ČR, pořádané Českou asociací skateboardingu. Betonový skatepark si oblíbili všichni jezdci, kterých se do Ústí sjelo na čtyřicet do disciplíny street, dalších osm jezdců si to mezi sebou rozdalo v disciplíně bowl a dvanáct nejmladších závod otvíralo v dopoledních hodinách závodem Day for Kids, určeným pro nejmladší jezdce. Celý den za dozoru soudců v sestavě Petr Humpl, Tomáš Weimann a Jakub Brož (Jakube sorry, ty víš).


 


Samotný závod začal po jedné hodině a přes kvalifikaci a semifinále, jsme se dostali k šesti nejlepším. Z nich vyhrál zaslouženě Tomáš Stejskal, u kterého je vítězství o to zajímavější, že si za poslední tři roky stoupnul na skateboard poprvé před měsícem. A jak vidno, nic za tu dobu rozhodně nezapoměl!


 


V kategorii bowl zaslouženě kraloval Martin Jurášek a na druhém místě skončil Tomík Marek z Jihlavy, kde mají parádní bowl a kde se zároveň jede další zastávka ČSP a to 19.8. Vše zakončil best trick a vítězem se stal Honza Malý s trickem hardflip z nejvyšší překážky na zem. Akce se uskutečnila za podpory města Ústí nad Labem, které při předávání cen zastupoval radní Lukáš Konečný, který z minulosti má ke sportu přes box opravdu vřelý vztah a v devadesátých letech pro nás vyboxoval dvakrát bronz na mistrovství světa. Městu patří dík, stejně jako partnerům akce, kterými jsou Excelent, Ambassadors a Vans!


 


Je třeba doplnit i info místním cateringu, který si vzal na starost Richard Vlček, místní to legenda a jeho nový projekt Tortuga Bay Grill & Bar můžeme vřele doporučit. Ty burgry byly prostě parádní a co rider, to burger v rámci startovného od orgnizátorů, plus voda co se hodila a Red Bull na podporu. Snaze postarat se o jezdce dáváme pět z pěti možných bodů.


 


Na slovo s Tomášem Stejskalem


 


Tak jak se ti líbilo v sobotu v Ústí?


Hodně se mi to líbilo, počasí vyšlo parádně, sešla se dobrá parta a hlavně první místo po delší pauze! A to mě hodně těší! Navíc ten skatepark je úplně super!


 


Jaký bylo si poprvé po pauze stoupnout na skejta?
Bylo to mega, těšil jsem se na to přes dva roky, takže si asi každej umí trošku představit jaký to asi mohlo po takový době být. Sice ze začátku to bylo horší s tou stabilitou i trikama, ale je to bomba!


 


Jak ti to šlo v Ústí?


Abych řekl pravdu, tak v Ústí jsem to moc nehrotil. Jel jsem pohodu, nedělal jsem žádný vraždy, ze kterejch bych měl nějakou velkou radost.


 


Takže jistota! A přece jsi vyhrál. Jak je to možný?
Jak je to možný nevím, ale prostě ty lehčí triky co jsem uměl vždycky, tak ty vždycky udělám. Jel jsem fakt jen jistoty. Taky se to křížilo ze světovým pohárem, takže tam nebyla taková konkurence, to mi taky dost pomohlo. Na Mystiku už to tak easy nebude.


 


Přemejšlíš už nad nějakým welcome back videem?
Určitě, něco menšího chci natočit, ale až tak ke konci prázdnin, až budu ještě víc rozježděnej. Furt to neni ono.


 


Jak to máš aktuálně se sponzorama?
Stále Ambassadors a teď i Nike SB.


 


Co Mystic, těšíš se jak malej?
Na Mystik se těším strašně moc, nebyl jsem tam asi 3 roky, natěšenost velká tim pádem, je to prostě nejlepší akce roku. Rád bych se dostal do finale, tak uvidíme!


 


Ohlasy na závod od dalších jezdců 


 


Pepa Gunlock Tipanic


Bylo to super! Nečekal jsem že budu třetí, navíc super atmosféra, super muzika. Až na to sluníčko, jsem všude spálenej ale jinak bomba.


 


Honza Navrátil


Na závodech byla parádní atmosféra, bylo fajn počasí a sešli jsme se s kámošema. A mám radost že se po několika letech jede ČSP!


 


David Luu


Dnes jsem skončil na čtvrtém místě a moc jsem si to užil. Celý den bylo skvělé počasí a díky tomu dorazilo spoustu lidí. Tenhle betonový skatepark je nejlepší na ústecku a celý den se mi jezdilo skvěle. Harmonogram celé akce šlapal jako hodiny a těším se na další zastávku v Jihlavě.


 


Honza Bašný


Jsem rád že opět vznikl Český pohár ve skateboardingu a zase jsem se podíval do Ústí nad Labem na závody poháru! Po pravdě jsem si netroufl ani tvrdit kolik dorazá jezdců v tom vedru a nakonec si myslím že supěr účast přes padesát jezdců dohromady!  Bylo těžké udržet sílu celý den pod sluníčkem a děkuju organizátorům za přísun vody a energie. Moje umístění skončilo jedno místo od bedny, ale i tak mě to bavilo a potěšilo! Děkuji České asoaciaci skateboardingu!


 


Jakub Šindelář


Ve skateparku v Ústí nad Labem jsem byl poprvé a musím říct že je super. Jsou tam malý i velký překážky, takže si tady zajezdil dobře nejspíš každý. Jsem rád že se obnovil Český pohár, protože mi to připomíná éru kdy jsem se na ČSP potkal s kámošema z celé ČR. Věřím že do budoucna bude zase na ČSP větší účast jak závodníků, tak i diváků, což dodá i skvělou atmosféru, která byla v Ústí ve finálových jízdách závodu.


 


Tomík Marek
Závody se rozhodně povedly. Celý den panovalo krásné počásko a dorazila slušná účast jak účastníků závodu, tak i fanoušků. Závody jsem si užil a do skateparku se určitě rád vrátím!


 


Arnošt Ceral
Druhý závod ČSP se povedl náramně jak mě, tak i pořadatelům. Počasí super! Ve finále jsem už moc sil neměl, ale nakonec to vyšlo a za druhé místo jsem víc než spokojen. Díky všem a uvidíme se v Jihlavě!


 


Vítězové v kategorii Day for Kids. / foto: Vašek Žalud


 


Honza Malý best trick winner a Lukášem Konečným. / foto: Vašek Žalud


 


Vítězové ve streetu. / foto: Vašek Žalud


 


Vítězové v bowlu. / foto: Vašek Žalud


 


Day for Kids Ústí nad Labem 2017:
1. Denis Janeček, Praha (Total Board Shop, Kapybara.cz)
2. Kryštof Macek, Náchod
3. Ruda Tuleja, Jablonné v Podještědí


 


Best trick: Honza Malý – hardflip


 


Skate Contest Ústí nad Labem 2017 – street
1. Tomáš Stejskal, Praha (Ambassadors)
2. Arnošt Ceral, Hradec Králové (Horsefeathers, Ambassadors, éS, Venture, JEHLA'S, Temple, Gold JZD)
3. Josef Tipanic, Praha (Wu Wear, Hypno 808, StreetMarket.cz, ShakeJunt)
4. David Luu, Most (Ambassadors, Asphalt Yacht Club, Boardstar.cz, Lamax, SPY+)
5. Jan Navrátil, Havířov (Picnic Skateshop)
6. Jindra Koten, Ústí nad Labem (Shake Junt, Social Animal)


 


Skate Contest Ústí nad Labem 2017 – bowl
1. Martin Jurášek, Havířov (DC, Mystic Skates, Volcom)
2. Tomík Marek, Jihlava (Snowbitch.cz, Acrasy, You Can Do It, Young Bloond Sk8 Academy)
3. Adam Löfler, Praha 


 


Průběžné výsledky ČSP 2017 – Street jezdci
1. Arnošt Ceral
2. Jan Navrátil
3. Tomáš Vintr
4. David Luu
5. Lukáš Daněk


 


Průběžné výsledky ČSP 2017 – Street sponzoři
1. Ambassadors
2. Bones Wheels
3. Vans
4. Shake Junt
5. Lamax


 


Průběžné výsledky ČSP 2017 – Bowl jezdci
1. Martin Jurášek
2. Tomík Marek
3. Martin Švec
4. Brett Whitley
5. Marek Čejchan


 


Průběžné výsledky ČSP 2017 – Bowl sponzoři
1. Snowbitch.cz
2. You can Do it
3. DC Shoes
5. Volcom


 


Celkové výsledky z Ústí nad Labem a průběžné výsledky jezdců a firem ČSP najdete na tomto odkazu


 


Tomáš Stejskal backside lipslide. / foto: Vašek Žalud


 


Arnošt Ceral backside 5 - 0. / foto: Vašek Žalud


 


Lukáš Daněk fakie flip,. / foto: Vašek Žalud


 



Druhý závod ČSP v Ústí nad Labem from Skaterock.cz on Vimeo.