Online premiéra videa BigBang "Boomer" a tučnej rozhovor s Honzou Malým a Davidem Tomanem

Honza Malý je workoholik a když se nic neděje, je z toho nesvůj. Po vlastních projektech, "Decade", americkým "Last Try", "Eleven" nebo loňským "Snowdemic", dal prostor svojí značce "BigBang", svýmu týmu a kámošům. Tohle všecko nasoukal do videa "Boomer", který mělo svoji premiéru 18. prosince v Clandestino skate clubu. Překvapí nejen obstojnou stopáží, ale i akcí a zábavou. Dejte si pokec dvou hlavních postav BigBang a nalaďte se na příjemný pokoukání.

 

Honzův fs bluntslide na zánovním Peugeotu 106 zvěčnil v garážích Michal Jirák

 

Jak dlouho je Honzo značka BigBang na světě a jak napadne obyč kluka založit svůj vlastní brand?

HM: Od dubna roku 2018… to to letí, jako by to bylo včera. Byla to závěrečná práce na Vyšší odborné škole grafické. V tu chvíli jsem nemyslel, že to bude něco víc, ale pak slovo dalo slovo se správnými lidmi a vznikl z toho brand, který si tak nějak žije vlastním životem a našel si řadu příznivců.

 

Kdo je všechno součástí a jak si ridery do týmu vybíráš? Nebo jak se dá vlastně to video chápat? Týmový, přátelský?

HM: BB Boomer je souhrn jedný éry, kde se představí David Toman se svým prvním poctivým street partem a ve videu je kromě něj spoustu montáží s našimi přáteli a friends značky, kteří s námi byli na spotech a mihli se před mojí kamerou.
David je zatím jediný rider, který mi osobnostně hodně sedl a jsem rád, že jsem ho díky Mirkovi Kvapilovi poznal. Pro rozšíření týmu potřebuju cítit podobný feeling, ale musí to samozřejmě po skejtové stránce taky nějak vypadat. Uvidíme hehe.
Na konec videa jsem si střihl svojí část, kde mi zbylo spoustu triků, které se nevešly do předchozích partů, ale i spoustu nových, které jsem letos vydrtil.
Intro, kde se stanu boomery nenáviděným smrkáčem a „trochu“ si dobírám lidi, kteří si začali dobírat prvně nás…, doufám, že neurazí, pobaví a příjemně naladí na spoustu skateboardingu s neokoukanými spoty z bezva skaters z celé ČR.

 

Tenhle halfcab flip vypotil David Toman na minigolfovým hřišti a zvěčnil ho při tom Honza Malý

 

Ahoj Davide, předně pověz něco o sobě, odkud jsi, jak si mladej, jak dlouho skejtuješ apod.

DT: Ahoj! V prvý řadě díky za pozvání a zároveň za příležitost se ukázat i s tou největší srandou jako je Boomer. Je mi 22 let a pocházím z prdelákova kousek za Prahou – ze Zvole. I když průměrný věk obyvatele je asi tak 80 let, tak jsem hodně rád za to, že jsem mohl vyrůstat v klídečku, mimo centrum všeho dění. Jak už asi všichni tuší, tak podmínky pro skateboarding jsou u nás naprosto tragický, takže ti nezbývá nic jiného než dojíždět do Prahy (ve Zvoli najdeš sotva asfaltku). Jak dlouho jezdím? Spíš si nepamatuju, že bych někdy v životě nejezdil, i když je pravda, že jsem tomu dával zahulit až po tom, co postavili skatepark v nedalekých Dolních Břežanech (to bude asi 11 let).

 

Jak dlouho se Davide znáš s Honzou a jak přišlo na to, že jsi se stal členem BigBang party?

DT: Začalo to tím, že mě kámoš pozval na Honzovu premiéru videa z Barcelony, kde zároveň odhalil značku BigBang. To bylo poprvé co jsem vůbec o Honzovi slyšel, i když přiznám se, můj záměr jít na jeho akci byl ten, že tam byl zadarmo BigShock a žrádlo. S Honzou jsem se vlastně vůbec nebavil a seznámil nás až Mirek Kvapilů, se kterým jsem se seznámil hlavně v Darkslidu a na jeho závodech na Stáčku. Míra mě poslal s Honzou do Teplic na další zastávku tehdejší akce BigBang Summer Sesh, kde jsem se zároveň poznal s Erikem Tacinou a s klukama jsme moc dobře poskejtovali. Od tý doby jezdím za BigBang a baví mě to, s Honzou se nikdy nehrotíme a jezdíme hlavně pro prdel.

 

Ve videu jsou i friends montáže a mini party, ve kterých se ukážou třeba Maciek Szwejda, Honza Berka nebo Jirka Toman

 

Poslední roky je trendem vysílat krátký edity, ne-li jen samotný triky, takže pustit se do půlhodinovýho videa, to chce koule. Nutno říct, že při celkem obsáhlý stopáži jsem se ani jednou nenudil. Kdo držel kameru, a kdo stříhal?

HM: To jsem rád. Editaci jsem měl v rukách já a kromě mě a Davida, si nejčastěji kameru podržel Honza Berka, kterýmu vysíláme obrovské díky. Skateboarding tam je na pohodu a nešlo o to udělat nejlepší video ever s nejlepšími triky na světě… Prostě se točilo, občas hrotilo, občas blblo, prudilo… a co vzniklo, to vzniklo. Dal jsem to celé dohromady docela se zpožděním, ale alespoň se stihlo dotočit ještě pár vtipných a krásných momentů, které to dovyšperkovaly.

 

Jak dlouho se video točilo a odkud všemožně jsou záběry?

HM: Dva až tři roky sbírání záběrů… v podstatě s nástupem partu Decade. A záběry jsou všude možně z ČR, ale hlavně Praha. Letos jsem si přivezl i pár věcí z dovolené na Sardínii, kde jsem byl se svojí milovanou a občas podržela kameru na spotě.

 

No a jakej je to pocit Davide, jít na premiéru videa, kde je tvůj profil. Ač je to kamarádskej brand, tak i přesto to má váhu, ne. 

DT: Nijak moc jsem to nehrotil, ale hlavně si užíval večera. Jsem hlavně rád, že už to konečně vylezlo na povrch a mohli jsme se pochlubit nejen skateboardingem, ale i vším, co jsme si za tu dobu užili.

 

Honza se rád potlouká po opuštěných místech a výsledky bývají parádní, zrovna jako tohle ollie do fakie od Lukáš Oujeského

 

Podle videa jste měli kliku na kolemjdoucí a některý situace vypadaly dost vyhroceně. Bylo to fakt tak moc "klika" na lidi nebo se některý situace vyhrotily zbytečně?

HM: Musím přiznat, že v některých situacích jsem sám přilíval olej do ohně…, ale to až poté, co někdo začal děsně prudit, hned sprostě nadávat a nebo si o tu scénku do videa zkrátka trošku koledoval. Jsme mírumilovný hoši a neublížili bychom ani mouše. Každopádně úvodní „smrkáč“ je nezapomenutelný! Facan od nabroušené dcery nebo buchnař v jiné dimenzi taky.

DT: Tohle si myslím, že potkalo už každýho skejťáka, který se šel někdy dobrovolně zabít na street. Najdou se lidi, kteří skejtování nechápou a musí si říct svoje, když nás potkají na spotu. Tajně doufám, že se tohle změní, ať už kvůli olympiádě a tomu, že se skejtování stává čím dál více populární. Všichni z toho máme prdel, když se objeví nějaká babka, co má problémy, ale samozřejmě s respektem a úctou.

 

V tý bobový dráze je to celkem sešup. Teď jsem viděl, jak tam blbneš i na snowskatu. Jezdíš tam často?

HM: Nejezdím, byl jsem tam dvakrát… vlastně třikrát. Poprvé jsem to přejel a nenašel. Baví mě vyhledávat podobná místa a tohle bylo jedno z nich. Na konci léta 2021 jsem to navštívil s Davidem Blahou, dřív než se na dráze usadí podzim. V takovým úzkým koridoru nechceš mít vlhko nebo mokrý listy… v sezóně se o to asi někdo stará a narazili jsme tam na trénink polské reprezentace (té bobové/sáňkařské). Když si dali polední pauzu, tak jsme využili příležitosti a byla to super jízda… ale o držku to bylo.
No a Vánoce jsem trávil poblíž a napadlo mě se znovu podívat na místo se snowskatem. To byla taky prča a do šuplíku si schovávám další záběry.

 

 

Co rodinnej život Davide? Bydlíš doma nebo už si vzal do zaječích? Dostalo se ke mě info, že prej máš šikovnou holku, jak na skejtu, tak i s tužkou. (o Honzovi už víme dost, takže musíme dostat něco i z Davida)

DT: Bydlím pořád tam, kde jsem vyrůstal, v tom mém oblíbeném prdelákově. Zatím nemám v plánu se někam stěhovat, protože jsem spokojený tam, kde jsem. Skejtovat chodím hlavně po práci, takže mě netrápí, že bydlím mimo Prahu ba naopak. Navíc co u nás v okolí postavili Zbraslav a Kamenici, tak bych do tý Prahy na skejtu vlastně ani nemusel jezdit, autem mám totiž oboje přibližně čtvrthodinku. To se k tobě dostalo správně, moje holka, Kerstin, to na plátně umí pěkně rozjet stejně jako na skejtu a díky tomu taky vznikl nový design Galaxy, ze kterýho máme všichni obrovskou radost. V budoucnu toho vznikne určitě mnohem víc a říkám rovnou, že je na co se těšit.

 

Co to bylo za továrnu, kde jsi měl Honzo takovej dohled?

HM: Jedna teplárna, kterou teď ještě nebudu jmenovat. Byla to ojedinělá příležitost prošmejdit prostory a tvořit fotky a záběry se šikovnými lidmi. Padl tam poslední záběr do videa. Den před premiérou a byl to hippie jump přes kutálející se cívku.   

 

Multifunkční Honza ve svejch videí nejen skejtuje, ale i točí a teď už i fotí, tady zrovna Davida Tomana při fs smith grindu

 

Čeho si Davide z videa nejvíc ceníš, triku, místa? Je nějakej trik, kterej jsi tam chtěl mít, ale zatím se nepovedl?

DT: Tak vážím si všech triků, které jsem ve videu odjel. Je teda pravda, že docela velikou radost mám z 360 Pressure flipu a biggerflipu ze skočky na Stalinu a to ne kvůli tomu, že by to byly těžké triky a daly mi zabrat, ale právě naopak. Přišlo mi, že s nějakou kravinou na zídce jsem se trápil asi tak 10x dýl než s těmihle triky ze Stáčka. Žádný triky jsem naplánovaný neměl, všechno vzniklo spontánně a proto mě asi ani neštve nic, co bych neodjel. Dost možná to bylo kvůli tomu, že 99,9 % spotů vybíral Honza a občas nikdo nechápal, jak se to má jako skejtovat. Samozřejmě je to moc hezký, podívat se zpětně na všechny ty srandy a hlavně když zjistíš, že ve výsledku ani nejde o ty vrácený triky, ale o tu srandu co u toho prožiješ.

 

To mi teda rovnou pověz, jak se jezdilo v tý starý lodi/tankeru a jestli uvidíme bigger flip i někde na streetu ze schodů? 😊

DT: Tanker je příběh sám o sobě. Jestli jste někdo jezdil s Honzou na streetu, tak víte že spoty, které vybírá, rozhodně nejsou pro ořezávátka. V tomhle případě to bohužel nebylo jinak a upřímně to byl jeden z nejtěžších spotů, který jsem kdy jezdil. Rozjezd na hovno, odraz na hovno, dopad na hovno, rámus v lodi na ještě větší hovno, upřímně jsem bojoval sám se sebou víc než s trikem, protože jsem měl chuť to každou chvilku zabalit. Nechápu, jak tam mohl Honza udělat bleno do feký, je to totálně z vesmíru. Schody už moc neskáču, takže nemůžu slíbit, že se bigger flip ještě někde pošlu. Každopádně mám v plánu další srandy na rok 2022 a doufám, že se to vydaří a dopadne to ještě líp než Boomer.

 

Nepřemýšlel jsi nad tím, udělat čistě skejtový video a potom vydat další, nějaký bsides? Nebo bude následovat Rough Cut?

HM: Uvidíme. V plánu mám občas hodit na Instagram či facebook b-sides k jednotilvým trikům. Ale hlavně chci zakončit tuhle éru a rozjet s novým rokem nové věci. Na to se těším! 

 

 

ONLINE PREMIÉRA DNES VE 20:00