Honza Malý | "Eleven" part

Vydáno: 30.12.2020
Honza Malý, jeden z nejproduktivnějších riderů české scény, nám zkrátka nedá spát. Možná si ještě živě pamatujete jeho "Decade" part, kdy oslavil deset let na prkně. Na to navázal novým street partem s názvem "Eleven", kterým parádně završil konec tohoto šíleného roku. Jak vidíte, i přes ne úplně růžovou situaci ve světě, to jde, když se chce. Blíže vám tento projekt představí sám Honza.

 

Foto: Daniel Dujsík


 

Přibliž nám trochu blíže, co je projekt Eleven.

ELEVEN je nový street part, který jsem natočil v tomto covid roce. Je to pokračování partu DECADE, který byl k mému 10letýmu výročí skateboardingu loni. Proto, první trik nového partu je fakie heel, což byl last trick toho minulého.

 

V čem se liší oproti Decade a proč název Eleven?

Název Eleven, tedy jedenáct, protože jde o další rok po zmiňované dekádě. Chtěl jsem se překonat a posunout to o kus dál. Nebo se o to alespoň pokusit. Za mě je to nabitější, rozmanitější a celkově kvalitnější. Dalo to hodně zabrat, ale jsem spokojený a rád. A taky jsem rád, že už je konečně hotový. Protahoval jsem natáčení do poslední chvíle, abych si mohl říct, že jsem tomu dal všechno. První soukromá premiéra pro přátele byla na moje nározky 23. prosince v garážích v OC Letňany a druhá 26. u kamaráda Matese a jeho skate fabrice. Tam jsem promítal před rokem právě i Decade.

 

Honza Malý - fs nosegrind / Foto: Daniel Dujsík


 

Dost ti ve spot selekci pomohla i mapa street spotů od Hanziho Hellebranda, je to tak? Chodíš rád na úplně nové spoty nebo rád dáš NBD na všem dobře známém místě?

Jojo, Hanziho mapa (Prague Street Skate Spots) je skvělá a hodně jsem se z ní inspiroval. Často vyhledávám spoty i sám a baví mě jen tak brouzdat křížem krážem ulicemi města a hledat něco, co by se dalo jezdit. Když jsem v neprobádané části Prahy, omrknu pro jistotu každé zákoutí. Jsou ale místa, který jsem objevil a chtěl si je chvíli tajit, dokud tam něco nenatočím haha. Mám rád neokoukaný místa a stále je v hlavním městě co objevovat. V poslední době mě třeba hodně potěšil crooked na trojským mostě, který je v partu. Nechápu, jak jsem tu hranu předtím nedokázal vidět. Stále jsem chtěl skákat jen do silnice a přitom taková krásná zídka byla hned vedle. Baví mě ale dost objíždět i spoty mimo Prahu. Pamatuji na náš společnej road trip do Teplic a na přehradu fláje. To bylo super Dane!

 

Podle čeho ses rozhodoval? Šel jsi jezdit a náhodou tě něco napadlo nebo to byly většinou plánované mise za určitým trikem?

Měl jsem pár triků, které jsem chtěl už do Decade, ale nedostal jsem se k nim. Třeba last trick na Florenci nebo hardflip v Kadani na nábřeží Maxipsa Fíka. Ale do poslední chvíle spíše nevím, co vlastně nakonec budu dělat a rozhoduji se podle mého stavu spotu a sebe samotného. Měl jsem místa, u kterých jsem stopro věděl, že chci mít záběr a pak se rozhodoval mezi pár možnostmi, na základě toho, co už jsem do partu natočil a co bych natočit ještě chtěl. Takže nad tím docela laboruji až na místě. Spoustu cílených misí mi ale vyšlo. Třeba 360 flip noseslide na oranžovým spotě ve Ždáru nad Sázavou. To jsem měl v hlavě celou dobu, co jsem směrem tam řídil, a nakonec to padlo těsně předtím než mi to zhatil déšť. Když tak nad tím teď přemýšlím, tak to bylo opravdu víc spontánní než cílený. Mnohokrát jsem šel na spot s nějakou vizí a odešel s úplně jiným trikem, možná ještě lepším haha.

 

Honza Malý - 360 flip / Foto: Daniel Dujsík


 

Předpokládáme, že jedenáctý rok pro tebe není zdaleka poslední. Co chystáš v tom následujícím?

V lednu nového roku plánuji dodělat ještě BigBang montáž, kterou jsem chtěl stihnout letos s partem, ale to bych musel ve střižně odfláknout, a to se mi nechce. Tam se objeví třeba David Toman, Honza Berka a spoustu dalších friends kolem, se kterými se přes rok jezdilo po spotech.