S Karlem Raichlem o MSC 2012

Vydáno: 17.07.2012

Letošní Mystic měl jedno české překvápko v podobě Karla Raichla. Náš pravidelný čtenář Karla R. jistě zná z videí, které jsme nasazovali v Bleskovkách. Z těch tušíme jeho štvanický diktát a teď o víkendu se mu podařilo hodiny strávené na Štváně přetavit až do semifinálového postupu. Pojďme se s Karlem o letošním MSC pokecat, má k tomu co říct.


 


Karel Raichl. / foto: Kubo Krížo

 


Karle, je pondělí, těsně po Mysticu. Kdy máš v plánu jít na skejta?
No jelikož jsem tak před hodinou teprve dorazil domů, tak na skejtování teď fakt nemyslim. Jsem strašně zníčenej.


 


To si myslim. Osvěž mi paměť, už jsi někdy předtím jel Mystic?
Ne ne, na Mystic jezdím pravidelně už tak šestý rok, je to taková tradice. Letos ale poprvé jako jezdec.


 


A hnedka tohle. Na tebe jsem za víkend slyšel už pár poznámek, všechno pozitiv a jedna z nich byla, kde ses to v tý Mladý Boleslavy naučil?


Řeknu to takhle. Když jsem tak před sedmi rokama začínal skejtova, měli jsme tu takový street park s bednama atd. Ten před třema rokama zrušili a od té doby se táhne kauza kvůli parku, který sice stojí, ale je absolutně nepoužítelnej a nikdo tam nejezdí. Takže vlastne v MB jsem se nenaučil nic, protože není kde.


 


Jo. Takže jsi se prostě v pátek před MSC probudil a z ničeho nic jsi měl v nohách  hurricane, flip 50 - 50 a další pekla. A to se dělá jak? To bych bral.
Přesně tak, he he. Ne, už nějakej pátek jezdím a Štvanici mám rád, jezdím hlavně rejly a ty na Štváňě jsou nej.


 


Karel Raichl a frontside hurricane i přes desku Chrise Pfannera. / foto: Vašek Žalud

 


No sedlo ti to. Jak se jezdilo převážně s cizincema v parku?
Nejlíp! Je to fakt zážitek třeba stát na radiusu, otočit se a vidět vedle sebe Ryana Decenza, týpka kterého už pár let sleduju na videích. No já jsem na angličtinu celkem lempl, takže jsem s nikým nějak víc nepokecal, ale všichni byli strašně v pohodě a už jenom to tě hecne abys zabíjel.


 


A měníš ze svejch vzorů po víkendu? Posledně jsi řikal že Reynolds a aktuálně Pudwill. Nějaká změna?


Změna ani ne, ale třeba zrovna Decenzo mě utvrdil v tom, že je to prostě profík jak má bejt. Celý den ho skoro nevidíš, pak začne jezdit a všechno dá v nejlepším stylu na první. To pak jen čumíš a nechápeš. A Austin? Ten to nejvíc zabíjel v sobotu kolem půlnoci, nevím jestli si tam byl, ale předvedl strašnou show. Naplnil tribuny a když dojezdil, tak mu všichni tleskali ve stoje. Prostě parádní atmosféra.


 


O tom jsem slyšel, co dělal třeba?


Pamatuju si to jen tak mlhavě, jak říkám bylo to až o půlnoci, takže party v plném proudu. Ale když řeknu, že dal všechno, tak asi moc daleko od pravdy nebudu. Hlavně ten jeho 360 flip tailgrab.


 


Karel Raichl frontside bluntslide. / foto: Vašek Žalud

 


Jo s tím neměl problém ani v jízdě. Co tvoje jízdy? Speciálně v předkvali a v kvali?
V pátek jsem jel na předkvaldu s tím, že si to chci prostě jen ze srandy zajet a když postoupím do soboty tak budu rád. Byl jsem i lehce nervózní, protože jsem jel poprvé větší závod, ale jízda se mi celkem povedla a jam potom taky. V sobotu jsem šel skejtovat s tím, že nemám vůbec žádnou šancí postoupit, tak jsem si jezdil pro sebe. Jízdu jsem dal skoro čistou až na last trick. takže mě to celkem nakoplo a jam jsem si doslova užíval, To mi padlo snad všechno co jsem chtěl, třeba ten flip feeble jsem za celej den nevyzkoušel ani jednou a padnul hned na první. Lidi začali řvát a to mě hodilo do pohody a jel jsem si životní.


 


Hele tak zkus nějak popsat feeling když něco uděláš a řve celá Štvanice.
Nevím jak bych to popsal, je to úplně ten nejlepší pocit, strašně to povzbudí když víš že se tvoje ježdění vůbec někomu líbí, natož plným tribunám na Mysticu. Tenhle víkend jsem si splnil takovej malej sen, vlastně ještě teď tomu moc nevěřím, že jsem se dostal až do semi.


 


Hele až z toho mám husinu, to musí bejt. Respekt za to. A pak přišlo semi. Co semi vlastně? Ty jsi z toho byl takovej špatnej, ale myslim že nebylo proč.
No byl, protože jsem moc nezajel, jízdu jsem podělal a pak v Jamu to prostě nešlo, nebo spíš nohy už nemohli. Už v půlce jamu jsem se na to chtěl vykašlat, protože to prostě nešlo, jen jsem se trápil


 


No tak to bude chtít fyzičku příště! A máš nějaky předsevzetí po Mysticu?
Ani ne fizičku, ale spíš menší party a víc spánku.


 


Jo takhle. Sobotní party?
Přesně. V sobotu se to lehce zvrtlo, takže ráno bylo krušný a hlavně jsem si celou dobu myslel, že postupuje do semi jen 25 lidi a já byl 27. Tak jsme to s klukama zapíjeli a to, že jsem postoupil jsem se dozvěděl až pozdě večer. Předsevzetí mám jen jedno, pořád se zlepšovat a užívat si skejtování.


 


Karel Raichl kickflip 50 - 50 grind. / foto: Vašek Žalud

 


Máš v tom nějaký speciální cíle?
Vůbec, co přijde to příjde. Ale rád bych se třeba dostal ne nějakém větším závodě jako je Mystic až do finále


 


Hele nemáš k tomu zas tak daleko. Co něco venku zkusit?


Rád bych zkusil nějakej contest v cizině, ale momentálně na to nejsou finance. Takže zatím to ani neplánuju.


 


Chápu. Prosím tě ve startovce jsi měl napsán věk 15 let. To bylo schválně?
Jo tomu jsme se smáli, nějakej jejich překlep. Hlavně se mě na to ptal v sobotu i Pinďa, tak jsem ho opravil že mi je 21. Stejně to tam nezměnili. Ale tak na 15 celkem dávám ne?


 


Hele na 15 hodně slušný, jsem zvědavej co budeš dávat třeba v 21. Je po Mysticu, tak co má Karel Raichl v plánu v nejbližší době?


To co teď, akorát všechno tripl, he he. No teď se budu do pátku probírat a sbírat sily na závody v Berouně.


 


Hele tak to se vidíme v Berouně a díky za tvůj čas. Jestli chceš poslat nějakej pozdrav čtenářům Skaterocku, tak pojď do toho.
Taky díky, Chtěl bych poděkovat lidem co byli na Štváně a fandili. Hlavně kamarádi z Boleslavi, kterejch přijelo hodně a byla fakt super atmosféra. A děkuju sponzorům!


 


Karel Raichl kickflip frontside boardslide. / foto: Kac

 


Karel Raichl double flip. / foto: Kac
Karel Raichl kickflip boardslide. / foto: Kac
Karel Raichl frontside lipslide. / foto: Vašek Žalud