Bones Bearings vypustili do světa video s Martinem Pekem

Vydáno: 27.03.2020
O čem dlouho vědělo a tušilo je venku. S Martinem jsme dali řeč o pozadí videa pro Bones Bearings, které se nedávno objevilo na Thrasher Magu a bavili jsme se nejen o něm. Neb nespojujou se jen dvě pojišťovny, ale dějou se věci. Nijak dobrý, ale dějou.

 

Čau Martine, tak jak probíhá tvůj osobní lock down doma?
Čau, už jsem se setěhoval, připravil a skoro všechno uklidil.

 

Takže preper, jasný. Jaký jsi měl představy o letošním roce někdy koncem ledna?
Představa byla jasná, rozjezdit se v USA. Natočit profil a pak odjet co nejvíc kvalifikačního závodů na OH. Dostat se tam a bejt happy.

 

Inu, je krásné mít plány. Přelom roku jsi strávil v US, kde také vzniklo video Bones Bearings. Jak celý tenhle trip vznikl?
Plánoval jsem to už během roku 2019, kdy jsem věděl, že se chci co nejvíc soustředit na to, abych se cejtil na skejtu dobře a to znamenalo jet do Californie a jezdit co nejvíc to půjde. Když jsem pak viděl, že moje šance jsou reálný dostat se na OH, tak jsem udělal prostě všechno proto, abych odjel do LA a zůstal tam co nejdýl. Součástí toho byla myšlenka, abych natočil street part a ukázal se i v US.

 

Co Berrics? Dojmy, zážitky a zkrácený postup jak na to až se zase někdo dostane do US?
Berrics super. Není tak perfektní jak jsem si původně myslel. Takže na zemi jsou bubliny a tak. Jinak park super a všechno je mnohem větší než to na videu vypadá. Co se týká toho jak se tam dostat, tak na to recept nemám. Byla to souhra náhod, která mi k tomu dopomohla.

 

A ty náhody mě právě zajímají. . .
Musíš znát ty správný lidi.

 

Jako vždy. Popiš nám jak probíhalo natáčení video pro Bones Bearings.
Natáčet jsme byli asi 12x plus minus,  s tim, že ne pokaždý jsi měl štěstí na spoty. Spoustu krát nás prostě jen celej den odevšud vyhazovali, takže nejlíp v USA fungujou víkendy. Tzv. víkendový spoty, který jsou většinou ve školách a ta musí být pochopitelně zavřená, aby jsi tam mohl. Protože přelejzáš plot a tím pádem jdeš i na cizí pozemek. Má to prostě i svoje rizika, ale v LA, jsou na to zvyklý, takže tě spíš maximálně vyhodí, než že by došlo k nějakýmu zatčení. I když stát se to vždycky může.

  

Mám ten pocit, že těsně před uzavřením hranic jsi přemýšlel o vycestování do US, kvůli závodu ve Vegas. Nicméně vše je jinak. Jak to vidíš s letošní skate sezónou?
Dávám tomu úplně všechno, takže pro mě bylo nemyslitelný, že by se ty závody konaly a já tam nebyl. Byl to prostě hustle a já do toho šel s tím, že jedu. Kupoval jsem letenku na poslední chvíli, abych stihnul odletět ještě před uzavřením hranic. Když se na to kouknu zpětně, tak to bylo dost crazy, ale jak říkám, jedu všechno nebo nic celej život, takže jsem nechtěl, aby mě ani tohle zastavilo.

 

A ještě že jsi zůstal. Kdy myslíš že korona odezní a kdy si dáme koronu chlazenou?
Já jsem si už pár chlazenejch dal, ale je to dost vážná situace. Spoustu zemí strašně váhala a teď se to kvůli tomu bude jen prodlužovat. Ani se nebudu zkoušet domnívat kdy to skončí. Doufám, že co nejdřív.

 

To doufáme všichni. A vůbec, chodíš v roušce? Máš DIY, nebo FFP3?
Během mýho cestování jsem si kupoval roušky, takže jsem něco doma našel. Vyměnil filtr a jede se. Mám tu i custom, ale i koupený.

 

V průběhu našeho pokecu ti zároveň vyšel i promodel Shark u Ambassadors. Vím že ohraná píseň, ale řekni lidem proč zrovna Shark.
Když jsem byl mladší měl jsem přezdívku Sharky, tak proto!

 

Co myslíš, dostane se tohle video do hledáčku Ceskescate?
Absolutně mě nezajímaj.

 

Ok. To chápu. Co bys vzkázal našim čtenářům v týhle podivný době? Máš radu jak to přežít?
Možností co dělat je spoustu. Takže pokud vás baví cvičit, cvičte. Pokud rádi čtete, tak využijte čas na čtení. Gambly hry, uč se něco novýho. No a pokud rád piješ pivo, tak si udělej dobrý zásoby!