V Českých Budějovicích by chtěl jezdit každý, jen tam někdy prší

Vydáno: 03.09.2018
Skatepark Čtyři Dvory v Českých Budějovicích má za sebou svou premiéru v podobě hosotvání závodu série Českého skateboardového poháru. Závod pořádala Česká asociace skateboardingu, ve spolupráci s místní organizací Asociace Sféra a akci podpořila město České Budějovice. K partnerům série, kterými jsou Vans, Theeve trucks, Powell Peralta a Ambassadors, se v Českých Budějovicích přidal i místní Temple Store a celková výše odměny pro jihočeský závod vzrostla na 25.000. A bylo to prostě super. . .

Závod začal tradičně kategorií Day for Kids, určenou pro mladý zabijáky a tím úplně nejmladším, byl teprve sedmiletý Adam Vlažný z Tábora. Začátečnickou kategorii vyhrál Roman Kadlec z Blatné a kategorii pokročilých vyhrál Denis Janeček z Prahy, který se zároveň umístil i na celkově patnáctém místě v samotném závodu ČSP street. Za což respekt!

Během dne se ve skateparku rozjel i Ladies závod, kde na prvním místě skončila Klára Kašparová z Kladna a pro tento závod, jsme museli oželet pro čerstvé zranění Adélu Dončukovou, která se jinak na ČSP do Českých Budějovic chystala.

Místní bowl, který se vyznačuje svou rychlostí, přivítal desítku jezdců a první místo si vyjel dnes již legendární Martin Jurášek z Havířova, před druhým Štěpánem Troubilem z Českých Budějovic a třetím Honzou Tomšovským z Hradce Králové. Kdo neznal Štěpána Troubila, byl překvapen jak dobře hrome ten kluk jezdí! Štěpáne měl bys někdy vyrazit do světa! Štěpán přidal k druhému místu z bowlu i postup do semifinále ve streetu a zapsal se i do průběžného pořadí juniorů, tedy jezdců do 23 let.

Samotný street vyhovuje v Českých Budějovicích techničtějším jezdcům a jak kvalifikace, tak i semifinále, přinášeli kvalitní podívanou. Závěr závodu se nejlépe vydařil Martinovi Pekovi z Prahy a na druhém místě skončil Štěpán Bareš, pro kterého je to zatím nejlépe obsazené místo v letošním roce. Na místě třetím pak skončil Honza Navrátil. Tyto výsledky byly díky nepřízni počasí vyhlášeny ze semifinále a finále i best trick musely být zrušeny pro déšť.

Zajímavé změny doznala i průběžná tabulka ČSP, kde jak celkové průběžné pořadí jezdců ve streetu, tak i juniorskou tabulku, vede Honza Navrátil. Bowl vede Honza Tomšovský a mezi juniory v bowlu vede Jakub Jirásek.

Deštík na konci nijak neubral na kvalitě závodu a je třeba ocenit i množství diváků, kteří do skateparku zavítali. Trochu překvapením byl fakt v podobě konání protest akce proti olympiádě ten den večer v Budějkách. Nicméně ve skateparku se žádný protest nekonal a faktem zůstává, že znovu obnovený ČSP má s olympiádou pramálo společného. Vlastně díky akci Tokyo 20202 mělo ČSP zároveň i after a je jedno kde se jezdí na skejtu a při čem, hlavně když to baví a o to jde.

Poslední závod ČSP se koná 29.9. v Praze na Štvanici, kde se bude rozdávat dvojnásobek bodů do průběžného pořadí a bude vyhlášen jak Mistr ČR, tak i celkový vítěz ČSP.

Výsledky přidáváme, na reportu se pracuje a průběžné výsledky ČSP 2018, i celkové z Českých Budějovic najdete na tomto odkazu.