Suicidal Tendencies hlavní hvězdou Excelent MSC 2015

Vydáno: 10.05.2015

Na Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 vystoupí Suicidal Tendencies. Pokud byste hledali kapelu úzce propojenou se skateboardingem, tak Suicidal Tendencies se objeví mezi prvními na příčkách vašeho pátracího žebříčku. Suicidal Tendencies zakládá roku 1981 Mike Muir a.k.a. Cyco Miko (mimochodem jedinej člen, kterej v kapele funguje do dneška) a to původně jako rent party kapelu. Rent party se pořádaly vždy u někoho doma a výtěžek z kalby šel do kapsy majiteli vigvamu na zaplacení nájmu. Naštěstí pro nás všechny cyco maniaky se kapela dostávala do čím dál většího povědomí a jejich hudba byla lepší a lepší. To je dovedlo až k vydání jejich debutovýho alba, nazvanýho stejně jako kapela „Suicidal Tendencies“.
Deska vyšla na labelu Frontier, jehož majitel Glen E. Friedman (světoznámej fotograf skejtový a punkový scény 80. let) se stal následně i manažerem kapely. Nic lepšího se klukům ani nemohlo stát a stroj Suicidal Tendencies se začal pomalu ale jistě rozjíždět. 


 


Suicidal Tendencies

 


S přicházející popularitou, přichází i první problémy typické pro americkou kulturu. Ty vyvrcholily při koncertě v Perkins Palace v Los Angeles, kde fanoušci zdemolovali kompletně celej sál. Kapela dostala zákaz vystupovat v celým LA a začala bejt spojovaná s činností tamních gangů a to nejen díky svejm fanouškům, ale i díky svý vlastní image. Těžko byste našli interview z tý doby, kde by na otázky okolo kriminální činnosti nemuseli odpovídat. Tou dobou se o Suicidal Tendencies začala vážně zajímat i FBI.


 


Suicidal Tendencies

 


Mezi roky 83 a 85 jakoby se po skupině slehla zem. Mike Muir ovšem s bráchou Jimem (majitel legendární značky Dogtown Skateboards) pracoval na svým vlastním labelu Suicidal Records, kterej začal podporovat hlavně kapely z okolí Venice Beach. V létě 1985 přichází velkej zlom v podobě prvního velkýho americkýho turné spolu s Anthrax a Method of Destruction. Nezařaditelnej, našláplej a hlavně originální styl kapely se nacpal do obrovskýho množství hlav a mašina Suicidal se konečně rozjela na plnej plyn.


 


ST a skateboarding jdou spolu ruku v ruce.

 


V roce 1986 Suicidal Tendencies požádal Tony Alva, mega legenda skejtový scény, o nahrání skate songu a největší skejtová hymna všech dob, Possessed to Skate, byla na světě. Ta předznamenala i vznik materiálu na novou desku, která vychází v roce 1987, nese název „Join the Army“ a od první desky se dost odlišuje. Styl kapely dostává nášivku crossover thrash. Mike si začal mnohem víc hrát se svým hlasem a kytarista Rocky George se nebál do metalovýho zvuku přinést ve svejch sólech i nádech jazzu.


  


Rok se s rokem sešel a na světě byla další, naprosto luxusní deska „How Will I Laugh Tomorrow When I Can’t Even Smile Today“. Hudební styl Suicidal Tendencies se opět značně pozměnil a to hlavně díky příchodu kytaristy Mika Clarka ze žánrově spřízněný kapely No Mercy. V roce nadcházejícím, tedy 1989, se staly pro ST čtyři hodně zásadní věci. Za prvý podepsali smlouvu s mamutím labelem Epic Records, za druhý do kapely přichází geniální basák Robert Trujillo (nyní člen Metalliky), za třetí ST vyrazili opět na společný turné s Anthrax a nakonec kapela vydala svojí první zlatou platňu s názvem „Controlled by Hatred/Feel like Shit... Déjà Vu“, která vznikla spojením dvou původních EPček nahranejch na Epic Records.


 


Tu chceš!

 


V září léta páně 1990 si parta sbalila sáčky páčky a vyrazila do Evropy na svý zatím největší turné. Bylo nazvaný „Clash of Titans“ a účastnily se ho thrashový stars Megadeath, Slayer a Testament. Tou dobou začal vznikat materiál pro nejzásadnější album ST „Lights… Camera… Revolution!“. To vyšlo začátkem roku 1991 a styl Suicidal se usadil na tom nejlepším bodě. Metal, hardcore, punk rock, funk, jazz… tohle všechno se namíchalo do polívčičky tý nejlepší kvality a fanoušci ještě dlouho po dojedení vylizovali talíře a dožadovali se přidání. Zákaz vystupování v Los Angeles byl zrušenej a už nebylo pochyb o tom, že se Suicidal Tendencies stali naprostou legendou.


 


Na řadu přicházej další, v žebříčcích velmi úspěšný alba „The Art of Rebellion“ (1992) a „Suicidal for Life“ (1994). Mezitím vyšlo ještě „Still Cyco After All These Years“, což je vlastně materiál z prvních alb přetočenej s Trujillovou basou. V roce 1994 si STéčka pozvala Metallica coby support na svý turné a hned na konci roku odjedou ST svý první americký turné coby headliner.


 


Na další album „Freedumb“ si museli frantové počkat až do roku 1999. Muir se mezitím věnoval svejm dalším projektům Infection Groovs a Cyco Miko. Album nebylo kritikou přijatý zrovna dobře, ovšem skalní příznivci si v něm svoje našli, přesto nutno říct, že to nebyli ty Suicidal Tendencies, co dřív. V roce 2000 vydaný album „Free Your Soul and Save My Mind“ na tom bylo v obou směrech mnohem líp, ale to ještě nikdo netušil, že budeme 13 let brečet o další album.


 


ST & Vans colabo.

 


26. března 2013 byl ten den, kdy nás Cyco parta obdařila naprostým skvostem. Obal desky tvoří jednoduchá „13“.  Obal desky komentovala kdysi osoba nejpovolanější a to grafik Marcel "Panzer", který už není mezi nám, svými slovyi: „Obal desky je dokonalej, DOKONALEJ! Odkazy na bandáně – Infectious Grooves nebo na Can’t Bring Me Down... Perfekt!“. A stejně dokonalý, DOKONALÝ je i celý album.


 


Zde jest onen geniální obal k třináctce.

 


V pátek 26. června 2015 si budete moct tuhle legendární partu vychutnat na živo v rámci jednadvacátýho ročníku Excelent Mystic Sk8 Cupu 2015. Kdo zaváhá, promarní svou šanci si udělat zářez do svých hodobóžových zážitků a s tímto pocitem pak žít do konce svýho života. To by nakonec mohlo výst k "Suicidal Tendencies" a to nechcete. Takže radíme, abyste všichni dorazili.  


 


Pátek 26. 6. od 19:00
SUICIDAL TENDENCIES – OFFICIAL (USA) + Pipes and Pints (CZ)
Vstupenky v předprodeji za 200Kč!


 


Vstupenky na Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 jsou v prodeji v síti Ticketstream. V dubnu a květnu stojí 3 denní permanentka 650 ,- Kč, večerní vstupenky stojí 200,- kč. V červnu vstupenky v předprodeji zdraží a na místě pak bude 3 denní permanentka za 950,- Kč a večerní lístky za 300,- Kč.


 


Oficiální stránky a facebook:
Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 
Facebook Excelent Mystic Sk8 Cup 2015