Report z první zastávky Lakai Rides on Ambassadors v Berouně

Vydáno: 29.06.2012

Dne 23.6. se v berounském skateparku uskutečnila první zastávka letošní tour pro nesponzorované, která má název Lakai Rides on Ambassadors. Prostřednictvím fotek od Vaška Žaluda, textu od Honzy Bašnýho a videa od Pavla Abraháme se mrkněte, jak to v Berouně vypadalo.


Máme tu po roce opět naší tradiční skate tour pro nesponzorované jezdce s názvem Lakai rides on Ambassadors. Je tak jasné, že hlavními partnery pro tento ročník se staly firmy Lakai a Ambassadors. První zastávka se konala v Berouně, krásný betonový skatepark jsme z tour vynechat nemohli. V pátek si naše stálá produkční partička vše důkladně připravila, objela naše sponzory, nachystali ceny, aparaturu, registraci, občerstvení vše co je k samotnému závodu potřeba. Vše důkladně naloženo do dodávky, budík nastaven na 06:30 a spát. Ráno na nás čekal krásný a slunečný den jak na objednávku. Vyrážíme tedy směr Beroun, cesta bez problému, ještě se stavujeme na benzince pro led a vodu do chlaďáku ať je vše čerstvé a studené.


 


Lakai Rides on Ambassadors!!! / foto: Vašek Žalud

 


Když přijíždíme do skateparku vidíme už velkou skupinku trénujících riders z čehož máme radost a ještě více se těšíme jaká bude účast. Během chvilky máme rozestaveny stany pro registraci, pro riders a v neposlední řadě občerstvení, mezi tím se skatepark plní a plní. Ale to by naše produkční crew nebyla crew kdyby jsme něco nezapomněli, šňůry na napájení repro beden, no nevadí, Jirka bere auto a jede do centra Berouna, vrací se po pár minutách a samozřejmě že veze, díkJ. Probíhá registrace, zvoní telefony a opozdilci volají, že páteční večírek byl větší než ještě větší, ale kdo zná naše závody, ví, že na každého ridera rádi počkáme, na konci registrace máme počet přihlášených okolo 70 účastníků, což je super a dík všem za účast. 


 


Ondra Jaroš backside 5 - 0 / foto: Vašek Žalud

 


Kvalifikace byla stejná pro všechny závodníky v obou kategoriích. Jedna jízda po jedné minutě + last trick. Toto se praktikovalo i v semifinálových jízdách, z těchto jízd postupovalo do fínále z mladších riders 13 závodníku a ze starší 10. Na finále byl připraven jam, vždy po 3 jezdcích po třech minutách a poslední jam byl vždy po čtyřech jezdcích a k tomu 4minuty. Finalové jamy byly hodně zajímavé a vůbec jsem nezáviděl naší porotě. Riders měli po finále chvilku pauzu  protože je čekali best trick contesty, celkem 3. První byl Ambassadors best trick contest po celém parku, poté následoval Electric and Neff best trick contest ze schodů a jako na závěr pro starší kategorii Jagermeister best trick contest, který se jel na rovném zabradlí. Co kdo zabil si můžete přečíst ve výsledcích. Rozhodně bylo na co koukat! Následovalo velké vyhlašení, rozdání věcných cen od našich sponzorů a všichni se mohli rozjet do svých domovů se spokojeností a super stráveným dnem. Všem moc děkuji za účast a těším se na vás na dalším zavodě Lakai rides on Ambassadors a to je 22.7 v Kladně!! Díky !


 


Winners nahoře Hajn, Eliášek a Tomek. Dole Farkas, Bečvár a Vajděčka. / foto: Vašek Žalud

 


Starší:
1. Dan Eliášek
2. Michal Hajn
3. Martin Tomek
4. Martin Moravčík
5. Ondřej Jaroš
6. Eda Synák


 


Mladší
1. Farkas Jan
2. Bečvár Adam
3. Vajděčka Tom
4. Zachovský Ondra
5. Pavlů Robert
6. Mizur Kryštov


 


Ambassadors Best trick:
Robert Pavlů - blunt step na wallride zádce (mladší)
Dan Eliášek backside  noseblunt slide (starší)


 


Electric and Neff Besttrick:
Jan Farkas kickflip schody (mladší)
Michal Hajn 360flip (starší)


 


Jagermeister besttrick:
Dan Eliášek kickflip backside lipslide


  


Michal Hajn 360 flip a best trick / foto: Vašek Žalud
Dan Eliášek frontside flip / foto: Vašek Žalud
Honza Farkas kickflip a best trick / foto: Vašek Žalud