Horsefeathers Game of Skate vyhrál Tomáš Svoboda

Vydáno: 22.11.2012

V rámci veletrhu Street Arena, který se odehrál minulý víkend, se konala v neděli i Horsefeathers Game of Skate. Tu nakonec vyhrál Tomáš Svoboda, když ve finále porazil Jirku Hronka. Vše můžete vidět v čerstvě přidaném viedu od Jirky Novosáda. Veletrh Street Arena se konal úplně poprvé a příští rok je v plánu druhé pokračování v podobě dalšího ročníku. Do článku bylo přidáno video.    


Horsefeathers Game of Skate nebyla úplně klasická gejmovka, protože se jela na bednách představující logo HF. Navíc se tvar překážek pokaždý měnil podle jezdících skupin. Kvalifikace se jela na bednách postavených ve tvaru HF loga v celkovym počtu 24 skaterů. Tvar v semifinále se pak změnil na dlouho bednu do tvaru V a finále se jelo už jen na jedny bedně. 


 


Arnošt Ceral switch frontside crooked grind / foto: Kac

 


Nicméně koncept GoS byl stejný jako každý jiný. Rozdělený dvojice si navzájem zadávaly triky a za nepodařený pokus získávaly písmenka S.K.A.T.E.


Technika triků na zemi tady nehrála velkou roli. Byla důležitá zásoba triků pro grind boxy nebo bedny. Stalináři a všichni bedýnkáři měli tedy velkou výhodu. Není divu, že vyhrál Tomáš Svoboda a druhý byl Jirka Hronek. Oba odchovanci Stalina. V závodu nechyběli ani další stalináři jako Jakub Jiruška, Martin Rinda, Matyáš Havránek nebo Michal Suchopár. Bedny měli dobře najetý i Arnošt Ceral, Matěj Hakl, Tomáš Kopáček nebo Martin Kalenský. Ten se probojoval až do semifinále.


 


Jirka Hronek nosebluntslide / foto: Kac

 


Vřed finálových bojích se pak sešli tito jezdci: Marek Knytl a David Vrba, Martin Rinda a Tomáš Svoboda, Jirka Hronek a Martin Kalenský. Z nich do finále postoupili Tomáš Svoboda, Jirka Hronek a Marek Knytl. V tomto pořadí i skončil jejich finálový boj.


Kromě věcných cen si Tomáš Svoboda odnesl i symbolický litr v podobě "cash money". Díky všem zúčastněným a HF za zpestření prvního ročníku veletrhu Street Arena. 


 


Výsledky:


1. Tomáš Svoboda (Bonbon Skateboards, Skateshoes.cz)


2. Jirka Hronek (DC, Volcom, Mystic skates)


3. Marek Knytl


 


Jakub Jiruška nollie crooked grind / foto: Kac

 


Tomáš Javůrek frontside bluntslide / foto: Kac

 


Tomáš Svoboda backside lipslide / foto: Kac

 


Kryštof Mizur boardslide / foto: Kac

 


Zleva třetí Marek Knytl, druhý Jirka Hronek a třetí Tomáš Svoboda / foto: Kac