Dan Dujsík představuje svoje portfolium

Vydáno: 25.05.2020
Redakční kolega Dan Dujsík se pustil do fotografické práce a v článku vám přínášíme to nej co viděl, potkal a co vyfotil jak na spotech, tak i mimo skate. A že toho není málo. Nechybí ani odkazy na Danovy sociální sítě, kam postuje ty nej kousky.


 

Dan Dujsík.

Daniel Dujsík. Ostravák tělem i duší a stejně tak i skejťákem, kterým je už od svých dvanácti let. V mládí v partě známý pod přezdívkou Rusty a postupem času se proskejtoval školou k titulu, přes Ostravu to vzal do anglického Manchesteru, aby aktuálně pobýval v naší stověžaté matičce Praze.

 

Dan je už nějakým tím rokem naším redakčním kolegou a když dal dohromady zajímavé portfolio, slovo dalo slovo a předkládáme vám produkty z jeho hlavy, z jeho dílny a z jeho technických pomůcek. Kam se v případě fotografií řadí iPhone, jak vidno s foťákem jde udělat hodně dobrých věcí. A nejde jen o skateboarding, Dan fotí vše kolem sebe a na fotkách je vidět že ho to hodně baví a takhle možná začínal každý fotograf. Hra se světlem a stínem lze pozorovat na fotkách v článku, nebo na jeho sociálních sítích, kam pere svoje nej úlovky. V plánu je jeho první photozine a pevně věříme, že o něm budeme informovat i prostřednictvím našeho webu. V progresu bude i technika, aneb nový foťák na cestě a máme se tak na co těšit. Kdo aktuálně spolupracuje s Danem, je Maxim Habanec, se kterým Dan natáčí Maxovy streetové vraždy a kdo sledujete Maxe, je na co se těšit. Klukům z repre se posunula olympiáda a Max toho využil, aby porovnal síly ani ne tolik s partou ve skateparcích po celém světě, ale s tím, čeho ceníme nejvíc. A to jsou právě streetové spoty. Raily, schody, gapy a betonový zdi. To jsou místa kde Max, ale i Dan aktuálně tráví nejvíce času a na výsledek této spolupráce se těšíme hodně. Věříme že i tahle facha Dana posune dál v jeho kameramanských a fotografických počinech. Plus přikládám i Maxův Quarantine part, který měl na starost právě Dan.

  

Další samostatnou kapitolou jsou Danovi ilustrace a design. Osobně jsem byl mile překvapen když jsem viděl jeho práce na poli byznysu, kdy dělal grafiky pro kavárny, výlohy, markety v Ostravě a především pro srdcovku, kterou jsou Faency Fries, kde Dan pracoval a pro které spáchal designy nákupních tašek. Nechybí ani skate designy, kam se řadí naše deska #skaterockinstatrick a kolabo Ambassadors x Horsefeathers pro partu v ostravském Trojhalí. Na týpka bez jakéhokoliv uměleckého vzdělání myslím dobrý, důležitý je mít vztah k umění, designu a fotografii a prostě se do toho pustit. Jak říkal Napoleon „hlavní je se do toho pustit, no. . . a pak se uvidí“. Dane, držím palce a ať toho vidíme víc a víc!

 

Photography IG account: @dujsik.jpg

Personal IG account: @danieldujsik

Facebook art page: Daniel Dujsik Art

Spotify account: dujsikdaniel

  Summer time, 2019.


Deep, 2014.


Hometown boy, 2019.