Brooklynská kapela Beach Fossils dorazí s novým albem "Somersault" poprvé do ČR!

Někomu to možná nic neřekne a někdo si naopak splní dětský sen. Nedávno spatřilo album kapely Beach Fossils s názvem "Somersault" světlo světa a s ním oznámilo evropskou tour. Během ní také poprvé navštíví i Prahu a to ve čtvrtek 7.září. Už se nemůžeme dočkat!Hudební skupina Beach Fossils se zrodila v newyorském Brooklynu roku 2009 a za samotným zrodem stojí hudebník a frontman James Dustin Payseur. Během své kariéry stihla prostřídat několik členů jako například bubeníka Zachary Cole Smithe, který se poté vydal na vlastní cestu a rozjel oblíbenou kapelu DIIV. Už díky prvnímu debutovému singlu "Daydream/Desert" Sand v únoru 2010 vydaný skrz Captured Tracks a následnému albu "Beach Fossils" se kapela setkala s mnoha pozitivními ohlasy. Během dalších tři let vydali několik singlů a EP (Face It, What a Pleasure EP, Careless, Shallow) a album "Clash The Truth", kterým se vyšoupli na 40. místo žebříčku nejlepších nezávislých alb.


 


Nepsali bychom o jejich koncertě jen tak bezdůvodně. Kdo rád žánr indie, dream pop, surf rock nebo lo-fi, tak kapelu určitě zná. A kdo má v oblibě firmu Habitat, tak jistě mohl postřehnout, že právě songy od Beach Fossils hrály například v "Origin" partu Daryla Angela nebo v "Search The Horizon" partu Marka Suciu. A co víc? Nedávno vyšla na povrch zbrusu nová deska v kolaboraci Habitat x Beach Fossils., ke které nechybí ani videoklip s písní Sugar. V něm se objevil Josh Matthews a Kevin Lowry. Song si okamžitě našel své místo v playlistu mých oblíbených songů.


  


Trvalo nějaký pátek, abychom se dočkali dalšího alba, ale čekání se vyplatilo. Tento rok přišli zpět na scénu s albem "Somersault". Vzhledem k tomu, že se v poslední době několik z mých oblíbených kapel odebrala žánrově trochu jiným směrem, měl jsem obavy, že Beach Fossils na tom budou obdobně. Naštěstí se tak nestalo a vydání desky tak přineslo opravdu příjemné překvapení. Hudba je tradičně velmi hravá, energická a zároveň jsou v textech cítit Payseurovi pocity osamělosti podtrhující nestálost osobních vztahů. Do svého stylu tak přidali jemný odstín melancholického kytarového popu.


 


Somersault tracklist:


1. This Year


2. Tangerine (ft. Rachel Goswell)


3. Saint Ivy


4. May 1st


5. Rise (ft. Cities Aviv)


6. Sugar


7. Closer Everywhere


8. Social Jetlag


9. Down the Line


10. Be Nothing


11. That's All for Now


   


Vstupenky / Tickets:
330 Kč na / at www.meetfactory.cz
330 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích / (+ fees where applicable) in other presale networks
400 Kč na místě / at the door


 


Předprodeje / Presale:
Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a www.meetfactory.cz
Předprodej začal v pátek 2. června v 10 hodin a končí v den akce v 18 hodin / The presale starts on June 2nd at 10 am and ends on the day of show at 6 pm.


 


Facebook event:


https://www.facebook.com/events/108513269746085/


 


Více info:


http://www.beachfossils.com/


https://soundcloud.com/bayonetrecords


http://www.meetfactory.cz/