V Praze na Folimance je umístěna socha skejťáka a nová skate plaza!

Vydáno: 29.08.2022

 

Pod Nuselským mostem v parku Folimanka vznikl nový volnočasový areál, který nechala vybudovat Městská část Praha 2. Součástí tohoto areálu je i multifunkční betonové hřiště, které v letních měsících slouží především jako skate plaza nebo ve večerních hodinách jako taneční parket a v zimních měsících se z něj stane kluziště na bruslení.

Ve středu 16. 8. proběhlo jeho oficiální otevření formou skateboardové exhibice v podání jezdců, kterými byli Jakub Jiruška, Honza Machačka, Jakub Páv, Daniel Platonov, Honza Malý a Erik Tacina. Po skončení exhibice se pokračovalo bets trick contesty na vybraných sekcích pro všechny o ceny od partnerů a malou finanční odměnu.

Před zahájením skate exhibice se ještě uskutečnilo oficiální odhalení sochy skateboardisty, která se po letech do parku Folimanka vrátila a je umístěna hned vedle skate plazy. Jedná se historicky o první sochu skateboardisty na světě. Navrácení sochy se podařilo hlavně díky iniciativě Pavla Fišera „Vyšehradský jezdec“, České asociace skateboardingu a desítkám nezištných dárců a podporovatelů. Vše o její historii pak najdete v tomto článku.

 

Kuba Páv testuje plazu.
Socha opět zaujala své místo na Folimance.
Pan Šolc z Prahy 2 a Vyšehradskej jezdec u sochy skejtra.