Skaterock.cz: Top Ten článků za rok 2021

Máme pro vás tradiční přehled článků za rok 2021, který jste sestavili vy sami, svými návštěvami a díky za ně.

1. Závody v roce 2021
Ať už to byla olympidáda, MČR, MS nebo další závody ve světě či u nás, když se diváme na top články, jsou právě závody tím co táhne nejvíc. Proto jsme je umístili na první příčku a dáme prostor i dalším tématům.

Tomáš Stejskal na letošním MČR 2021. foto: Jirka Novosád

2. RIP Henry Gartland
I smutné události se dostaly do vašeho hledáčku a začátkem roku přišla smutná zpráva o úmrtí mladého jezdce za Santa Cruz, Henryho Gartlanda.3. Otevření skate haly v Klecanech
V Klecanech, kousek za Prahou, se za přispění Davida Kamínka ze Skate Academy a starosty Klecan Daniela Dvořáka, otevřela hala v bývalém areálu tamních kasáren. Samotné překážky dal dohromady Patrik Gajdošík a na grafické výrobě se podílel Tomáš Javůrek. Pro další info kontaktujte partu přes skateskola.cz a přes zimu je tak dispozici další krytý prostor.

4. Minirampy na prodej
Úplně přesně to byly nižborská a rokycanská, nemáme aktuální zprávy jak to s prodejem dopadlo, kdybyste měli dejte vědět a snad jsou v dobrých rukách.

5. Co aktuálně dělají kluci z Robotix?
Slavná to parta z jihozápadního města pražského, Nikolas Tušl, Marek Prokeš a Adam Lukas, tvůrci videí Ketchup Kids. Zároveň parta která vtiskla nesmazatelnou stopu do čekého skateboardingu. A zde jde rozhovor, co že vlastně teď děláte kluci?

6. Skaterock kvíz
Tady top ten překvapil a zároveň trochu svazuje. Minimálně tím že ho chceme dělat častěji a lépe než doposud!

7. Na pozadí tragédie jedno obrovský štěstí
Byla to krátká zpráva svým obsahem a zapůsobila jako bomba. Petr Kellner a další příznivci snowaboardingu zemřeli na Aljašce po pádu vrtulníku a jediným přeživším je David Horváth. Davide, přejeme vše nej v novém roce! 8. Vznik V7 Underground v Praze na Vltavské
Rozhovor s Martinem Hroudou  z U/U Studia, vznikl po dokončení rekonstrukce podchodů na Vltavské, kde vznikl nyní již kultovní prostor určených nejen pro skateboarding. Rozhovor najdete zde.

9. Jirka Hronek a jeho Stalin plaza part
Jeden z nejlepších počinů letos vůbec, je jistě part Jirky Hronka ze Stalina. Respekt!

10. S Jarkem Špeciánem o živote, tetování a jeho posledním partu
Sever Čech… ostrej vítr, kterej štípe do tváře a s sebou nese uhelnej prach a smog, který spolu ruku v ruce utvářej genius loci místa, kam se vydáváme, do Duchcova. Žije tady totiž jedna z předních osob severočeskýho skateboardingu, Jarek Špecián. Ten nejen, že má solidně zmáklou techniku, ale hrotí i mladý týpky a vychovává další generaci skejtrů. Jarek má ještě jednu speciální vlastnost a tou je jeho živobytí, kterým je tetování. Berme tedy tenhle rozhovor něco na pomezí skryťáka a pohledem do zákulisí života tatéra, který natočil svůj první a poslední street part. Komplet rozhovor a part najdeš zde.