První ročník Film In Brunn!

Vydáno: 18.09.2023

Pojďme se společně ohlédnout za prvním ročníkem Film In Brunn, který se uskutečnil na konci tohoto léta. Brněnský partě se zdálo, že ve městě začíná bejt příslovečná nuda a tak vzniknul vůbec první skejtově filmověj festival u nás! Tří denní událost plná pivka, zábavy ale především skateboardingu proběhla na jedničku a my doufáme, že Brno bude tuhle parádní událost držet při životě i do dalších let. 

Vše odstartovalo páteční odpoledne ve skateparku na Mendeláku, kde kromě příjemný session a best trick contestu probíhaly i workshopy pro úplný začátečníky. Best trick na bedně s manuálkou ovládnul Vašek Stavárek, Lukáš Bureš, Honza Cintula a mlaďas Jirka z Blanska.Program se dále přesouval do Letního Kina Brno - Střed v Historický části města, kde atmosféru nezkazila ani pořádná letní bouřka. Parta prokázala svojí pohotovost a během chvíle se všichni tlačili pod dva párty stany, aby si užili promítání dokumentu Skateholders od Tondy Záhorky, one night stand projektu STRAHOV v podání Impure a vše zavřela novinka Ventidue od Pepy Košťála. Legenda praví, že ani tři týdny po promítání název Pepovo videa stále nikdo nevyslovil správně. Následovala afterpárty v Kabinetu Múz, kterou si slovy Ondry Kaptančika nikdo nepamatuje, neb on sám musel odejít a jiní museli zůstat a pít...Vzhledem k nepřízni počasí se sobotní program zahajoval na Spotu, kde zuřila Girl Bowl Session za zvuku šicího stroje Anežky Kašíkové. Proběhl i pop up novinek od brandu Jaza By And. Velký poděkování patří Girls Spin Sk8 Wheels. Dalším bodem programu byl teamovej contest na Fuzz bednách se zábavným konceptem - sestav partu tří lidí a během tří minut ze sebe vymačkejto to nejlepší. Do finále se probojovaly teamy Divoký Vlny ( Adam Lofler, Šimon Bareš, Zdeny Ustohal) Home Boys In Da House Now (Vašek Stavárek, Lukáš Bureš, Lukáš Halfar) a mlaďoši Noname (Onvag, Tobiáš, Myslivec). První místo braly Divoký Vlny, v závěsu Homeboys a bronz patřil Noname.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený SPOT (@spot_brno)


Hřeb sobotního večera probihal v Káznici v doprovodu s festivalem Resonance od kluků z Lotus Event , kde promítání zahájim Martin Loužecký s dokumentem Skejty a Lopaty. Z afriky jsme se návazně přesunuli na Stalin s projekty Stalinplaza Tapes 02 od Kuby Ostena a očekávaný STA od kreativní party SID.Navzdory kocovině po sobotní afterparty, která byla mocná, proběhla v neděli odpoledne příjemná session na Moraváku u Josta pod taktovkou Spotstoru. Klasickej spot parta vylepšila o bedny a skočky dovezený z Fuzzu a pro lepší atmosféru celý odpoledne provázel DJ. Podtrženo sečteno, pilotní ročník Skate In Brunn byl veliká poráda a my jen doufáme, že parta u svýho snažení zůstane a příští rok se budeme moct těšit na ještě větší a šílenější kolotoč! 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Fun In Brünn (@fun_in_brunn)


VELKÝ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ PARTNERŮM FESTIVALU: 

Spotstore
MČ Brno-střed
Lotus
Káznice
Letní kino Brno-střed
Kabinet Múz
Spot