Kterak se Impure do světa vydali - rozhovor, novej merch + analogová fotogalerie

Vydáno: 07.09.2022

V Teplicích, v pražský Eternii nebo v online premiéře na našem webu jste mohli nedávno vidět novej počin "Impure4sure" severočeský skejtový party Impure. Video se natáčelo kromě českých spotů i v zahraničí a čistě náhodou se povedlo tenhle rozhovor s vrchním velitelem Frankem vzít taky tak trošku mezinárodně. Užijte si tedy tenhle pokec, kdy otázky lítaly z Chorvatska a odpovědi přicházely z Polska a kromě rozhovoru a celýho videa si užijte i spoustu analogových fotek, který během natáčení vznikly.

 

Text: mutecrap

Foto + video: Impure

 

Mít vlastní partu kámošů je odjakživa základ a dá se říct, že v dnešní době to platí dvojnásob. Jak dlouho Impure crew funguje, rozrůstá se nebo jde jen o zdravý severočeský jádro kámošů z okolí?

Heh, Impure škodí Vám i lidem ve vašem okolí zhruba šest let. Parta se skládá z teplickýho základu, na kterej se během let nabalujou další vrstvy z okolních měst a Prahy. Kromě toho máme mezinárodní infuzi z Francie a Arizony. Aktuálně se banda skládá zhruba z deseti lidí, který mají svůj větší nebo menší part ve videu. Kromě toho je kolem nás fůra dalších lidi, který s náma pravidelně tráví čas a podnikaj různý výjezdy.

 

Tahle panenka byla objevena kolem druhý hodiny ranní kdesi u popelnic cestou z hospody. Stal se z ní nakonec maskot celýho videa a do dneška zdobí Impure sídlo, aka Pavilon 16 / Foto: Frank

 

Dva roky práce, to zní pro mnohý hrozně. Točilo se fakt dva roky fest nebo šlo o poklidnou činnost ve vašem typickým tempu? A kolik to celý stálo?

Natáčení probíhalo během posledních dvou let, ale nedá se úplně říct, že by šlo o dva roky nepřetržitýho úsilí. První záběry jsou pořízený během naší tour na Moravu před dvěma lety. Tou dobou jsme si pořídili nový kamery a chtěli jsme udělat klasický video, točený během jedný sezóny. Nicméně, díky covidu toho točení moc nebylo, a tak se točilo dál. Celá věc většinu času probíhala dost pasivně a největší úsilí se vynakládalo během letošního jara a loňskýho podzimu. Přes drobný dohady a neshody, bez kterejch by to v naší smečce nemělo to správný kouzlo, natáčení probíhalo vždycky hladce. Největší mašina na klipy je samozřejmě Pepa Rybář. Zbytek bandy se většinou zaměřuje na podporu HDP a sem tam něco natočí. Těžko říct, kolik celá věc stála, jelikož si většinu věcí platí každej sám. Ale samozřejmě jsme otevřený všemu a pokud by snad někdo chtěl podpořit naše další cestování a pivní radovánky, tak vaše štědré dary přijímáme na č. ú.: 1022357822/6100.

 

 

Kdo ví, ten ví a je mu jasný, že aby byla nálada na to správný skejtování a točení, musí se to umět podpořit. Vedete si  nějakou evidenci vypitýho chlastu během doby natáčení?

Haha, evidenci si bohužel nevedeme, nicméně se jedná o jednoduchý počty: 10 lidí x 10 piv denně x 365 dní v roce + X flašek Boženy…

Vlastně jsme během tour ve Francii poctivě schraňovali lahváče kolem domu aby jsme je na konci tejdne spočítali. Nikdo ale nebyl dost sober na to, aby to udělal.

 

Jakej byl váš klíč k výběru destinací na natáčení? Podle videí, doporučení nebo chuti?

Co se týče destinací, objeli jsme většinu měst na severu, ze kterejch kluci původně pochází plus několik přilehlejch. Nechybí ani naše oblíbený Budějovice, Plzeň a Olomouc. Shout out klukům z Dílny, Pessertive a Lokálu, který se o nás vždycky dobře postarali! Jeden z nejzásadnějších výjezdů byl ten do Francie, kde jsme kromě Bordeaux navštívili Alexovu rodinu v La Rochelle a odvezli si nejen spoustu clipů ale i krásnejch vzpomínek. Za zmínku stojí určitě i Lisabon, kterej mužů všem vřele doporučit. Krásný město plný spotů, vlídnejch lidí a levnýho piva. Kromě toho jsme podnikli pár prodlouženejch výletů do Krakova, Bratislavy a Amstrdamu.

 

André na super óčko spotu, na kterej se nechtěl původně ani jít podívat / foto: messbarbora

 

Na jaký zařízení bylo pořízený video a na co se fotily fotky, ktery jsou v článku?

Video jsme točili na dva Canony EOS 600D s okem Samyang. Zoom záběry jsou pořízený na Alexovo Panasonic hmc-151-e. Všechny fotky ve videu jsou pak čistě analogovou záležitostí. Velká část fotek ve videu je focená mojí Prakticou Super TL, která už bohužel dosloužila. Ve videu je i spousta fotek od naší dvorní fotografky messbarbory, rovněž pořízenejch její Prakticou. Fotky v barvě jsou zachycený na analogovej Canon EOS 1000F N, kterej jsem před nedávnem dostal od svýho dědy. Dál bych rád vyzdvihnul fotky od Lva, kterej fotografii studuje a fotky, který prokládají jeho part, nafotil on sám. Jedná se o fotky, který byly použitý v jeho školních pracích a byly k vidění třeba na výstavě v Budějovicích. Zlokazovskej arsenál se skládá z Minolty 35mm, Lubinalu středoformat 120mm a Olympusu supertrip 35mm.

 

Lokální spojka, Thomas Cartier, ve fs shuvitu v La Rochelle na západním pobřeží Francie, kde ho parta navštívila na domácí půdě / foto: Frank

 

První, ta hlavní premiéra proběhla v Teplicích spolu s koncertem Bělocha, druhá potom v pražský Eternii, kde bylo součástí super kazašský video, jak na tisíc způsobů otevřít pivko a koncert Stepního bežce. Pouštělo se video i někde jinde?

Jak říkáš, hlavní premiéra proběhla v našich domácích Teplicích, v punkovým pubu Hvjezda (ano, opravdu s J). Před videem proběhl malej best trick ze skočky přes sud piva, kde napadaly hrozný pekla. Po videu následoval koncert Hotentotovi Kakofonix a celej večer zavíral král swagu Běloch, což byl pro majitele hospody velkej šok, hehe.

Druhý promítání proběhlo na půdě Eternie, kterou měl na svědomí Gary. O hudební vložku se postarala skupina Stepní Běžec a jako malej předkrm proběhlo promítání videa od Kazachstánský party Restless, který je Lev nedílnou součástí. Celý video tvoří otvírání piv na všechny možný způsoby, takže doporučuju zkouknout a rozšířit si obzory!

Promítání v Eternii oslovilo Standu Kubíčka a umožnil nám udělat třetí promítání na jeho festivalu Parkfest, za což mu patří velkej dík! Poděkování patří i bandě z Jilemnice, která nám zcela neplánovaně umožnila promítání během afterparty po Krakonošově poháru.

 

Pepa Rybář ve svým téměř domácím hoodu při noseslilidu, kterej se v budoucnu dočká upgradu / foto: Frank

 

Když už se jeden dostane do procesu, tak to jede. Jak to jede, když je v procesu celá parta a na co se můžeme těšit do budoucna?

Co se týče plánů do budoucna, máme rozjetejch hned několik novejch projektů. První z nich, kterej spatří světlo světa během příštího týdne je novej merch zaměřenej na Holdovo domácí pivo, který bude k zakoupení v limitovaným množství, spolu s tričkama ve dvou variantách. V rámci toho vyjde promo video, který si Holda sám zrežíroval a je rozhodně na co se těšit, hehe.

Další video bude z naší tour do Polska, která probíhala v Německu a ze který se právě vracíme zpátky na rodnou půdu. Náš nejnovější dlouhodobej projekt bude naše první výstavba DIY spotu v asi patnáctimetrovým korytu, který jsme objevili nedaleko Teplic. A kdo ví, třeba časem příjdem s dalším full videem!

 

Tenhle rozhovor se nese v mezinárodním duchu, tak mám rovnou takovou otázku. Po pražský premiéře jsem se o videu bavil s Maciekem Szwejdou, kterej byl zrovna chvilku v ČR a s Ryem Sejirim, kterej tu a nějakou dobu zůstal po letošním Mysticu, tak jejich dojem byl úplně stejnej. I když video necílí primárně na nějakej velkej skateboarding (i když last trick říká něco jinýho), je z něj cítit obrovská radost a skvělej feeling, což je zákládní esence, kterou má každý nejraději. Sám si myslím, že je to úplně v pořádku a vždycky je důležitější fajn nálada než dokonalý ježdění. 

Je to tak. Na prvním místě je pro nás vždycky užít si společně strávenej čas. Objevujeme spolu nový místa, celej den bojujem o jedinej záběr a pak se z něj radujeme. Zajdeme si na pivko nebo koncík… Celá věc je o bandě zvířat, co už spolu drží sakra dlouho a tohle video je čistá esence. Jsem moc rád, že to takhle lidi vnímaj, protože se vždycky snažíme videa dělat tak, aby každej, kdo si video pustí, měl pocit, že u toho byl s náma.

 

Při tripu do Portugalska padnul v Lisabonu i tenhle bs flip od Alexe Bureau / foto: messbarbora

 

Jak už jsi nakousnul, vydáváte svůj merch, kterej se týká, jak jinak, pivka. Součástí vašeho týmu je i litoměřickej Ondra Holovský, který už jednu várku vlastního pivka (Litoměřický Bondřák) měl. O co prosím tě jde?

Hehe, “kolábko” s Litoměrickým Bondřákem je pro nás zase trochu novej projekt, do kterýho jsme se rozhodli pustit začátkem roku, bohužel jsme se k tomu díky různejm komplikacím dostali až teď. Ondra už ve skutečnosti várek udělal víc, a jestli tenhle kluk něco fakt umí, tak je to dělat burgery a pivo. Proto jsme se rozhodli udělat limitovanou várku dvaceti kuželek Ondrovy výroby, která přichází spolu s tričkama ve dvou variantách. V rámci toho jsme natočili i krátký video z Ondrovo rodnejch Litoměřic, který obsahuje šokující závěr, a který si Ondra zrežíroval sám. Kromě toho, jak jinak než opožděně, chystáme i merch k I4S, o kterej si pravděpodobně budete moct napsat ježíškovi.

 

 

Jakej druh piva je vám vlastně blízkej? Neptám se teď na kubaturu, ale jestli se kromě popíjení Braníka a Kozla se najde místo i na nějaký hlubší chutě?

Věř tomu nebo ne, Ondra bydlí na Žižkově, hned vedle Pivní rozmanitosti, takže pravidelně zkoušíme nový a nový varianty piv, který tě jen napadnou. Neodvážím se přijít s žádným prohlášením o společný chuti, jelikož každej máme rád rezka trochu jinak a jsou mezi náma i tací (nebudeme jmenovat), který si ujíždí na Budvaru, nebo dokonce pivo nepijou vůbec.

 

Léto je za náma dřív než bys řekl impjůr a co se zimou? Vím, že pořádáte akcičky v Teplicích, kde se skateboarding potkává s muzikou. Bude tohle opět realitou, když vůdce emigroval do Prahy?

Bohužel, další akce v Teplicích na božáku nebudou. Novej majitel není zrovna skate-friendly, a pak si taky myslím, že se celej club bude rušit s náma či bez nás. Pokud bude možnost, rádi by jsme nejakou zimní sešlost vymysleli někde jinde. Ve hře je třeba společná akce s Teplickou bikovou bandou LocBMX, kterou vede Honza Tischer. Kromě toho zvažujeme schovat se před zimou někde, kde je teplo. Jednou z variant je výlet za našim dobrým kámošem Matym, kterej žije na Kypru. Co se týká stěhování do Prahy, Impure v Teplicích začíná bejt ohroženým druhem a velká většina bandy se přesunula do Prahy. Hlavním útočištěm během zimních měsíců tím pádem, bude léty prověřenej Bowlbar!

 

Ne vždycky se věci povedou, tak jak mají. Třeba tenhle Ondrův fakie fs flip do dirty banku v Budějovicích, kterej odjel po několika hodinovým boji a záběr se potom podařilo omylem smazat. Museli se tak pro záběr ještě jednou vrátit a to tejdem před samotnou premiérou videa / foto: trenér

 

Závěrem bych rád poděkoval všem, co se jakkoliv na celý věci podíleli. Starýmu Garymu, díky kterýmu jsme nemuseli všechno objíždět vlakem nebo buzerantskou Audinou. Klukům z Plzně, Budějovic a Olomouce, který se o nás vždycky dobře postarali. Messbarborě za super fotky a každýmu, kdo někdy točil kterejkoliv z mejch záběrů, za nekonečnou trpělivost!

 

Kromě full videa Impure4sure se můžete mrknout i na předchozí projekty týhle bandy:

Make Morava Impure Again

French Scandal Tour