Make Morava Impure Again

Vydáno: 20.01.2021
Se severočeskou bandičkou Impure jsme se už párkrát u nás na webu potkali a vždycky šlo o záruku poctivýho skateboardingu ruku v ruce s pořádnou dávkou zábavy. Parta pravidelně vyráží na tripy a všechno dokumentuje, takže jestli chcete vědět, kam je osud zavál loňský léto, račte vstoupit dále.

  

Na úvod se hodí, aby nás do všeho zasvětil sám velký vůdce smečky, Frank. Po jeho předmluvě se dostaneme k samotnýmu vyprávění.

 

S vypuštěním videa jsme dlouho vyčkávali. Doufali jsme v lepší zítřky, kdy zákazy opadnou a my budeme moct udělat kalbu s premiérou. S pádem domácího Božáku už ale není na co čekat, takže here we go… Celý video je vlastně takovej dokument o tom, jak banda alkoholiků šíří poselství Impuru na Moravě. Video je dělaný tak, aby se každej, kdo ho uvidí, cejtil, jakoby to celý prožil s náma a my si vybavili každou minutu. Proto je začátek poměrně zdlouhavej, ale určitě stojí za to vydržet.

Jménem Impureführera bych rád poděkoval Lubošovi, aka starýmu Garymu, bez kterýho by celá věc nebyla možná a kterej teď bude vyprávět o tom, jakej byl tejden v dodávce s bandou idiotů ze severu!

  

O tom, kdo by měl dohromady dávat tenhle výstup, měl vedoucí Impure oddílu Frank, už dávno jasno. Z dalšího severskýho města, Český Lípy, požádal o pomoc tamní spojku, Luboše Harbicha (otec CL skateboardingu, pořadatel závodů, tripů a otec čtyř skejtrů), aby se stal jejich kapitánem a ve svým korábu je vyvez na skejtovej trip. A právě Luboš je ta nejpovolanější osoba, nejen protože měl všechno dění z první ruky, ale hlavně proto, že si oproti zbytku týmu většinu věcí pamatuje.

 

Ahoj, popiš prosím tě na úvod v pár slovech, jak vypadá taková příprava tripu s tímhle uskupením? Plánuje se nějak dopředu itinerář, spoty a ubytování nebo jsou dopředu známý jen místa a děj se vůle boží?
Čau a dík Frankovi ( grrrr), že tenhle rozhovor elegantě a bez výstrahy hodil na můj hrb, haha.
Musím říct, že tohle byla moje první tour, kterou jsem neplánoval já, ale Frank. Já jsem byl pár měsíců před tím osloven v Liťáku na oslavě Holdových narozenin. Přišel ke mně nějakej mladej, zpitej cucák se skejtem, že prej mám vzít v létě svoji karavelku, naložit ji bandou skejťáků a vyvízt je na čerstvej moravskej vzduch. Byl to Frank, takže já teď budu spíš mluvit za něj.
Příprava byla určitě náročná, protože informace, který jsem od něj postupně dostával,byly detailní, všechno měl rozvržený na hodiny, města, místa na spaní, domluvený spoty a průvodce po nich. Byl v tom systém, bylo to bez nervů, perfektně to fungovalo i když v tom bylo dost improvizace, protože ve víc jak třech lidech improvizuješ vždycky.

 

Jaký místa byla cílem výpravy a stihlo se navštívit všechno, co bylo v plánu? Jaký bylo vlastně osazení a jelo jenom tvoje auto nebo byla výprava početnější?
Ostrava, Karviná, Olomouc, Náměšť na Hané a Brno, s mezipřistáním na Náklu. Co se skejtování týče, park jen na úvod v Ově, pak už jen DIY spoty. Stihlo se všechno i když ke konci docházely síly, úměrně k vypitýmu množství ohnivý vody. Auta byla dvě, jestli se teploučká Audinka počítá mezi auta, a v nich se pařilo jedenáct prdelí.
Mimo mě to byl Frank, Jencek, Tára, Pepa, Holda, Pedro, Alex, Metaxa, Kouny a Vítek.

 Tvoje modrá střela už toho zažila spoustu a je zvyklá na ledacos, takže počítám, že si s obsazením tohodle kalibru hravě poradila.
Hravě, jako vždycky. Naopak mě kluci překvapili, byli nečekaně pořádkumilovný a tichý, hehe. Tentokrát se za jízdy do flašek nechcalo a neházelo se kukuřicí po kolemjdoucích, ale nuda rozhodně nebyla.

 

Na místě musela panovat dobrá nálada, takže i samo cestování buď na silnici nebo nebo někde u lesa při campingu, muselo probíhat v neustálý pohodě.
Hele je to přesně jak říkáš, zábava v autě, venku ještě větší. Dost tomu pomáhaly různý bylinky a jiný energeťáky, ale jen ty ve skle.

  

Loňský léto bylo krapet upršenější, než jsme byli z přechozích let navyknutý, trefili jste suchej termín se sluníčkem nebo tzv. klasický český léto?
Jestli si dobře pamatuju, pršelo nám jen jednou, v Náměšti. A to až k večeru. Jenže my měli spot pod střechou a uprostřed lesa. „Petřééééé“. To nic, to jen vzpomínka na jednu příhodu z toho místa. Asi to byla vražda. Jo, počasí bylo parádní.

 

Hlavní věc, kvůli který se na tripy jezdí, je poznávání nových míst, nasávání atmosféry, a to samozřejmě prostřednictvím skateboardingu. Je to přece skvělej pocit, dorazit na místo, vypustit tu dravou zvěř a pozorovat dění, jak si výletníci užívají.
Úplně mě zabrnělo, jo, přesně to je na tom to nejvíc! Někam dorazíš, čumíš na ten spot, začne se blábolit jaká je to pecka, chaoticky se to sype z auta ven, všichni hladový po skejtování a už to frčí. Přelejzáš plot, pokud možno stihnout něco natočit... tohle nemůžeš nemilovat, chceš to zažívat rok co rok a je jedno jestli doma nebo jinde v Evropě. Když je dobrá parta (a tady zase byla), slunce ti svítí furt.

  

Navštěvovali jste skateparky nebo šlo čistě o streetovej vejlet? Na streetu na razíš na spoustu různejch lidí, jaký byly nejčastější reakce moravských civilistů, mají pro skateboarding větší pochopení?
Jak už jsem říkal, park na rozjezd v Porubě, pak až na konci Komárov, ale tam jsme jen přespali. Mezi tím jen street, DIY a vesnický spoty. V podstatě bez čumilů, jen místní mučačos coby doprovod.

Vlastně jo, v Ostravě na hlaváku byla halda zdejších „Římanů“, ty dost tleskali, haha.
Pak nás ještě u Karviný vypakovala kohorta Empíků z jednoho krásnýho, vypuštěnýho koupaliště, ale s těma jsme si hezky poklábosili o jejich práci, vejplatách a rodinných poměrech, to bylo v klidu.

 

Další věcí na vejletech, se kterou musí člověk bojovat, je jídlo. Jakou formou probíhalo stolování? Hotovky, polotovary nebo vlastní kuchyně?
Měli jsme vůbec stůl? Proběhlo všechno od pizzy přes grilovanou panenku, konzervy, Pedrovu Živáňskou, Alexovy US burgry, syrečky a vrchol byla makrela na grilu v malebný vesničce před Olomoucí, kde nás týpek nacpával a napájel, aniž vzal za tvrdou domovinu jedinej krejcar. Když jsme mu dali aspoň IMPURE čapku,
doběhnul pro lahev na cestu a pro jistotu ještě kartáč Litovle. U HUBERTA se to jmenuje, je to na netu, všichni tam a pozdravujte.

  

Jelikož na nás čeká video, pověz nám, kdo měl tohle na starosti? Mají kluci mezi sebou jednoho, kterej neustále točí nebo je za kamerou zrovna ten nejblíž?
Tohle mělo na starost pár vyvolených, Frank, Gary a Alex myslím, nejsem si jistej. Ale vím že jestli je tam něco špatně, může za to Holda. I kdyby ne :))

 

Vypíchni tvůj neoblíbenější moment z celý tour, kdy ti fakt bylo příjemně a říkal sis, že tohle dělat má fakt cenu. Pro vyvážení samozřejmě přihoď i nějakou škaredou historku, kdy sis naopak řekl, že takhle už ne.
Začnu tou škaredou, žádná nebyla. Dny jako korálky, počasí v topu a srandy fakt kopec. Každej den koupání, tu v řece, tu na pískovně, ale i na koupališti. Každej večer oheň nebo gril, každej den hodiny skejtování a poznávání míst i lidí. Tak jakou ti mám říct škaredou historku??? Nemám tečka…ty vole, v Petrovicích u Karviný jsme se tak zabrali do skejtování, že jsme byli během dvou hodin úplně spálený až do konce tour, tak takhle už ne!!! :))) pozn.: Holda ne, ten celej den prochrápal v hamace ve stínu.
Velká sranda byl Pedrův skok do bazénu v Olmiku před Baumaxem, před hromadou čumilů a ostrahou. Bylo to do detailu naplánovaný, Jencek točil, Pedro skákal. My jsme s autem stáli opodál, připravený kluky hned naložit, než zareaguje ostraha stojící před vchodem. Kamera, skok, my v autě v klídku klábosíme, Pedro už se koupe, Jencek mává a vzteká se kde jsme....byla prča, nechat je chvilku vyděšený.
Nebo třeba likvidace našich odpadků za jízdy přímo do předjížděnýho popelářskýho auta, to není bohužel natočený a je to velká škoda.

 

Co jsi okoukal a myslíš, že by to mohlo na tour fungovat, a co by jsi rád doporučil dalším partičkám, který třeba tohle povídání nakopne k jejich vlastnímu tripu, protože zjistěj, že to není žádná věda, ale dá se vyrazit skoro hned?
Doporučuju to furt, pořád a dokola. Jezděte, je jedno jak daleko, ale neseďte na prdeli ve svým parku. Autem, vlakem, busem (já nelítám), lodí, je to jedno. Hlavně s dobrou partou, poznávat a bavit se tím, co tě baví, skateboardingem na jakýkoli úrovni. Ostatní přijde samo, udělejte to.

Díky kluci z IMPURE party, že jste mě vzali, díky všem, který nás provázeli a pomáhali.

 

Jestli se ti dobře četlo, věz, že na tebe čeká ještě video. Kluci dělají i svůj merch, ktere obsahuje docela v pohodě kousky, takže jestli máte chuť partu podpořit v jejich konání, nejjednodušší cestou je mrknout se, co nabízí a pořídít si nějakej ten kousek do šatníku - IMPURE MERCH najdeš tady