S Tomshem a s Lukášem Daňkem o Vans Shop Riotu 2012

Vydáno: 17.10.2012

 A čerstvě jsme přidali oficiální Vans video! Nikomu asi neuniklo, že český Streetmarket tým o víkendu vyhrál  finále závodu Vans Shop Riot 2012. Je to pro nás velká událost a v článku najdete jak fotografie z Riotu, tak i pokec s Tomšem a s Lukášem Daňkem. Přidali jsme i Streetmarket video!


 


 Oficiální video Vans Shop Riot Final 2012


  


 


Streetmarket Vans Shop Riot video:


  


Tomáš Velický (Vans Marketing Coordinator CZ&SK)


 


Kdy jste se vrátili z Münsteru?
Dneska ve dvě ráno.


 


Fuj. Byl jsi někdy před tím v Münsteru? Celkem legendary city.
Nikdy jsem tam nebyl, nějak nebyl důvod. Ale ve skejtový historii hrálo zásadní roli a je dobře, že se tam pořád ještě něco děje. I když už ne v takových rozměrech jako dřív.


 


Byl čas včera na nějakou oslavu?


Za 6 hodin jsme to dali zpátky, takže to šlo. No, oslava proběhla už v sobotu večer na Monster párty. Přijdeme tam, po hodině hledání klubu, ve 12 a tam 40 lidí, z toho tři holky, hehe. Pak nastoupily dvě německý hip hopový stars nebo si to oni aspoň mysleli, a to jsem se chtěl otočit a jít na hotel. Ale kolem jedný se klub narval k prasknutí, takže nedělní kocovina byla zajištěna, he he.


 


Co systém závodu? Programově to muselo bejt náročný.
Právě, že to bylo docela dost povedený. Jelo dvanáct teamů, v pátek BBQ a lehkej pojezd, v sobotu dopo jsem udělal registraci a ve dvě začla kvalda. Každej team měl 6 minut. Zabíjeli nejvíc Italové, SM a Angličani. Mě nejvíc bavili Portugalci, kteří nakonec skončili druzí, ale z kvaldy šli z 8., posledního postupujícího místa. Je to parta od 14 do 16 let, ale dělaj takový věci, že by neměli problém vyhrávat český závody.


 


Po kvaldě se rozjel půlhodinovej bestrick, kde padaly naprosto, ale naprosto nemožný věci, který se těžko popisujou (jako transfer kolem sloupu do thrasher lipa apod.), ale určitě budou na videu. Zabil Martin Pek nollie gazellou a pak Švéd Fernando Bramsmark s nollie flipem do backside nosebluntu a Ital Jacopo Carozzi s mega frontside flip transferem do lipslidu na rejlu. Takle dobrej best trick jsem nezažil hodně dlouho.


 


V neděli pak jelo 8 teamů head to head systemem proti sobě. Tj. byly nalosovány do dvojic, který proti sobě jeli najednou v parku na 6 minut. Tak se došlo až do finále, kde proti sobě stál SM a mladí Portugalci. Pro mě osobně byl ale nejzlomovější a nejzásadnější battle dne v semifinále - Streetmarket vs. loňskej vítěz Black Sheep z UK. To, co dělal Rob Smith, to asi nikdo nepochopil. Jak řek o svým teamovým kolegovi Jirka Bulín: "Když chceš vědět, co bude asi Rob dělat, podívej se, co je nad překážkama."


 


Rob Smith je furt někde nahoře. / foto: Hendrik Herzmann

 


He he, což je vidět i z fotek. Jestli to chápu dobře, tak jsi měl i nějakou funkci v závodech?
Jo jo, pomáhal jsem s brandingem parku a měl jsem na starost registraci riderů. Což bylo fajn, poznat je všechny osobně. Všichni pozitivně naladění a natěšení na ježdění a na to, užít si víkend v Münsteru.


 


Příští rok bude Riot na Slovensku jestli se nepletu?
Je to tak. Chtěl bych to střídat, jednou Česko, jednou Slovensko. Rád bych ho udělal v jarním termínu a trochu větší, než byl první ročník. Teď už zbývá jen vybrat vhodnej park.


 


Košice?
Právě jestli to není už moc daleko, he he. Rozhodnutí padne v únoru.


 


Ok, na co se skejtr může těšit v nejbližší i vzdálenější době z produkce Vans?


Příští novej Vans rider bude mít svůj pro model, revoluce u Half Cabu (Light verze), dál pak Vans video (mělo by být příští rok), Rowleyho návrat k jeho začátkům a další model s technologií podrážky wafflecup.


Za CZ&SK Vans to bude novej slovenskej rider v hlavním teamu a novej ve Vans Family je Igor Hanečák.


 


SM tým v práci. / foto: Hendrik Herzmann

 


 


Lukáš Daněk (Quiksilver, Ambassadors, Adidas skateboarding, Jessup, Streetmarket.cz, Crail, Prague Filters and Papers)


 


Jaký máš dojmy a zážity z víkendu? Byl náročnej?
Jsem fakt rád, že jsme to vyhráli, byli jsme s klukama sehraný a byla to dorbá show. Náročný to bylo taky samozřejmě, ale nějak to z tebe odpadne potom, co víš, že jste vyhráli. Ale klasika, jsem rád že dneska sedím.


Co skatepark z tvýho pohledu?
Byl zajímavej. Byla to taková temná halička, rozdělená na dvě cast. Myslím, že nám nakonec sedla.


 


Padla vám úplně nejlíp, jak mohla. Stihli jste i něco jinýho než skateboarding v hale?
Jo saunu na hotelu a jednu party v sobotu.


 


Co nějakej zážitek s ostatníma riders?
Všechno super! Bylo tam pár kámošů, který znám dlouho a pak i malý kluci, který vídám na závodech. Bylo to fajn, jak to bylo celý týmový a všichni byli v pohodě. Nás museli nechápat. My jsme to měli pak už hrozně najetý a měli jsme hesla. Vždycky jsme na sebe jen zařvali a věděli jsme, kde společně uděláme triky. Musel jsi jet jako tým, takže bylo vždycky lepší mít něco vymyšlenýho. Bylo to super i tím, že znám Martina a Maxe spoustu let.


 


Ty jo, tak to respekt a díky za reprezent! A díky za tvůj čas.
Není za co, taky díky.


 


Vítězové Vans Shop Riot 2012 tým Streetmarket.cz! / foto: Hendrik Herzmann
Martin Pek backside lipslide. / foto: Hendrik Herzmann
Maxim Habanec frontside nosebluntslide. / foto: Hendrik Herzmann

 


Další fotky na Vans facebook.com.