Soutěž o dvě vstupenky na Mighty Sounds

Vydáno: 26.06.2012

Festival Mighty Sounds potěší svoje fanoušky v létě nejen v Táboře každoroční porcí toho nejlepšího ze ska, punku, hard coru, rock’n’rollu, reggae a dalších spřízněných žánrů, ale přiveze letos i legendární Rancid na unikátní pražský koncert. Ten se uskuteční 23. července ve Velkém sále Paláce Lucerna. V článku najdete jména výherců.
Zde jsou jména dvou výherců soutěže o Mighty Sounds vstupenky: 

Gabriel Daki 
Pavel Špingl 

Gratulejeme a v nejbližší době vás bude kontaktovat agentura Mighty Sound se kterou se domluvíte na dalších podrobnostech.  


Rancid, kapela naprosto zásadní pro vývoj punk rocku, letos slaví svoje dvacáté narozeniny, a to ve velkém stylu, vyráží na celosvětové tour. Hned na samém začátku jeho evropské části se zastaví také v Praze ve Velkém sále Paláce Lucerna, aby vůbec poprvé v historii vystoupila před českými fanoušky. Letos se očekává vydání nové desky téhle živoucí legendy, poslední album nazvané „Let the Dominoes Fall“ vyšlo v roce 2009.


Kromě tohoto koncertu, který určitě potěší každého, kdo kdy přičichl k punku, ohlašuje festival Mighty Sounds celou řadu skvělých interpretů, kteří vystoupí na táborském letišti o týden dříve, než kultovní Rancid v Praze. Vévodí jim čerstvě potvrzení Biohazard, američtí průkopníci hard coru. Kromě nich už byl dříve ohlášen famózní folk-punkový zpěvák Frank Turner z Velké Británie, přibyli i mexičtí Los de Abajo, u nás neuvěřitelně populární Irie Révoltés, španělští The Locos a celá řada dalších. Aktuální line-up je k vidění na www.mightysounds.cz.


Vzhledem k časové blízkosti festivalu a koncertu Rancid nabízejí pořadatelé jedinečnou možnost zakoupit si na webu festivalu lístky v kombinaci, díky které lze významně ušetřit a navštívit obě tyto akce. Společný lístek na festival Mighty Sounds a koncert Rancid tak nyní vyjde návštěvníka na 1.400,- Kč. Více informací o prodeji vstupenek na festival Mighty Sounds i na koncert Rancid je možné nalézt na www.mightysounds.cz/cz/predprodej-vstupenek/.


Proč nehrají Rancid přímo na Mighty Sounds? Na to za pořadatele odpovídá tisková mluvčí festivalu, Markéta Štechová: „Několik let jsme se snažili získat kapelu na náš festival, ale vždy byl problém s tím, že Rancid v červenci nebyli v Evropě. Poté, co jsme zjistili, že letos zahajují evropskou tour jen pár dní po Mighty Sounds, rozhodli jsme se zrealizovat v Praze samostatný koncert, který budou návštěvníci našeho festivalu moci považovat i za určitou after party letošního ročníku“.

MIGHTY SOUNDS 2012, vol. 8 
Central Europe’s Legendary Festival
13. – 15. července 2012
Tábor, Letiště Čápův Dvůr
Vstupné v předprodeji:
do konce dubna – 820,- Kč
do konce června – 890,- KčRANCID (USA)
23. července 2012
Praha, Lucerna, Velký sál
Vstupné v předprodeji: 685,- Kč
www.mightysounds.cz
www.ticketportal.cz
www.ticketpro.cz
www.eventim.cz (pouze pro vstupenky na festival Mighty Sounds)
Biografie Rancid:
Kalifornská legenda Rancid vznikla v roce 1991, kdy dva členové Operation Ivy, Tim Armstrong a Matt Freeman, spojili síly s bubeníkem Brettem Reedem. Na začátku se Rancid vezli na vlně velkého návratu punk rocku stejně jako The Offspring nebo Green Day, ale na rozdíl od nich zůstali po celou svou existenci věrní undergroundu. Už jejich druhé album Let´s Go z roku 1994 (v té době už kapelu doplnil i současný kytarista Lars Frederiksen) znamenalo úspěch, ale teprve deska …And Out Come the Wolves, kterou kapela vydala v roce 1995, vystřelila Rancid k neuvěřitelné punkové slávě. Hity jako Time Bomb nebo Ruby Soho dnes patří k naprosté klasice. Rancid později experimentovali i s dalšími hudebními styly, jako roots reggae, hip-hop, ska, rockabilly (zejména na čtvrtém studiovém albu Life Won´t Wait) a až do roku 2004 neúnavně koncertovali. Po roční pauze, která následovala, nastala změna na postu bubeníka, kdy Bretta Reeda nahradil Branden Steineckert, který s Rancid hraje dodnes. Zatím poslední album kapely, Let the Dominoes Fall, vyšlo v roce 2008 a dohromady se tak Rancid pyšní celkem sedmi studiovými alby. Se čtyřmi miliony prodaných desek jsou jednou z absolutně nejúspěšnějších punkových kapel všech dob.
rancidrancid.comBiografie kapel potvrzených na Mighty Sounds 2012:

Biohazard (USA)
Brooklynská kapela Biohazard se dala dohromady v roce 1988. Patří mezi průkopníky hard core kapel, které začaly fůzovat s heavy metalem a vkládat do své tvorby hip hopové elementy. Jejich texty jsou plné drsných příběhů z ulice, naštvanosti a frustrací. Stejnojmenný debut vydali v roce 1990 na Maze Records, ale v roce 1992 přešli k mnohem většímu vydavatelství Roadrunner Records. K pomyslnému hudebnímu nebi je vyneslo až následné album. Deska Ubran Discipline byla průlomová. Kytarové riffy, rytmizované vokály na těžkých, hip hopem ovlivněných beatech a metal corový zvuk zafungovaly perfektně. Není divu, že Biohazard odbackovali kapele Onyx zásadní pecku Slam, která patřila k jedněm z největších hitů kompilace Judgment night. Po Urban Discipline vychází deska State of the World Address z roku 1994, která vyšla na Warneru a dostala kapelu do nejširšího hudebního i fanouškovského podvědomí. Následovaly desky Mata Le?o z roku 1996, živé album No Holds Barred z roku 1997, Uncivilization (2001) Kill or Be Killed (2003) Means to an End (2005) a zatím poslední album Reborn in Defiance, které vyšlo v tomto roce. Biohazard jsou newyorskou hard corovou legendou, která ovlivnila mnohé další kapely. Ve svém působení se na krátko i díky problémům způsobených alkoholem odmlčela, aby se mohla v plné síle opět vrátit zpět na pódia.
www.myspace.com/biohazardFrank Turner (UK)  
Ať už jste o něm slyšeli nebo ne, je to skutečná a nefalšovaná hvězda. Fenomén Frank Turner prolétnul v Británii už dobré dva roky nazpátek a před rokem i okolním světem. Začínal jako zpěvák post hardcorové kapely Million Deada po rozpadu téhle kapely nastoupil na sólovou dráhu folk punkového písničkáře. To, že se Frank vydal na sólovou kariéru, bylo více než logické. Kapelu sice nebyl schopen udržet, ale motor pro dělání hudby a plná hlava a srdce nápadů ho naštěstí hnaly dopředu. Frank neustále neúnavně koncertuje a má za sebou koncerty s takovými jmény, jak jsou The Gaslight Anthem, The Offspring, Chuck Ragan, Crazy Arms, Flogging Molly, The Architects nebo Green Day. Hrál na všech zásadních anglických festivalech, nechyběly Reading, Leeds nebo Glastonbury. Frank Turner je neuvěřitelně nadaný a pracovitý chlápek. Na svém kontě má čtyři alba, dvě raritní kompilace a čtyři EP. Poslední deska s názvem England Keep My Bones mu vyšla v červnu 2011. Jeho folk punková tvorba má hudební i textový přesah, takže lahodí uším kdekoho, od punkáčů přes rockery až po anglické rude boys a skinheads. V Anglii ho dneska můžete vidět i na největších pódiích a v České republice si ho lze poslechnout naživo právě na festivalu Mighty Sounds.
frank-turner.comThe Locos (ESP)
The Locos jsou ska punkový projekt druhého zpěváka a nesmrtelného baviče Pipiho ze Ska-P, který kapelu založil v době, kdy se Ska-P rozpadli a nebylo úplně jasno, zda se ještě někdy dají dohromady. Hodně rychle nasbírali fanoušky po celé Evropě, ale i v Latinské Americe. Už v úplných počátcích stíhala kapelu jedna pochvalná recenze za druhou. První deska Locos s názvem Jaula de Grillos vyšla v roce 2006 a nadchla jak fanoušky Ska-P, tak i hudební kritiky. Druhé album Energía inagotable vyšlo o dva roky později a jen potvrdilo směr kapely. Zatím poslední, v pořadí třetí album Tiempos Dificiles vychází v těchto dnech a přináší ten nejmelodičtější ska punkový mix, který si jen lačné uši věrných fanoušků zaslouží. Hudba Locos je pestrá a energická a v textové formě jak jinak, než vzpurná. Locos stejně tak jako jejich mateřská větev Ska-P ve svých sociálně kritických textech reagují na současné nešvary světa. Textům však zároveň nechybí ani vtip a ironie. Zkrátka a dobře, Pipi u kormidla moc dobře ví, do jakých vod jeho škuner musí zabrousit. Právě v tomto energicko-dynamickém moři neotřelých kytarových riffů a nakažlivých melodií Pipi pobíhá po pódiu a ukazuje na pachatele globálního chaosu. Po loňských street punkových No Relax přijíždí poslední ze španělského trojlístku a vy se můžete těšit na jejich neuvěřitelnou energii, která ve vás zůstane ještě dlouho poté.
www.the-locos.org


 


Los de Abajo (MEX)


Los de Abajo se dali dohromady v roce 1992. Kapela díky své živelnosti a ska latino zvuku velmi brzy expandovala a její energické koncerty se staly standardem v klubech, barech i festivalech po celém Mexiku. Los de Abajo se pojmenovali podle klasické novely o mexické revoluci od Mariana Azuely - kapela pevně věří, že změny přicházejí odspodu. Stejně tak věří i v to, že muziku je třeba dělat ze srdce, upřímně, s pokorou a s politickým přesahem. Hudba Los de Abajo je směsicí radikálního punku šikovně kombinovaného s horkokrevnými afro latinskými rytmy salsy a cumbia. Kapela se navíc při vystoupení snaží své myšlenky překládat prostřednictvím jakýchsi divadelních instalací. Los de Abajo si zakládají na DIY principech a faktu, že všichni jsou si rovni.
První desku kapela pojmenovala jednoduše Los de Abajo a vydal ji newyorský label Luaka Bop, jenž vlastní hudebník a producent David Byrne. Druhé album Cyber Tropic Chilango Power vydal stejný label, ale album produkoval Chirusa brotherhood. V roce 2002 byla kapela oceněna BBC Award pro World music v kategorii Americas. V Mexicu se zase objevila na ska punkové kompilaci Latin Ska Force, které se prodalo 50.000, což vůbec není špatné, při vědomí, že se jednalo o nezávislou undergroundovou produkci a distribuci. Los de Abajo vystoupili na čtyřech kontinentech ve více než třiceti zemích po celém světě a objevili se na prestižních festivalech jako Glastonbury, Paleo, The Gurten nebo Womad.
www.losdeabajo.tv