The Reality of Bob Burnquist (2013)

V roce 2006 spatřilo světlo světa video "The Reality of Bob Burnquist" a tento článek nelze nastartovat jinak než úvodem jiného čtiva z roku 2006. Tehdy se recenze videa stala základem vytvoření článku o Bobovi v naší rubrice Legendy a vzhledem k tomu co vypustil 31.7.2013 do světa, tak je třeba si trochu oprášit znalosti o tomhle pánovi. Jak říká Jake Phelps: "Přidat helikoptéru, stěhovat překážky, to je jako hrát na živo video hru". A taky že jo. Video Dreamland - Backyard Progression je vstup do jiného světa, do úplně jiné dimenze než jsme zvyklí vnímat.


Bob se chystá na pojezd ve svým hřišťátku.

 


10. října roku 1976 se v brazilském Rio de Janeiru narodil Robert Dean Silva Burnquist. R.D.S.Burnquist není čistokrevným brazilcem, jeho maminka pochází z Brazílie a otec je čistokrevný Kaliforňan. Jejich jména známa nejsou a můžeme jen hádat po kom všechna ta jména zdědil. Žádný z dostupných zdrojů ani neuvádí kdy si přestal říkat Robert Dean Silva, resp. kdy Dean Silvu vypustil a začal si říkat tak, jak jej známe všichni. Bob Burnquist. 


 


Bob se dostal ke skateboardingu v Sao Paulu ve svých jedenácti letech. Tři bloky od místa kde bydlel se otevíral nový skatepark a všechny děti v okolí si hned kupovali skateboardy. Bob nemohl zůstat pozadu. Stejně jako u předchozích legend, i on s prknem doslova srostl a jezdil jak jen to šlo a kdykoliv to šlo. Své první závody absolvoval v Brazílii když mu bylo 13 let. Během roku absolvoval spousty závodů a ve 14-ti letech vyhrává závod v Ultra Skateparku  v Sao Paulu, kde se stává profíkem. Jeho prvním sponzorem byla oděvní firma Momento Angular. Už tehdy si zvykal na velký tlak a trému při závodech. Tyto zkušenosti pak zúročí ve vert contestech, které přijdou. Bob jezdí jako regular, ale většinu svých triků zvládal na obě nohy. Je to pro něj to správné proniknutí do podstaty skatebaordingu. Svými switch jízdami dohání davy i rozhodčí k šílenství a ve svých 18-ti letech vyhrál Slam City Jam ´95 v kanadském Vancouveru.


Celý článek The Reality of Bob Burnquist (2006).


 


Tímhle to totálně zabil.