Změna termínu Olympiády přináší drastické změny ve vedení ČAS

To máte tak, jasně vytyčený cíl a celý život přizpůsobený k jeho dosažení. Ale ne vždy se vše vydaří a ať je příprava sebelepší, boží mlýny si zamelou a všechno je rázem jinak, nejen termín Olympiády, ale i vedení České asociace skateboardingu.

 

Známým pořekadlem, "Čeho je moc, toho je příliš" by se dala popsat následující situace, kdy už pohár přetekl a východisek se nabízelo minimum. Dosavadní předseda České asociace skateboardingu (ČAS), Jan Lankaš, zasvětil svůj život jedinému cíli, kterým je skateboarding pro všechny.

  

Letošní rok se zdál býti obzvláště povedený, na plánu dvojité mistrovství republiky, kompletní Český skateboardová pohár a to hlavní, skateboarding pod pěti kruhy, samozřejmě s českou účastí. Dalo by se říct, že pokud máš solidně zpracovaný plán, nemělo by tvoje chtíče nic ohrozit. Kdo by ale počítal s celosvětovým podělem, který má za následek prozatímní krach všech akcí spojených s lidskou hromadnou fyzickou aktivitou, mezi kterou se řadí bohužel i skateboardové eventy.

 

Člověk může bejt sebevětší nelida, ale i přesto se v jeho srdci najde prostor pro lásku. Takový to malý, obrněný místo, který si nenecháš nikým vzít, protože je to jedna ze zásadních věcí, který tvoří tebe samotnýho. A přesně tohle místo dostalo fatální zásah, který měl za následek psychický kolaps stávajícího předsedy a jeho následný stažení do domácího léčení mimo všechno tohle dění.

  

Prosíme proto všechny naše čtenáře, aby v sobě taky našli tohle, pro mnohý skrytý místo a na dálku mysleli na Honzu a přáli mu brzký zotavení.

 

Na řadě je otázka, co bude dál s ČAS. Naštěstí zákon nařizuje myslet i na tyhle věci a tak se v krizovém období umožňuje přistoupit bez nutného zasedání valné hromady k možnosti, že se novým, prozatímním předsedou, stane jediný protikanditát, který se o post předsedy na poslední valné hromadě ucházel a tím není nikdo jiný, než David Záhumenský, kterého mnozí z vás znají spíše pod přezdívkou Hejtman Záhul.

 

Přejeme Davidovi v nové funkci pevné nervy, sílu a chuť, vrhat se dnes a denně vstříc nástrahám úřednickýho aparátu a hlavně spoustu nápadů a inovací, který udrží nebo lépe řečeno, posunou český skateboarding k lepším zítřkům. Alespoň do doby, než se hvězdy urovnají a předchozí předseda se bude moci vrátit ke svým povinnostem.