Deset let skateboardingu se značkou Ambassadors

Ano, je to tak. Značku Ambassadors potkáváte ve skateparcích, ve videích i na fotkách a na prodejních pultech už deset let. K této příležitosti jsme připravili desku s designem „10 years“ a kromě informací, co se za těch deset let událo, najdete v článku i soutěž o tři desky dle vlastního výběru!

 

Ambassadors je česká značka, jejímž mottem a krédem od samého počátku je: „kvalitní tuzemské desky dostupné všem“. Celé to začalo ale o pár let dříve s výrobou desek značek Phalanx, X-Skates, a Natur Friendly Skateboards. Nejdříve  v malé dílničce v Praze-Hostivaři, později,  po zakoupení nové technologie a strojního vybavení, v pražské čtvrti Švábky.  To jsme se ale vrátili téměř až do prehistorie celé firmy - do roku 2005.

 

Na základě  nabytých zkušeností s produkcí  vznikl následně v r. 2009 brand Ambassadors, který již od založení začal budovat silný team a podporoval českou skateboardovou scénu i aktivity s ní spojené. K předním jezdcům patří nebo patřili Maxim Habanec, Lukáš Daněk, Tomáš Stejskal, Martin Pek a spousta dalších jezdců české a slovenské scény. Působení značky už dávno překročilo hranice České republiky a stopy Ambassadors by jste našli v Polsku, v Srbsku a v Bulharsku. A dokonce i na německé scéně, kde za Ambassadors jezdil - tehdy malý blonďáček - Gino Körner.

 

V ČR pořádá firma Ambassadors již řadu let pravidelně závod „Pražskej Démon“ a podporuje desítky akcí ročně. K dalším aktivitám pak patří pořádání série závodů pro nesponzorované jezdce a podpora lokálních závodů a akcí.
 Ambassadors také podporuje Českou asociaci skateboardingu, a to již od samotného založení  této asociace. Po znovu-obnovení Českého skateboardového poháru je značka Ambassadors jeho nedílnou součástí.

V roce 2010 se pod zastřešením Ambassadors Distribution objevila  oficálně na českém trhu první renomovaná  zahraniční značka a tou je  a zůstává i nadále Jessup Grip. Postupně se pod distribuci Ambassadors dostaly další značky, jako např. Theeve Trucks- kultovní titanová značka trucků, kompletní nabídka SkateOne, kam patří legendární značkyBones, Bones Bearingsnebo Powell Peralta. K dalším významným značkám světového skateboardingu, které Ambassadors Distribution v ČR výhradně zastupuje, je i časopis Thrasher s celým jeho sortimentem.

 

Desetileté výročí oslavují Ambassadors  tedy deskou „10 years“, jejíž grafiku vytvořil Jakub Karlík, dlouholetý spolupracovník a designer Ambassadors.
K dalším grafikům, návrhářům, fotografům a umělcům, kteří se na designech desek, ztvárnění log a celkové propagaci Ambassasors podíleli a podíllí patří např. Adolf Zika, Honza Zelinka, Michal Škapa (aka Tron), nebo Dan Kurz (frontman kapel Kurtizány z 25. Avenue a Atari Terror). Baví nás toto propojení s respektovanou uměleckou komunitou a těšíme se na další jejich grafiky i na řadu nových a nadšených „dobrovolných tvůrců“ nápadů a designů.  

 

Do článku přidáváme fotky a designy, mapující deset let s Ambassadors a také soutěž o tři desky! Otázka je jednoduchá, stačí jen vyplnit a doufat ve štěstí při losu!

 

A na  závěr: 
- díky vám všem věrným a fanouškům Ambassadors
- díky vám všem, co jste se za ta léta na tvorbě značky angažovali a podíleli
- díky vám všem, co skejtujete
….jeden každý z vás je pro nás důležitý. 
Bez vás by to totiž  FAKT NEŠLO.

 

 

Rok 2012 a kolabo s Atari Terror. Rok 2012 a kolabo s Atari Terror.


Design koruny je od roku 2012 nejstálejší český design na desce vůbec. Design koruny je od roku 2012 nejstálejší český design na desce vůbec.


Cat Dog, cruiser design 2012.
Cat Dog, cruiser design 2012.


Rok 2013 a spolupráce s fotografem Adolfem Zikou. Rok 2013 a spolupráce s fotografem Adolfem Zikou.


Rok 2014 a spolupráce s Kubo Krížem.
Rok 2014 a spolupráce s Kubo Krížem.


Rok 2017 a design AMB on Tour. Rok 2017 a design AMB on Tour.


  

Do článku jsme přidali fotky a designy mapující deset let s Ambassadors a také soutěž o tři desky! Otázka je jednoduchá, stačí jen vyplnit a doufat ve štěstí při losu!

  

Ambassadors 10 YEARS.
Ambassadors 10 YEARS.


Ambassadors 10 YEARS.
Ambassadors 10 YEARS.


Ambassadors 10 YEARS.
Ambassadors 10 YEARS.


Ambassadors 10 YEARS.
Ambassadors 10 YEARS.


Ambassadors 10 YEARS.
Ambassadors 10 YEARS.


Ambassadors 10 YEARS.
Ambassadors 10 YEARS.