Premiéra projektu Skateporning!

Vydáno: 19.04.2015

Unikátní projekt z dílny LIP Production nazvaný Skateporning spatří světlo světa už v květnu v rámci premiérové tour v Česku, na Slovensku, ale i v Polsku. Bude se jednat o společné promítání dvou filmů (Wakeporning) během jednoho večera. 


Skateporning je skateboardový dokument autora Martina „Boba“ Hausnera, který dva roky strávil točením s vybranými skatery současné skate scény. Vybranou partu českých skaters tvoří jezdci jako Martin Pek, Tomáš Javůrek, Maxim Habanec, Karel Raichl, Matyáš Volek, Michal Suchopár, Pavel Fořtík a americký pro rider Tyler Hendley. V rámci tohoto projektu navštívili několik skate destinací v nejrůznějších evsropských zemích jako byla Francie, Německo, Polsko, Bulharsko nebo Slovenskoů, kde pořídili pořádnou porci skateboardingu. 


 


Karel Raichl frontside boardslide / foto: Radek Karkys

 


Oba snímky se představí na společné česko-slovensko-polské tour s názvem LIFE IS PORNO PREMIERE TOUR. Proběhne v pěti městech a čtyřech wakeparcích. Diváci se mohou těšit na tvůrce, jezdce, top české DJ´s a na některých místech i na překvapivé tematické exhibice. 


 


Tomáš Javůerk rock to fakie / foto: Karkys

 


Všechny informace naleznete na Facebook události 


 


Datumy a města celé květnové tour:
29.4. Kladno
2.5. Těrlicko
6.5. Brno
13.5. Bratislava
16.5. Wake Merkur
22.5. Košice
29.5. Stráž
5.6. Praha
11.6. Varšava