Taboard Skate Session 2012 - report

Vydáno: 27.06.2012

Již desáty ročník lokálních závodů s názvem TaBoard Skate Session proběhl v sobotu 23.6.2012 v táborské skate plaze . Sluničko svítilo, pivo teklo proudem, účast diváků a jezdců byla hojná a my vám přinášíme report z toho, co se ten den událo .


 


Nejeden z těch, kdo se v Táboře motaj delší dobu kolem skateboardingu, si nostalgicky povzdychne při pomyšlení, že letos uplynula už celá dekáda od uskutečnění prvních lokálních závodů. Až do loňska se tenhle event pravidelně odehrával ve skateparku, kterej byl proslulej převážně hrozným povrchem a nesmyslnými překážkami od firmy specializující se,  především na výrobu dětskejch prolejzaček. Nicméně, vloni na jaře přišla vzpruha v podobě nový betonový plazy z mystický míchačky. Po vydařený otvíračce za účasti český skejtový špičky bylo jasný, že ani letos nebude nouze o kvalitní skateboarding. I když v porovnání s loňskem byla především kvůli volbě snad nejpopulárnějšího termínu pro pořádání skejtovejch závodů kvalifikační soupiska riderů podstatně kratší. Ovšem  už v tréninku bylo rozhodně na co koukat. Úroveň drželi hlavně skateři z Prahy, Budějovic, a některý lokálové, který za ten rok existence táborský plazy dostali do nohou svoje lajny na poměrně atypických překážkách, který svým způsobem dobře testujou schopnost adaptability.


  


Kvalifikace závodu začala zhruba kolem jedný hodiny a celkovej počet přihlášených se vyšplhal těsně pod tři pětky. Každej z nich dostal dvě pětačtyřiceti vteřinový jízdy, což leckdo po první neúspěšný výrazně ocenil. Semifinále se pak jelo formou tříminutovýho jamu a všichni zúčastněný tak měli dost prostoru k tomu, aby z propocených rukávů vytahali svoje největší trháky. Bohužel ne všem, kdo se zdáli mít během kvalifikace nejvíc našlápnuto se podařilo dostat do  finálový devítky. Zmínil bych zejména technickýho Martina Kalenskýho z Budějovic, kterej je v bektelu jako doma, pražskýho Pavla Kalendu, kterej bavil hlavně „style-for-miles“ liptrikama a dva táborský lokály Tomáše Kroužka a Jakuba Votavu.


Tomáš celej den dokazoval, že si perfektně rozumí hlavně s rovnou trubkou dlouhou jak pracovní tejden, na který s klidem předváděl parádní feebly a crookedy. Jakub Votava si zas hodně získával obecenstvo svým oldschoolovým stylem ježdění a gymnastickýma handplantama.Do finálka se dostalo devět riderů a i přes rostoucí únavu z pozdně červnovýho pařáku padaly bomby jak z americkýho letounu na Drážďany.


  


Teď něco málo k první pětce:
5. Kryštof Palme – obří pop, boardslide na největším railu, nollie smithgrind. Tenhle chlapík ze středočeských Votic rozhodně dokázal, že je univerzální skater s velkým progresem.
4. David Vrba – huge 360 kickflip z gapu, nollie 270 přes hranu. Davidovi je 17 a velký flipový věci mu nedělaj žádnej problém. Jen tak dál.
3. Pepa Tipanic – Další sedmáctiletej zabiják. Pepa už se do světa českýho skate showbizu zapsal tučným písmem a na táborských závodech jenom potvrdil, že zaslouženě. Pepův lazy style, ve kterým s přehledem zabíjel třeba switch bigspin heel z gapu, je pastva pro oči.
2. Matěj Šabatka – Matěj je, dá se říct, dítě táborskýho skateparku. Jasně ukázal, jak je se svým druhým domovem perfektně sžitej. Ladnej fs feeble na šikmým railu, fs kick přes dlouhej bank nebo brazilsky vypopenej 360 flip na danger banku – zasloužený druhý místo.
1. Matěj Hakl – Tenhle kluk už několik let patří k český skejtový elitě a rozhodně není z těch, kdo časem ztrácí progres. Matěj během finálovýho jamu předváděl třeba kick fs boardslide na šikmým railu, bs smithgrind tamtéž, nebo bs kick a nollie heel jak ze žurnálu na eurogap.


  


Výsledky do 9. místa:
1. Matěj Hakl – České Budějovice (Vans, Horsefeathers, Eina, Streetmarket ČB)
2. Matěj Šabatka – Tábor (Taboard)
3. Pepa Tipanic – České Budějovice (Streetmarket.cz, Nike SB, SM skateboards, Krew CZ, Ace trucks, Paradise Wheel)
4. David Vrba - Praha (Ambassadors, Jessup, Honkitonk.cz)
5. Kryštof Palme – Votice (Megaskate.cz)
6. Marek Knytl – Praha (Swis-shop.cz)
7. Vláďa Hlaváček – České Budějovice 
8. Honza Vrubel - Praha
9. Jakub Novotný – Tábor


 


BESTTRICK „R“ – Matěj Hakl – kickflip bs tailslide to bank
BESTTRICK SKATEPARK – Matěj Hakl – nollie kickflip boardslide na šikmém railu


 


Text: Jakub „Nutel“ Novotný