Výlet do korejského Soulu

Vydáno: 13.10.2012

Po výletu do čínského Pekingu, nám olomoucký IGA poslal pozdrav i z korejského Soulu. Opět chystá i kalendář a až vyjde, budete první kdo se o něm dozví. Teď ale všecho nechte a mrkněte se s námi na spoty, na druhé straně zeměkoule. 


Seoul je jedno z nejmodernějších měst  v Asii s počtem obyvatel nad 11mil, je to město s moderní architekturu v kontrastu s nádechem minulosti v podobě starých chrámů.


 


Ceny letenek se pohybuji okolo 17 000,-. Kč a vízová povinnost zde není. Let trvá přes 13 hodin, takže je dobré letět s přestupem např. přes Moskvu, která je po cestě.


 


Ubytování jsem si vybral cca 2 zastávky metra od jednoho z  nejznámějších street spotů Cult Park, ze kterého je částečně udělaný skatepark.


 


Většina lidí jezdí právě tady i když má Seoul více zajímavých spotů.


 


Z těch největších je třeba jmenovat World Cup stadium park, kde jsou velké schody, které jdou od nuly. Olympic park je zase spousta spotů se schody a oblast kolem City Hall, to jsou samé ledge spoty v okruhu dvou kilometrů. Prostě ráj.


 


Tak jako v celé Asii je hlavním stavebním prvkem v Koreii kámen, tedy žula. Což je pro street skateboarding nejlepší materiál (jak jistě všichni ví ze Stalina).


 


Metro stojí od 1000 wonů do 1650 wonu, to je cca 17kč. Z letiště jede příměstský vlak, takže žádná katastrofa a vlak jede cca 45 minut.


 


Zastávky jsou označeny i v angličtině stejně jako většina jiných ukazatelů


 


Jídlo se dá cenově srovnat skoro jako u nás. Pizza, burgry a fastfoody jsou na tom taky cenově podobně.


 


Ke každé destinaci existujou videa a blogy např. přes youtube a facebook jsem se nakontaktoval na  nejznámějšího korejského skatera Phila Songa, majitele Kadence distribution. Phila jsem potkal čtvrtý den, kde jinde než v Cult Parku. Měli jsme jít jezdit a checknout nějaký spoty, ale jedinej den co měl volno tak pršelo. Nakonec mi spoty poslal ve formě adresy a měl jsem co fotit pro novej kalendář.


 


 


Video IGA v Soulu:
 


 


Další odkazy:
Dailygrind.kr
Kadence Distribution 


 


Yongsan
Yeouido
World Cup Park
Olympic Park
Konkuk Unversity
Jongno 5 Ga
Haneul Park
Digital Media City
Minirampy v Soulu
Street v Soulu