Otvíračka novýho DIY spotu v Rožnově: Oheň, punk a roztrhaný kalhoty

Vydáno: 26.09.2012

Parta KVHC z Rožnova pod Radhoštem uspořádala na svým nově postaveným DIY spotu v bejvalým JZD menší antikontest. Nešlo o to být nejlepší nebo s někým soutěžit, ale zaskejtovat si s kámošema, popít a ugrilovat si párek. Večer se pak zašlo zapogovat do punkovýho klubu Vrah na Czsonek z Polska, rožnovský Yarvar Cocha a kanadský Cross Stitched Eyes. A my na takový akci nesměli chybět.Ondřej Havran a blunt nosegrab. Foto: Filip Slivka
Špaček na grilu. Foto: Filip Slivka

 


Rožnov pod Radhoštem je menší valašský město známý po celým světě. Nedaleko tamního bejvalýho JZD tam totiž stojí klub Vrah, na jehož jméno slyší punkáči v různejch koutech zeměkoule. Zavítaly sem už třeba i takový Inepsy nebo skejtová kapela Agent Orange. Se skateboardingem je to tam ale horší. Kdysi dávno, v časech z pohledu lokálních skejtrů až skoro mýtických, v Rožnově stál velkej skatepark, kterej měl všechno, co člověk k životu potřeboval. Wallride, bedny a jednu z nejhonosnějších miniramp, jakou mělo kdy český skejtový oko možnost spatřit. Díky nevoli úřadů tam už ale skatepark pěknou řádku let nestojí. Jediný, co se ze starýho parku zachránilo, je část tý minirampy, jež stojí v areálu bejvalýho JZD a kde místňáci drtí rádiusový triky a piva.


 


Jednou ale rožnovská parta řekla dost hospodskejm rozpravám, musíme vzít situaci do vlastních rukou. A tak si v duchu punkový etiky Do It Yourself, jež je rožnovskými Vrahy vyznávána dlouhý roky, postavili vlastní spot. Jedná se o těžkej rádius s traverzou na wallride, boulí na přejezd se spinou, která má hodně punkovej rádius a bank s hranou na grindy.


 


Azbestovej Nikotin. Foto: Filip Slivka
Ondra Filípek v backside ollie. Foto: Filip Slivka
Filípek a frontside ollie přes gril. Foto: Filip Slivka

 


V sobotu dvaadvacátýho září se do Rožnova na slavnostní otevření tohohle spotu sjeli bazénáři a milovníci rádiusů z celý republiky, aby tenhle agrární spot pokřtili. Přes den se skejtovalo, seč síly stačily, grilovalo se a popíjelo. Dorazil Mirek Kvapil jakožto kolega od vedla, frakce Lógru Tarzan, Špaček, Hroch, lokálové Slíva, Nikotin a Ondra Filípek, nebo taky valašská zrůda Ondra Havran. Tarzan vracel backside do switch 5-0 fakie v rádiusu, Špaček backside noseblunt revert přes spinu, Ondra Filípek vysokej frontside nosegrab a nejvíc to zabil Havran. Za svůj punkovej skateboarding si taky vysloužil tričko od KVHC.


 


S večerem padla všechna nepsaná pravidla a asi patnáct litrů pálavskýho vína. A nějakej ten půlčák domácí pálenky s příměsí ilegality. Na Vrahu se parta utrhla ze řetězu, Cross Stitched Eyes odehráli výbornej koncert a pogo bylo dobrý jako tenkrát. Po ránu druhej den jsme se všichni cítili opravdu na dně, ale při pohledu na Havrana, kterýho jsme našli spát v minirampě s roztrženejma kalhotama, jsem si jen pomyslel, jakpak se asi musel cejtit on… Babička s vnučkou, která kolem něj, s dostatečným odstupem, procházela, to okomentovala slovy: „To je ale škaredé.“ A přesně takový to bylo! 


 


Roman Špaček a pivot do fakie. Foto: Filip Slivka
Připalovat si cigára plamenometem patřilo k chytřejším nápadům sobotního večera. Foto: Filip Slivka