Kladenská crew v Berlíně a trailer na video True life in our heart

Vydáno: 10.10.2012

Kladenská crew spolu táhne za jeden provaz už nějaký ten pátek a o prázdninách borci vycestovali do Berlína. Díky foťáku Vaška Žaluda pro vás máme report doplněný i Vaškovým slovem a jejich dvorní kameraman ABE dodal trailer na připravované kladenské video True life in our heart. Více v článku.


Kladenská crew pohromadě.

 


Stejně jako každý rok jsme letos vyrazili na týdenní trip do nějakého zahraničního města, tentokrát to byl Berlín. Berlín jsme navštívili už v zimě, ozkoušet místní halu, a hlavně už jsme se nemohli dočkat, až bude léto a my budeme peklit na místních spotech. Sestavu vždy doplní někdo z našeho okolí, při minulém tripu do Budapeště to byl Aleš Bubla, který bohužel letos nemohl kvůli zranění, tak jsme nabrali kluky od nás z Kladna, kdy proběhlo výběrové řízení v kladenském skateparku. Takže naše pevné jádro tvořeno mnou (v.žalud), Pavlem Fořtíkem, Pavlem „ABE“ Abrahámem, Honzou Rývou, Honzou Bendlem a Jiříkem „hernou“ Hlavsou jsme po tvrdém boji doplnili o Máru Čecha a Jiřího Břehů.


 


Pavel Fořtík frontside flip. / foto: Vašek Žalud

 


Vyráželo se v sobotu 18. srpna ráno, abychom ještě využili dne a mohli si zajezdit, cesta do Berlína je krátká, takže necelé 4 hodiny jízdy a byli jsme tam. Ti, kteří nemuseli řídit, si cestu krátili různě, sledování skate videa na noťasu a nebo lehká kalba. Všichni jsme byli jak malý děti, znáte to. Při příjezdu na hotel jsme hodili rychlé jídlo a směr první spot, díky Abemu a jeho kontaktech jsme měli parádní hotel hned v centru, dokonce levný a spoty všude kolem. První spot, který jsme ztrestali, byl hned vedle hotelu na parkovišti, kde byla DIY bedna, po rozježdění na bedně jsme šli na známý spot, a to takové ty krátery v zemi, jakože boule, z kterých se dalo skákat. Prostě pecka, já si tam vůbec nezajezdil, haha, ale kluci tam celkem dávali a mlaďas Břeh tam vyzval ollie z jednoho do druhého.


 


Slívič a nosegrind. / foto: Vašek Žalud

 


Cestou domu jsme nakoupili nějaké pití a něco k jídlu, jelikož jsme si vařili sami, takže to vždy byla nějaká chuťovka, po jídle a pivku se šlo spát. Zbytek dnů probíhal v podobném stylu, kdy každé ráno jsme já, Abe a Fořtík vyrazili na známé lavičky, které byly tak 100 metrů od hotelu, tam jsme zadali sérky na kameru a časem přišel zbytek party nebo jsme je nabrali na hotelu, koukli do mapy a šli jsme na další spot. Většinou to byly DIY spoty, a některé z nich byly opravdu dirty.


Mára Čech a huge ollie. / foto: Vašek Žalud

Nejvíc mě bavil ale spot, kde je známý double set, na tento spot se může až po odbytí šesté hodiny večerní, a to kolik tam okolo spotu bylo skejtrů, kteří čekali na správný čas, bylo prostě nejvíc, v jednu chvíli nás tam bylo tak patnáct. Krom double setu tam jsou nejrůznější menší schody s raily, bedny atd, zde asi nejvíc zabil Jan Rýva svým huge bs heelflipem. Celý týden jsme měli samozřejmě největší vedro, takže jeden den jsme věnovali procházce po městě ve složení já, zbytek party jelo na koupák, a Fořtík samozřejmě spal, hehe.


 


Honza Rýva backside heelflip. / foto: Vašek Žalud

 


Už si to moc nepamatuju, ale vím, že trip to byl celkem plodný, což je vidět na fotkách, ale ve srovnaní s Budapeští je Berlín horší na cestování na skejtu, všude jsou hrubé povrchy nebo zámkovka, což v Budapešti je všude mramor nebo aspoň se tam dá valit v pohodě. Ale jinak Berlín paráda, určitě doporučuji navštívit, je tam magory DIY spotů a problém s lidma nebo poldama prostě není. Tenhle trip mě opravdu bavil, ostatně jako vždy, skvělá parta a skate, nic nedává tolik radosti jako tyhle dvě věci.


 


 


Pavel Fořtík backside to fakie nosegrind. / foto: Vašek Žalud

 


Všechny záběry z našich tripů půjdou do našeho nového videa, které vyjde někdy na podzim roku 2013, celé to natáčí a režíruje Pavel Abrahám za podpory kladenského Vehicle Storu. Ve videu, jak už název napovídá „True life in our heart“, půjde hlavně o zachycení skateboardingu, jak to máme my, žádné profesionální zabijárny, pekla  nebo tak, prostě naše pohoda. Video už natáčíme nějaký ten měsíc, něco přes rok dokonce, takže záběrů tam bude hodně. Každý z našeho pevného jádra (Fořtík, Rýva, Bendl, Hlavsa, já a Abe) budeme mít samozřejmě svůj part, kde na konci budou záběry s našema fellaz, jako je právě Aleš Bubla, objeví se i Matyáš Volek, Andrej Norenko nebo Honza Bašný. Fellaz part se ještě určitě nafoukne o další jména, takže je na co se těšit. Premiéra bude jedna a probíhat bude určitě na Kladně, ale zatím nevíme, kde přesně. Premiéra bude doplněna o výstavu mých fotek z průběhu natáčení a bude i tombola, takže přijďte, dáme vám včas vědět, pomocí velice parádní sociální sitě Fejs a feláků zde na Skaterocku. Takže díky za prostor a všem dík za support. 


 


Jirka Břeh frontside pop shove-it. / foto: Vašek Žalud