DC Demo v Ústí nad Labem dne 21.6.

Vydáno: 11.07.2012

Ve čtvrtek 21.6. 2012 se konala premiéra nového DC videa „Where Eu At?“ v Ústí nad Labem. V rámci této premiéry byla na programu i exhibice Česko – Slovenského DC teamu na vybraných spotech. DC team dorazil ve své kompletní sestavě a rozhodně bylo po celou dobu na co koukat v rámci této ojedinělé akce. Vše v produkci DC Shoes a Swis-Shop.cz a čerstvě najdete v článku i video z akce!


 


V Ústí nad Labem je situace, co se týče podmínek pro skateboarding podobná většině měst v ČR. I přesto, že se tady před několika lety postavil nový skatepark, tak díky přístupu města a lidí, co nemají se skateboardingem nic společného, už jen chátrá a vidina na nový zatím není.
Tím pádem exhibice DC teamu v rámci premiéry nového videa se naplánovala přímo na vybraných spotech v centru Ústí. Tento netradiční počin se setkal s velkým zájmem zdejší scény, protože DC team na každém spotě čekala parta přibližně čtyřiceti lidí.


 


Peter Molec backside smithgrind / foto: Kubo Krížo

 


 


Atmosféra tím byla tedy perfektní a DC team to heclo k parádnímu skateboardingu. Prvním spotem, kde se jezdilo byl Hotel Vladimír. Odtud se parta přesunula před městský úřad, kde bezradný ochrankář si nevěděl vůbec rady s takovou masou. Prosil přítomné aspoň, aby šli s ním před kameru umístěné na budově, aby bylo vidět, že se celou situaci snažil řešit a nevyhodili ho z práce. Ani městská policie, která dorazila nijak nezasahovala.Tento počin aspoň upozornil na situaci ohledně skateparku a může pomoci v další komunikaci s úřady ohledně jednání  na vybudování nového, protože místní scéna opravdu nemá kde jezdit.


 


Marek Kocák frontside nosebluntslide / foto: Kubo Krížo

 


 


Dalším spotem v řadě byl double set před klubem Mumie, kde se následně konala premiéra videa a odtud se šlo na stříbrný rail před Českou spořitelnou.
Vše skončilo opět na double setu před klubem Mumie, kde už hrála muzika a poslední triky si tady vychytával převážně Tomáš Stejskal společně s Tomášem Javůrkem. Celý demo pak zakončila už zmiňovaná premiera DC videa.


  


Peter Molec 50 - 50 grind / foto: Kubo Krížo
Jirka Hornek backside nosegrind revert / foto: Kubo Krížo
Marek Kocák frontside boardslide / foto: Kubo Krížo
Tomáš Stejskal switch frontside ollie / foto: Kubo Krížo