Converse Star Player

Vydáno: 20.09.2012

Značka Converse si vybudovala pověst “America’s Original Sports Company”™ a je spojována s legendárními botami jako jsou Chuck Taylor All Star shoe, the Jack Purcell shoe a the One Star shoe. Dnes Converse nabízí různorodé portfolio zahrnující kvalitní life-stylovou dámskou a pánskou obuv a také doplňky. 


Když kecky Converse Star Player poprvé spatřily světlo světa, nejdřív to nevypadalo, že se chystá  něco velkého. Psala se sedmdesátá léta. Hippies se dali na ústup, zatímco hnutí za práva žen získávalo na síle. Svojí kariéru zahájily partičky jako Rolling Stones nebo Eagles. A po tom, co se světem přehnala disko pecka známá jako ABBA, se v Americe i na Britských ostrovech ještě přitvrdilo. Objevili se Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabath a další, kteří nenosili flitry a netryskali optimismus do všech stran. Rezignoval prezident Nixon. Zrodil se nesmrtelný kult Hvězdných válek. Jistý newyorský intelektuál se rozhodl, že se postaví ženské logice a natočil o ní film. Svojí osudovou ženu v něm pojmenoval Annie Hall. Zatímco jistý český emigrant se v Americe celkem příznačně rozhodl zfilmovat novelu o svobodě a důstojnosti. Přelet nad kukaččím hnízdem pak vyhrál pět Oskarů. A tenisky Star Player ve skutečnosti zahájily dlouholetou kariéru.


  


Poprvé vyšly do ulic jako čistě sportovní boty. Rychle ale opustily hřiště, a rozšířily se i do těch nejzapadlejších koutů měst jako součást streetové módy. Stylové kecky si oblíbily basketbalové i skejtové hvězdy, protože dobře seděly na hřišti i na skejtu, do vzduchu vynášely skoro samy, a točily i ohýbaly se vždycky tak, jak bylo potřeba. Jo a taky dost dobře vypadaly. Proto už dávno  nejsou jen výsadou sportovců. Klasická silueta zůstala dodnes, mění se jen materiály, a to podle nejnovějších technologických možností. Conversky tak ani po čtyřiceti letech nezestárly. V nové kolekci na podzim 2012 najdete modely, které se barev nebojí.