Bazény, Kvalita a Švýcarsko

Vydáno: 02.10.2012

Bazénářská parta se vydala po bazénech ve Švýcarsku. Posádku káry tvořili Míra Tovaryš, Jurda, Zrza, Béda, Ivo Prášek a Martin Lucuk. Ten se podílel na stavbě jednoho z DIY bazénů v Curychu, hlavním cílem tedy bylo tohle největší švýcarský město. Co dalšího na cestách potkali a viděli se dozvíte z následujícího článku přímo z Matesových rukou.


 


Parta v celé své kráse
Jurda ve frontside nosebluntu

 


Druhá část skateparku v Immenstadtu

 


Vloni to na otvíračku nově postaveného D.I.Y. bazénu Beast v Curychu nevyšlo kvůli práce a mému zranění, a proto jsem cítil, že mám u kámošů kolem tohoto počinu vroubek. Letos už jsem nechtěl nic nechat náhodě a domluvil jsem skoro klasickou partu bazénářů a chlastačů. Celý výlet měl ještě jeden cíl a to Black Cross bowl v Basileji, protože se ke mně na jaře donesla informace, že tento známý bazének bude letos v létě zrušen. Jelikož znám partičku v Báslu a byl jsme vlastně u toho, jak to kluci stavěli, tak jsme si chtěli ještě jednou v tomto supr bazénku zajezdit.


 


Partička vyjela károu z Prahy, mě a Jurdu přibrali po cestě v Klatovech, kde jsme zrovna stavěli nový park. Neměli jsme nějak moc vymyšlený plán. Někde na dálnici za Plzní jsme si dávali první zastávku a uvažovali jsme, kde přespíme? Podařilo se mi najít zajímavý starší park na severním břehu Bodamského jezera, takže plán se začal pomalu rýsovat. Do Immenstadu am Bodensee jsme přijeli kolem půlnoci a po chvilce hledání se nám podařilo park najít. Místo bylo celkem odlehlé, tak jsme se rozhodli, že přespíme přímo v parku. Posilněni cestou a pár lahvemi jsme s usnutím neměli žadný problém.


 


Ranní probouzečka už tak růžová nebyla. Po snídani jsme se rozkoukali, kde to vlastně jsme a dali si dopolední session. Zajímavá kombinace streetu, betonových bowlí , vln a různých asfaltových bengů nás celkem bavila. Každý si tam našel svoje od surfovačky, gapů a různých pičovinek. Já pak stál většinou za foťákem a snažil se něco cvaknout. V tom se Jurda hustě rozjezdil a vyhlídnul si rail na plošině betonové minirampy, na který byl boční rádius a z toho rádiusu začal zkoušet nosegrind s výtrhem na plošinu. Po několika fakt macatých pokusech stylově vrací tuto vraždu. Klidně si dovolím říct, že i jeden z životních triků, protože zábradlí měl skoro po ramena! Fuck yeah!!! Rozhodli jsme se dále pokračovat směr Zurich. Vzali jsme to trajektem přes Bodamské jezero do Konstanz , což bylo celkem příjemné a ani ne moc drahé.


 


Spalo se na punkáče. A jak taky jinak?
Béďa v backside flipu
Jurda a vražednej frontside nosegrind

 


Odpoledne jsme dorazili do Zurichu a předpověď počasí na noc a další den se začala kazit. Po příjezdu jsme si dali příjemný pojezd v Beast bowlu, který jsem tam s klukama vloni postavil. Celkem zajímavé na tom je, že je to moc peněz nestálo. Spíš zařizování a shánění materiálu. Večer jsme zůstali u bowlu, i když nás kámoši upozorňovali, že v noci začne pršet. Díky Kvalitě, kterou jsme pili, nám to bylo už tak trochu jedno a řekli jsme jim, že nejsme z cukru a že to tady nějak přepunkujem. Posilněni kvalitou ze švestkových sadů ze Šumavy se nám opět spalo krásně až do chvíle, kdy začalo kolem třetí ranní hodiny pršet. Tak jsme se všichni narvali k Mírovi do auta na služebníčky a nějak to dospali. Až na tu bestii, která nám kvičela asi patnáct minut vedle auta, to bylo v cajku.


 


Předpověď se vyplnila a pršelo celý den. Naneštěstíto byl den vyhrazený na výlet do Báslu a Blackcrossu, tak jsme se rozhodli, že nemá cenu někam cestovat a koukat na mokrý bejzn. Tak jsme si zajeli do zurišské haly, kde nás po předešlé noci víc zajímaly náctileté cvičící buchty v prvním patře, než nějaký skateboarding. Ozvali jsme se bráchovi Jurovi, který maká u Luzernu v hospodě a jeli jsme k němu. Až tam jsme se začali trošku vzpamatovávat ze spánkového deficitu. Dostali jsme pár čepovaných pivek a nějakou tu dobrotu k snědku a hned nám bylo lépe. Za to zdravíme Juru a majitele do restaurace Linde!!


 


Posádka pohromadě na trajektu
Vítejte v Beastu
Zrza a layback frontside rocknroll
Jurda a nosebone v Beastu. Foto: Nicolas Buchi

 


Dozvěděli jsme se, že v Luzernu je nějaká nová D.I.Y. minirampa. Neváhali jsme ani chvíli a jeli se tam podívat. Nakonec jsme dali ještě pár dalších pivek, lehce se povozili, zkoukli místní zabijáky a vrátili se k Damienovi do bytu v Zurichu. Druhý den následovala pohodička u zurišského jezera,to se už udělalo úplně krásně a po dešti z předešlého dne ani památky.


 


Odpočatí jsme se vydali opět do Beast bowlu, kde probíhala akcička celé komunity, kde stojí tenhle bazén. Spousta skejtrů a lidi z okolí, kteří si tam pěstují různé rostlinky, pečou si chleba a pizzy ve vlastnoručně postavených pecích a taky nějaké koncerty. Ještě se nemůžu nezmínit o týpkovi, který nosil připnuté opěradlo z lavičky na zádech a prostě si jen tak kroužil po place a občas si kleknul na čtyři a dělal tak živou lavičku pro partu. Neodolali jsme a samozřejmě tuto švýcarskou raritu správně otestovali. Těch pár dní jsme si pořádně užili, i když jsme nestihli Black Cross, tak byl výlet hodně zábavný. Zdravíme partu a bráchu v Zurichu a samozřejmě děkujeme za azyl a další vymoženosti… Tě pic!


Velkej dík za uskutečnění tohohle tripu patří DC teamu. Martin Lucuk


 


Jurda ve frontside stalefishu v DIY mini. Foto: Nicolas Buchi
Lukas Halter a backside nosebone. Foto: Nicolas Buchi
Kvalita
Bestie a ruch kolem ní
Béďa nekompromisně v bluntu