Žena mnoha talentů - Alexis Sablone

Vydáno: 24.04.2023

Časy, kdy byl skateboarding "čistě chlapská záležitost" jsou dávno pryč a dívčí skateboarding je na vzestupu. Holky jsou dnes součástí každýho skejtovýho videa. Nechybí ve full videích evropskýho Vansu, ale dokonce zakládají svoje vlastní undergroundový skupinky. Leticia Bufonni už dávno není jediný jméno, který vytane na myslích ve spojení se skateboardingem. Dívčí skateboarding má aktuálně spoustu věhlasných jmen a to, který se vždy vybaví mně, je Alexis Sablone.

Pamatuju Mystic, před několika lety, kde jsem Alexis viděl vůbec poprvé. Zázrakem se mi podařilo probrat se z pátečního delíria dřiv, než by člověk čekal a vyrazil jsem rovnou na tribuny. Tou dobou se jelo finále dívčí sekce. Při dopíjení první vyprošťovací medicíny mě zaujala drobná postavička, která v bezmála 40 stupňovejch vedrech, v kulichu a mikině drtila varhell a switch flip ze štvanickýho eurogapu. Bohužel, už si nevzpomínám, jak to tenkrát celý dopadlo, ale věděl jsem, že o týhle holce ještě uslyšim. Od tý doby uběhla řádka let. Alexis vydala několik partů a stala se součástí Converse teamu, kde designovala vlastní botu. Tam její tvůrčí propojení se skateboardingem zdaleka nekončí. Alexis je vystudovaná architektka a kromě designování bot a grafik pro další její sponzory se podílí na návrzích skateparků a plaziček po celým světě.
 
O tom, i dalších aktivitách, kterým se Alexis věnuje, jako například koučování ženskýho olympijskýho týmu, se dočtete v rozhovoru na našem milovaným Jenkemu.