V Modřanech se dá i v zimě skejtovat jen v tričku

Vydáno: 31.01.2023

 

No samozřejmě ne venku. Máme na mysli modřanský nízkoprahový skateklub Garáž, kde stojí snad nejstarší indoor minirampa v Praze. Rampa už zde stojí sice přes 20 let, ale rozhodně se nejedná o nějakou starou ruinu. Pravidelně se udržuje, uklízí a celkem nedávno prošla i kompletní výměnou povrchu, takže svezení zde je opravdu luxusní. Celý prostor spravuje Proxima Sociale, což je nezisková organizace zabývající se prací s dětmi. Více o této organizaci najdeš zde: http://www.proximasociale.cz/

Rampa má na výšku něco kolem 1 metru a je zhruba 5 metrů široká, takže žádný extrém a je vhodná i pro úplné začátečníky. Na jedné straně je však pro fajnšmekry i celkem krutý wallride. Velmi podstatné je, že celý prostor je vytápěný a opravdu se zde dá pohodlně celou zimu skejtovat jen v triku. Kulichy a bundy, si tak oproti většině ostatních indoor skate prostorů, můžete pověsit na věšák a pára od pusy vám zde stoupat rozhodně taky nebude. Prostor klubu je pak vybaven chill zónou, kde můžete odpočinout na kanapi, pokecat s kámoši u stolu, uvařit si kafíčko nebo připravit malou svačinku. Je zde také fotbálek, šipky, případně spousta deskových her volně k užití. Samozřejmostí je wc a umyvadlo s teplou vodou. Klub je také dobře ozvučen, a tak je možnost poslouchat při ježdění vlastní muziku.

Adresa je Zátišská 1. Vstup je z druhé strany budovy, kde cesta klesá ke garážím. Parkování v okolí klubu je bez problémů a neplacené. Nedaleko je bistro a potraviny, kde lze doplnit energii na jízdu. MHD se sem dostanete nejlépe ze Smíchova autobusem č. 190 na zastávku Zátišská, ze které jste v rampě za 5 minut nebo směrem z Kačerova autobusy 139 a 150 na zastávky Labe/Družná, což je pak k rampě trochu dál, ale také nic dramatického. Až k rampě se dá také dojet busem 117 na zastávku Tyršova čtvrť, který jezdí z Budějovické a Komořan. Má ale celkem dlouhé intervaly.

Otevřeno je zde od pondělí do čtvrtka od 16 do 19 hodin, kdy jsou zde pracovníci Proximy, a pak hlavně od 19 do 21 hod., kdy zde funguje skejtová samospráva složená z poměrně známých pražských skate postaviček. S těmi se pak dá na místě  individuálně domluvit na otevření i v jinou dobu či den nebo zde pobýt i déle než jen do deváté hodiny večerní.

Pravidelně se zde také pořádají během zimy závody. Reporty, fotky a videa z nich rozhodně najdete v archivech Skaterocku.

Vstup do rampy je zdarma. Je zde přísný zákaz kouření, pití alkoholu a samozřejmě braní drog!

Podrobnější info k provozu prostoru naleznete ZDE