Už osm let v kuse ožívá východ Moravy díky "Slawex Skate Contest"

Vydáno: 25.09.2022

 

Každoroční tradicí je stoprocentně slavičínský skejtový klání "Slawex Skate Contest". Letošní rok nebyl výjímkou a na východě Moravy se už po osmý rozdrnčela kolečka v rámci oslavy skateboardingu. Organizátor a známej skater v jedný osobě, Erik Argaláš, nám poskytnul detailní pohled do místa dění, tak hurá do toho.

Text: Erik Argaláš

Foto: Mojmír Zapletal, Bohumil Bor, Martin Holý (Dj Duplicate)

Video: Martin Bryndač

 

 

Slawex skate contest vol. 8 je za námi a my se teď podíváme, jak to všechno dopadlo. Každým rokem potrápí tamní partičku počasí a ani letos tomu nebylo jinak. Klasické probuzení do deštivého dopoledne a teplota kolem dvaceti stupňů. Naštěstí se po obědě počasí umoudřilo, vylezl Oskar a parta mohla začít točit pivečko, Mojito či Cuba Libre s Havanou a dvorní kuchař Česťa začal pomalu servírovat první porce různých grilovaných specialit.

Předpokládaný start byl kolem dvanácté hodiny, ale kvůli dešti se to posunulo na druhou hodinu odpolední. Do závodu se přihlásilo z mladší a starší kategorie necelých čtyřicet závodníků.

 

 

V mladší kategorii startovalo jedenáct závodníků, kteří si to rozdali nejprve v kvalifikaci a nejlepších šest putovalo rovnou do finále. Ve finálové šestce už houstla atmosféra a nejlépe se dařilo Jakubovi Kubcovi z Hradce Králové, který si za svou všestrannost, a například trik biggerspin flip do pyramidy, vysloužil první místo. Druhý flek bral nakonec Mikuláš Paule z Uherského Hradiště a třetí potom Šimon Hornych ze Zlína.

 

Mladší kategorie:

 1. Jakub Kubec
 2. Mikuláš Paule
 3. Šimon Hornych
Čtyřka těch nej mladých zabijáků - zleva: holčina za odvahu, Jakub Kubec, Mikuláš Paule a Šimon Hornych

 

Hned po vyhlášení mladší kategorie startovalo dvaadvacet starších závodníků a dva z mladší kategorie, mezi kterými byl i výherce Jakub Kubec. Tady to kluci už začali pořádně zabíjet a do semifinále jich pokračovalo dvanáct, mezi kterými byl se svou téměř čistou jízdou i mladý Viktor Jakeš.

V semifinále to vraždil například Tom Žeravčík, který dělal třímetrový bs flip, Robert Juřenčák se svým crooked to bs lipslide, Tomáš Ebner se svou čistou jízdou, Michal Jež s kinem fs boardslide a mnoho dalších. I když to porota měla v rozhodování těžké, tak mohla poslat do finále pouze šest jezdců.

 

 

Finále se jelo formou 45s jízda a 7 best tricků. V tomto čase se toho odehrála hromada, ale porotu nejvíc oslnil svou technikou a brutálním popem Michal Jež, hned za ním byl Pavel Vyroubal ze Vsetína, Robert Juřenčák za svůj railový skill, dále Jakub Kubec (výherce mladší kategorie) a pátý flek bral nakonec Tomáš Ebner z Uherského Hradiště.

 

Starší kategorie

 1. Michal Jež
 2. Pavel Vyroubal
 3. Robert Juřenčák
 4. Jakub Kubec
 5. Tomáš Ebner

 

Ve starší kategorii nejvíc zabili následující - zleva: Pavel Vyroubal, Tomáš Ebner, Robert Juřenčák, Michal Jež a Jakub Kubec

 

Jako by toho nebylo málo, tak si slavičínská partička připravila ještě minirampu, besttrick a pro diváky oblíbenou disciplínu Death Race.

V minirampě si každý přihlášený rider odjel tři minutové jízdy, kde se počítala ta nejlepší. Třetí místo bral Ondra Kovalčík, druhé místo Honza Adámek ze Vsetína a svou technickou a stylovou jízdou to nejvíce zabil Karel Říha z Brna.

 

 

Minirampa

 1. Karel Říha
 2. Honza Adámek
 3. Ondra Kovalčík

 

Mezi rádiusama kralovali - zleva: Jan Adámek, Karel Říha a Ondra Kovalčík

 

Po minirampě se odjel best trick formou cash for trick, kde napadaly vraždy jako kickflip bs 5-0, forward flip transfer, bs 360 kickflip od Lukáše Mizery z Veselí nad Moravou, 360 flip to 50-50 od Jakuba Kubce a další hromada triků. Za každý odjetý trik kluci inkasovali 200 korun.

 

 

Jak už bylo zmíněno, tak celodenní show byla zakončena závodem Death Race, do kterého se přihlásilo dvacet závodníků a z nich byl nejrychlejší Filip Číž, který si za tuhle jízdu odnesl láhev lahodné Havany a poukaz na speciální sandály od firmy Nallu.

 

 

Deathrace

 1. Filip Číž

 

Death Race patří mezi sranda disciplíny a nejostřejší lokty měl nakonec Filip Číž

 

Potom už následovalo pouze vyhlášení a zakončení celého dne na afterparty v A-Club Slavičín, kde vystoupila kyjovská crew ve složení Jamal, KnS a Dj Strygo. Dále členové labelu Recordinace MC Scissal, Dj Mirror a do brzkých ranních hodin pokračoval ve své krasojízdě DJ Duplicate.

 

>>> KOMPLETNÍ FOTOGALERII NAJDEŠ NA NAŠEM FACEBOOKU <<<

 

Obrovské poděkování patří zejména celé Slawex skate contest crew, která už po osmé dokázala uspořádat závody ve Slavičíně.

 

Poděkování sponzorům:

Boardmania, Havana Club

Sk8mafia, Meatfly

Jart, Fusion shoes

Skaterock.cz

Město Slavičín

Unartel, Nallu

Printovna.cz

Galvanika

Autolakovna Pukýš