TOP | Part of the Year 2021

Rok se s rokem sešel a máme tady tradiční highlights toho nejlepšího ze světa skateboardingu. Náš redaktor Dan Dujsík dal dokupy seznam TOP streetů partů, které vznikly během roku 2021 a rozhodně by vám neměly uniknout.

"Sto lidí, sto chutí. V některých se nejspíš neshodneme, ale věřím, že vám třeba alespoň trochu rozšíří obzory a nebo si budete moct dát opáčko videa, které vám v paměti uvízl. Enjoy!"

 

Joey O'Brien / [untitled] 005

Když se mě někdo zeptá na part, který mi nejvíc utkvěl v paměti, bez váhání řeknu part Joey O’Briena. Jde o počin mého fav kameramana Chris Mulherna ze série “[untitled]”. Má vše, co bych od něj čekal a na druhou stranu mě mega překvapil. Neokoukaný, všestranný a kreativní skateboarding doplněný parádními záběry a hudbou v pozadí. V první části hraje má nejoblíbenější kapela The Brian Jonestown Massacre, na kterou navazuje gradující atmosférický song. Ten tomu všemu dodává šmrnc. Joey se mimochodem stal profíkem u Alien Workshop a dává tak smysl, proč má tohle video nádech legendárního Mind Field.

Mark Suciu | "Flora" Episode 3

Král skateboardingu Mark Suciu byl produktivní až za uši a vydal hned několik partů. Ať už je řeč o feelingovce "Ground Glass" natočenou na 16mm kameru, "Blue Dog" pro Adidas, "Curve" pro Habitat nebo Spitfire se stejnojmenným názvem. A co teprve třetí epizoda "Flora" od kamerového mága Justina Alberta. Ta je celá věnovaná právě Markovi a je to masterpiece jak víno stejně jako dřívější "Verso", které dostalo svět do kolen. Díky!

John Dilo / Almost "Red Tiger"

John Dilo je za mě "objev roku", který byl dlouho hodně nedoceněný. Teď se mu konečně dostalo větší pozornosti a po vícero partech včetně "Reg Tiger" pro Almost ani není divu. Skateboarding plný popu, stylu a překvapení. Je to člověk, kterého mělo v očích dost lidí jako manuálového mastera. Teď ale všem dokázal, že exceluje úplně kdekoliv.

Louie Lopez / Days of Grace

Všeuměl Louie Lopez nám nadělil parádní part pro Fucking Awesome s názvem "Days of Grace. Na tohle se sakra dobře kouká, to se musí nechat.

Reggie Kelly & Brandon Burleigh / Zero "Painkiller”

Firma Zero pod taktovkou nestárnoucí legendy Jamieho Thomase si drží svůj klasický vibe. Ryzí street skateboarding s dávkou pořádného rocku. Letos jsme se dočkali dalšího jejich počinu "Painkiller", kde si našli své místo i Reggie Kelly a skryťák Brandon Burleigh. Ti se dělí o společný part, kterému dodává třešničku na dortu i song Michaela Kiwanuky.

Figgy & Collin Provost / Emerica "THIS"

Stará láska nerezaví. Co by to byl za rok, kdyby Emerica nevydala další úžasný počin. Očekávané video "THIS" v plné parádě obsadilo vedle dalších team riderů nezaměnitelné duo Justin "Figgy" Figueroa a Collin Provost. Tyto jména mluví za vše. Ještě když stál za editem a kamerou Jon Miner.

Roman Pabich / Sponsor Me Tape

Z čista jasna nám dopadla na zem i neřízená střela jménem Roman Pabich. All-terain skater jak se sluší patří. Člověk neví, co od něj má čekat a tak divák během sledování ani nedýchá.

Štěpán Bareš / sid "Prager"

Tentokrát se přesuneme do našich krajin, kde vznikl "Prager" part Štěpána Bareše. Ten se za poslední roky opravdu vyjezdil a tento edit je jen důkazem. Kreativitě se meze nekladou a nešetřil ani několika NBDs na pražských spotech. Jo, tohle mě baví. Díky a jen tak dál!

Tom Knox / Atlantic Drift Saint

Britský vůdce parketu Tom Knox si střihl hlavní roli v epizodě Saint ve videosérii Atlantic Drift. Rychlé nohy, kreativita, no zkrátka krása na entou. Za kamerou stál kdo jiný než Jacob Harris. 

Abychom tady nebyly do dalších Vánoc a nemáte ještě dost, přikládám seznam těch, které taky určitě stojí za shlédnutí. Tady je:

Jack O'Grady / Pass~Port

Brad Cromer / Krooked "Half Moon"

Justin Henry / Quasi "Grand Prairie”

Dane Barker “Quasi - Grand Prairie”

David Reyes / Thank You

Carlisle Aikens / Chocolate "Bunny Hop"

Dashawn Jordan / Toy Machine "Vaccine”

Jordan Taylor / WKND 2021

Real Skateboards presents Patrick Praman

Yuto Horigome / Spitfire

Will Marshall / Dime

Matt Gottwig / Krooked "Birds”

Heitor da Silva / Man of Das World

Roman Lišivka / Métronome "Noir"

Martino Cattaneo / Madness