Street League v Sydney vyhrál Felipe Gustavo a Chloe Covell!

Vydáno: 07.10.2023

Letošní série Street League se po zastávkách v Tokyu a Chicagu přesouvá už tento víkend poprvé do Austrálie, konkrétně do Sydney. Celý program odstartoval už dnes, v pátek 6. 10., kdy se odjede další "předkvalifikace" aka Select Series, ze kterých vítěz z řad mužů a žen postoupí do Knockout Rounds, ze kterých se pak mohou probojovat s dalšími ridery do finále.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Street League Skateboarding (@sls)

 

Finále:

Jako první bylo na řadě tradičně finále žen, do kterého kromě předkvalifikovaných Roos Zwetsloot, Momiji NishiyaChloe Covell nakonec postoupily Paige Heyn, Pamela RosaRayssa Leal. Jízdy nejvíce sedly Chloe Covell, která odjela i bs grind bigspin ven na hubbě, frontside nosegrind na áčku, frontside feeble na railu ze schodů, kino ze schodů nebo grind kino ven a brala 8,9! Rayssa Leal k dobré jízdě potom přidala během best tricků na railu ze schodů kino bs lip, heelflip fs boro nebo kino bs smith a držela průběžné první místo. Chloe Covell po dvou neodjetých tricích ale odjela pod tlakem switch flip ze schodů za 8,1; frontside flip za 7,4 a posledním pokusem a vráceným grindem kino ven na railu ze schodů za 9 bodů a bere třetí výhru po sobě!

Top 3 - ženy:

  1. Chloe Covell
  2. Rayssa Leal
  3. Momiji Nishiya

Následně přišlo na řadu už finále chlapů, kam postupoval díky druhé šanci Dashawn Jordan, který doplnil vítěze jednotlivých skupin - Kairi Netsuke, Nyjah Huston, Felipe Gustavo, Lucas Rabelo a z předchozí zastávky kvalifikovaného Yuta Horigomeho.

Finálové jízdy totálně zabil hlavně Kairi Netsuke, který si s heeflipem do bs lipu, heelflipem bs smith nebo tailem heelfipem ven vyjezdil 9,4! Druhou nejlepší jízdu měl potom vítěz minulé zastávky Yuto Horigome, který tradičně vracel nollie cab do bs lipu, switch bs tail, var grind a nollie backside 180 do switch frontside feeblu a bral 9,2. Nyjah Huston si potom vyjezdil rovných 9,0.

Co ale v Sydney rozhodovalo, byly best tricky. Po prvním pokusu Yuta a nollie backside 180 do switch fs fajva rev back (nollie suciu grind?) bral 9,4 a už to celkem vypadalo, že zase nebude o čem. Yuto ale následně kazil a nakonec skončil předposlední. O top tři místa si to tentokrát ale rozdali hlavně Felipe Gustavo, Nyjah Huston a Dashawn Jordan a rozhodovaly poslední pokusy! Nyjah sice k čisté jízdě přidal switch heelflip do fajva revert, switch heelfip crux a stačilo mu odjet trik za 8,0. To se ale nestalo a ze Sydney má třetí místo.

Dashawn Jordan ale na poslední pokus odjel za 9,0 bigger flip fs boro a to mu spolu s frontside 270 bs nosebluntem nebo 360 flipem do grindu na Boost logu přineslo průběžný první místo a všechno bylo už potom v rukou Felipeho Gustava. Felipe měl na kontě po jeho flip-in session na hubbách switch flip bs nosegrind (9,0), nollie kickflip bs fajvo (8,8), switch flip fs tailslide (8,8) a na poslední pokus potřeboval nahradit score z jízdy. K jeho prvnímu vítězství mu stačilo odjet trik za 8,5 bodů a když pod tlakem posledního pokusu odjel nollie kickflip frontside noseslide za 8,8 a ze Sydney si tak odváží svoji úplně první výhru!

Top 3 - muži:

  1. Felipe Gustavo
  2. Dashawn Jordan
  3. Nyjah Huston

Záznam finále můžete sledovat na rumble.com/sls

 

Program:

Select Series: pátek 6. 10. - začátek v 5:00

Women's Knockout Round: pátek 6. 10. - začátek v 10:30

Men's Knockout Round: sobota 7. 10. - začátek v 3:30

Finals: sobota 7. 10. - začátek v 7:00 (nejprve ženy, následně muži)

Přímý přenos je možné sledovat zdarma na rumble.com/sls

 

Startovka Select Series:

Chima Ferguson
Robert Neal
Zach Saraceno
Rob Pace
Blake Carpenter
Riley Pavey
Dylan Jaeb
Patrick Praman
Kairi Netsuke
Cordano Russell
Yukito Aoki
Daniel Woolley
Toby Ryan
Gabryel Aguilar
Maurio McCoy
Rome Collyer
Shay Sandiford
Keet Oldenbeuving
Hayley Wilson
Paige Heyn
Wenhui Zeng
Haylie Powell
Aoi Uemura

Knockout Round - ženy:

Rayssa Leal
Pamela Rosa
Mariah Duran
Yumeka Oda
Funa Nakayama
+ vítězka Select Series

Do finále postupují Top 3 ženy z Knockout Round a doplní sestavu Roos Zwetsloot, Momiji Nishiya a Chloe Covell.

Knockout Round - muži:

Heat 1:
Gustavo Ribeiro
Daiki Ikeda
Torey Pudwill
Vincent Milou 
+ vítěz Select Series

Heat 2:
Manny Santiago
Lucas Rabelo
Giovanni Vianna
Jamie Foy
Dashawn Jordan

Heat 3:
Chris Joslin
Matt Berger
Braden Hoban
Tommy Fynn
Nyjah Huston

Heat 4:
Ryan Decenzo
Filipe Mota
Felipe Gustavo
Ishod Wair
Shane O´Neill

Do finále postupuje vítěz každého heatu + second chance winner (nepostupující rider s nejvyšším score) a jisté místo ve finále má potom Yuto Horigome.