Slavičínský "SLAWEX" se letos konal již po sedmé

Vraťme se zpět do poloviny letních prázdnin, kdy se poslední červencový den se ve Slavičíně nedaleko Zlína konal už sedmý ročník „Slawex skate contestu“, na který přijeli riders z širokého okolí. Jak to tak před akcí bývá, celý týden hlásili v předpovědi počasí na sobotu déšť. Naštěstí mají tam nahoře skateboarding rádi a tak se předpověď nevyplnila a sobota byla namísto deště ve znamení sluníčka a závod se tak mohl odjet podle plánu.

 

Fotografie:

Mojmír Zapletal, Martin Holý (DJ Duplicate)

 

 

 

 

Jedna z nejdůležitějších věcí na správný contestu je bar, takže sotva se otevřel, začali se první nedočkavci občerstvovat pivečkem a míchanými drinky. Pro ty, co měli hlad, nechyběly ani grilované specialitky od Česti, dvorního Slawex grill mastera.

První riders přijeli kolem desátý hodiny dopoledne, takže měli dost času na rozježdění se a na registraci, která byla spuštěna před obědem. Do mladší kategorie se přihlásilo pouze šest jezdců a do starší kategorie poctivých dvacet dva.

 

Závod samotný začal v brzkém odpoledni a odpálila ho mladší kategorie, kde se nejvíc dařilo Lukáši Mizerovi, který vracel fs taily, jakoby se nechumelilo a nechyběly ani triky do pyra. Druhý flek bral Jakub Čermák ze Zlína, který překvapil svou všestranností a nechal za sebou třetího Tomáše Ježka, skejtra z Uherského Hradiště. Mladší kategorie utekla rychle a mohlo se pokračovat staršími.

 

 

V kvalifikaci bylo dvacet dva riderů a z toho postoupila desítka nej rovnou do finále, kde si kluci střihli každý 45 sekund intro run a 7 best tricků. Ve finále se objevily jména jako Aleš Jež, Michal Jež, Pavel Vyroubal, Ondřej Havran, Robert Juřenčák a další. Kluci dávali neskutečně a porota to neměla vůbec jednoduché. Třetí místo nakonec vybojoval pořádně projetými grindy Pavel Vyroubal, druhé místo padlo Robertu Juřenčákovi za jeho techniku na railech a první místo získal zaslouženě Aleš Jež za svou všestrannou jízdu.

 

Po finále následovala contest v mini rampě, ve které se kluci málem zabili, o čemž se můžete přesvědčit ve videu. Své o tom mohou říct Tom Žeravčík a Filip Kučera, kteří si dali navzájem pořádnou ránu do hlavy. Všechno se ale obešlo bez vážnějších zranění a kluci se poprali o druhé a třetí místo. Třetí se umístil Filip Kučera, druhý Tom Žeravčík a první flek bral Ondřej Havran, který předvedl všechno možné i nemožné. 

 

 

Po rampě se odjel best trick formou „cash for tricks“, kde si kluci mezi sebe rozdělili 3 500,-. Poslední a závěrečnou disciplínou byl „Deathrace“, kde se do finále probojovali Erik Argaláš, Tomáš Ebner a David Pukýš. Erik ve finále nejančil, zvolil jasnou taktiku, kdy místo otočky v radiusu udělal Axle stall, nechal se podjet a pak vypálil, to mu zajistila první místo. 

 

Po této disciplíně proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen. Následně se všichni přesunuli do místního „A-clubu“, kde se uskutečnila after party, na které zahráli DJ Duplicate, DJ Mirror a svůj rap skill předvedl Aleš Bindr aka MC Azbest.

 

Mladší kategorie - Street:

 1. Lukáš Mizera
 2. Jakub Čermák
 3. Tomáš Ježek

 

 

Starší kategorie - Street:

 1. Aleš Jež
 2. Robert Juřenčák
 3. Pavel Vyroubal
 4. Petr Kopka
 5. Tomáš Žeravčík

 

 

Minirampa:

 1. Ondřej Havran
 2. Filip Kučera
 3. Tomáš Žeravčík

 

 

Deathrace:

 1. Erik Argaláš
 2. Tomáš Ebner
 3. David Pukýš

 

 

Velké poděkování patří sponzorům: 

 

Boardmania, Meatfly, Jart, Socket Hardware, Skaterock.cz, Boardmag.cz, Nallu, Printovna, Autolakovna Pukýš, Město Slavičín, Miroslav Penčák, Havana Club

 

 

Kamera:

Houbary production, Ondra Javořík

 

 

 

Galerie: