Skate test: Vans Chima Pro
Vydáno: 10.02.2016Máme tady další testovačku skate bot a tentokrát jsme si pro vás vybrali značku zase z jiného soudku. V ČR se jedná o poměrně oblíbenou botu a je jí Vans, model Chima Pro. Klikejte dál a dozvíte se, jak v našem testu obstála.
Pro ty, kterým unikl můj první test boty Nike SB – Janoski, zopáknu pár základních informací:
- nejsem žádnou firmou na boty sponzorován, dělám to pro vás, čtenáře. Když je bota super, napíšu to. Když je bota na hovno, napíšu to.
- každá bota je testována 30 dní ježdění na skejtu (pokud tolik dní vůbec vydrží), v průměru 3 hodiny denně
- netestuju originální vložky, protože žádné mi nešetří nohu tak, jako skate vložky Footprint insoles
- všechny boty hned od začátku zakapávám sekundovým lepidlem a po nějaké době použiju Shoe goo
Základní informace:
Po Vans videu Propeller jsem se nemohl dočkat, až otestuju asi nejpopulárnější skejtovou botu značky Vans a tou je Chima Pro, což je pro model Chimy Fergusona.
Vybral jsem semišový model v barvě port/white, protože mi přišlo, že určitě bude držet líp, než ty plátěné materiály, tak bacha na ně!
Cena: 1 790 Kč – dají se ale sehnat mnohem levněji
Pohodlí:
Jelikož se jedná o hodně jednoduchou botu, tak nemůžeme čekat nějaký extra komfort. Nicméně svou jednoduchostí skvěle padne na nohu a doslova s ní splyne, což mi hodně vyhovovalo, protože mi bota na noze nijak nelítala. Kolem paty jsou navíc vyztužené speciální látkou, takže super drží a noha z boty nijak nevypadává. Co se vložky týče, na rozdíl od jiných Vans bot, mají Chimy speciální vložky Ultra cush, která by měla tlumit dopady, ale dopadnout v nich na nohy z 10ti schodů asi nechcete! Každopádně je to hodně pěkný model a na noze vypadá opravdu dobře.
Boardfeel a grip:
Díky poměrně tenké podrážce máte se skejtem hodně dobrý cit a to i když ji hned vyndáte z krabice a jdete skejtovat. Tím horší to pak ale je, když se podrážka po nějakém tom týdnu začne sjíždět (a že to jde celkem rychle), takže každý neodjetý trik pak bolí víc a víc. Celý bok je vyztužen technologií Duracap. Ta by měla zabránit rychlému sjíždění. Zároveň se díky ní super tahá třeba i po dvou týdnech, což jsem na rozdíl od podrážky hodně ocenil!
Trvanlivost (Jak vypadá bota po měsíci skejtování):
Bohužel musím s lítostí říct, že model Chima PRO nevydržel 30ti denní test, protože po dvaceti dnech se začala oddělávat celá pata, až sem jí nakonec po jedné skejtovačce prostrčil ruku. Blbé je, že podrážka a bok jsou z jiného materiálu, takže to lepidlo nejspíš nějak nezvládlo a rozlepilo se. Je to škoda, protože bok skvěle držel, bota měla stále svůj tvar, super tahala a tkanička se taky ani jedna neroztrhla. Akorát podrážka byla čím dál měkčí a dopady ze schodů ke konci bolely víc a víc.
Celkový dojem a hodnocení:
Hodnocení 1-10 (1-nejhorší na světě, 10-nejlepší na světě) hodnotím botu Vans Chima PRO na 6 bodů. Sice mě zklamala měkká podrážka a následná díra, ale skejtovalo se mi v nich skvěle od prvního dne. V poměru kvalita versus cena sice bota trochu pokulhává. A pokud si někdy budete tento model kupovat, tak bacha na látkový materiál a taky na podrážku, některé jsou totiž z jednoho kusu a tak by se snad neměly rozlepit. I když mám k firmě Vans hodně pozitivní vztah, tak bych si jejich botu na skejtování znovu nekoupil a z velké části asi kvůli podrážce, jinak vše super!