Repre Contest + jak se dostat na LOH v Paříži včetně termínů letošních kvalifikačních zastávek

Vydáno: 04.05.2022

 

Věřte nebo ne, i členové český skejtový repre mezi sebou soutěží. Ptáte se proč? Důvod je easy, díky tomu se ukáže, kdo z nich má větší potenciál a tím pádem dostane i víc prostoru a větší budget na to, aby se předvedl a repzrezentoval naši zemi na mezinárodních eventech. V našich končinách je Repre vlak celkem rozjetý a mrzí nás, že bohužel nezastavuje na Slovensku. Součástí článku jsou i novinky týkající se kvalifikace na LOH v Paříži a termíny letošních kvalifikačních závodů.

 

Max na Olympu ve FS Nosebluntu / Foto: D. Dujsík

 

V pátek, 29. 4., proběhl první z reprezentačních závodů ve streetu, kdy se v naší hale na Olympu sešli Maxim Habanec, Martin Pek, Honza Navrátil a Vilém Jakeš. Závody se jely formou dvou jízd a pěti best tricků. Na místě hodnotil triky Dan Dujsík. Samotný závod byl ve čtyřech lidech poměrně rychlý a na pár triků se můžete mrknout v přiloženém IG videu. Vítězem se stal Martin Pek před Honzou Navrátilem, třetí byl Maxim Habanec a čtvrtý Vilém Jakeš. Tento závod se pojede každý měsíc a jde hlavně o srování reprezentantů mezi sebou. Jezdci sbírají body a na jejich základě se přihlédne při rozdělování podpory riderům v reprezentaci. Stále ale platí, že nejdůležitějším závodem pro reprezentaci je MČR.

 
 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený CZECH SKATEBOARDING (@czechskateboarding)

 

Honza Navrátil v BS Salad grindu / Foto: D. Dujsík                         

 

Nově k nám také doputovaly informace ohledně kvalifikace na LOH v Paříži 2024, kde se počet účasntíků zvedl na 22 v každé kategorii. 20 se kvalifikuje na základě žebříčku, jeden bude z hostující země a jedno místo je rezervováno pro výběr národních federací z účastníků, kteří budou mít více jak 50 bodů. Počet účastníků na jednu zemi zůstal stejný, tedy 3 osoby na kategorii. Celkem tedy maximálně 12 osob z každé země. Podmínkou je samozřejmě členství v národní federaci (v ČR je to Česká asociace skateboardingu) a splnění antidopingových kritérií. Jezdce do závodů vždy přihlašuje národní federace.

Samotná kvalifikační série obsahuje tyto závody ve kterých jezdci sbírají body:

- Mistrovství světa
- Závody kvalifikační série
- Pro Tour event
- 5 - Star event
- 3 - Star event

Samotný žebříček s body pak bude aktulizován vždy do 72 hodin po daném závodu.

Olympijská kvalifikace bude nakonec rozdělena do tří sezón:

2022 - 22. 6. - 31. 12.
2023 - 1. 1. - 31. 12.
2024 - 1. 1. - 23. 6.

Samotní účastníci LOH budou vybráni 24. 6. 2024 na základě žebříčku a selekci tří účasntíků z každé země. Každý kontinent z pěti má garanci jednoho účastníka i v případě, že nenasbírá dostatečný počet bodů.

Aktuální soutěžní kalendář pro rok 2022:

26. 6. - 3. 7. 2022 - Street Skateboarding Rome (Pro tour) - Řím

2. 10. - 9. 10. 2022 - RIO World Skate Street World Championship 2022 by STU - Rio de Janeiro 

2. 10. - 9. 10. 2022 - RIO World Skate Park World Championship 2022 by STU - Rio de Janeiro