Skate test: Converse Cons One Star Pro OX
Vydáno: 27.06.2017Po menší pauze je čas vrhnout se na další skate test bot. Tentokrát padla volba na boty Converse Cons One Star Pro OX, kterou jsme poctivě potrápili třicetidenním skejtováním. V následujícím článku se dozvíš, jak to celé dopadlo.
Text: Daniel Dujsík
Na začátek si připomene pár základních kritérií, podle kterých je každá bota testována:
- nejsem žádnou firmou na boty sponzorován, dělám to pro vás, čtenáře. Když je bota super, napíšu to. Když je bota na hovno, napíšu to.
- každá bota je testována 30 dní ježdění na skejtu (pokud tolik dní vůbec vydrží), v průměru 3 hodiny denně
- netestuju originální vložky, protože žádné mi nešetří nohu tak, jako skate vložky Footprint insoles
- všechny boty hned od začátku zakapávám sekundovým lepidlem a po náznaku prvních dírek používám Shoe goo.
Základní informace:
Firma Converse má opravdu bohatou historii. Boty byly především určené pro basketbal, nicméně posledních pár let už máme možnost nosit i modely skejtové. Ke značce CONS mám vztah, seznam team riderů nese jména mých oblíbených skaterů jako je Louie Lopez nebo Sean Pablo, a proto jsem si vybral k testu právě jí. Výběr skate modelů u nás není tak slavný, ale přesto jsem si našel své, a to červené Converse One Star Pro OX z broušené kůže. Vždy jsem chtěl Consy zkusit, líbí se mi jejich jednoduchý nemohutný design, tak jsem byl zvědav, jak se v nich jezdí.
Cena: 2390 Kč – v ČR už k dostání ve stejné barvě bohužel nejsou. Dají se sehnat i levněji. Já je třeba vychytal za 690,- ve Footlockeru.
Pohodlí:
První dojem z boty byl rozhodně pozitivní. Díky vnitřnímu měkkému polstrování po bočních stranách se člověku tolik nepotí noha a cítí se v ní pohodlně. Okolo kotníku a pevné paty je vyplněná linie potažená kůží, ze které jsem puchýře neměl. Během testu se bota výrazně neroztáhla a nerozplácla, což je taky plus. Jazyk padal mírně na stranu, ale ne natolik, aby mě to otravovalo jako u jiných bot. Originální vložkou je Lunarlon (technologie od Nike, protože odkoupil Converse v roce 2002), která není k zahození, ale i přes to jsem raději vsadil na vložky Footprint.
Boardfeel a grip:
Na boty jsem si okamžitě zvykl i přes to, že jsem je nijak nerozcházel a rovnou jsem je zkusil vzít čerstvé na skejta. Olliečka, flipy, prostě všechno šlo tak, jak má a vůbec jsem nevnímal, že mám nové boty. Bota jako celek nemá tak pevnou konstrukci a proto bezvadně sedne na nohu. Pro někoho to může být mínus kvůli ochraně. Nejvíce mě zaujalo vroubkované lemování podrážky, gumový pruh nad ní a klasická Cons podrážka. Díky tomu jsem měl super boardfeel od začátku do konce a odrazilo se to i na delší trvanlivosti.
Trvanlivost (jak vypadá bota po měsíci skejtování):
Flipová strana vydržela a bota se výrazně nerozplácla i přes zmiňovanou měkčí konstrukci. Podrážka razantně neztratila vzor, ale za to se u špičky odlepila, kvůli čemu mě pak při dopadech z vyšších věcí bolel palec a otravovalo mě to. Podrážku jsem zalepil a v botě se tak ještě nějakou dobu jezdit dá. Na tkaničky jsem použil sekundové lepidlo jen před prvním ježděním a do posledního dne se neroztrhly. Stejně tak jsem shoe goo použil na flipovou stranu pouze dvakrát.
Celkový dojem a hodnocení:
+ jednoduchý design
+ pohodlí a zvyk již od prvního dne ježdění
+ vroubkovaná podrážka a gumové lemování
+ povrch z broušené kůže
+ dlouhá trvanlivost
- vysoká cena
- nízká dostupnost v ČR
- odlepená podrážka na svrchní straně
- pro někoho nedostačující ochrana chodidla