Petr Sussner a jeho "PETE" Part!

Vydáno: 02.03.2024

V dnešní uspěchaný době je vždycky radost vidět, když se mladá krev vysere na IG posty a rozhodne se natočit regulérní part. Touhle cestou se vydal i Pete Sussner AKA Pete, kterej dal během krátký doby dohromady technickej part pro DC SHOES. Part navíc vychází při příležitosti jeho dnešních 23. narozenin a my přejeme všechno nejlepší! V přiloženým mini rozhovoru se dozvíš o průběhu natáčení a Petových začátcích. HERE YOU GO!

Čau Pete! Pro ty co by tě ještě neznali se krátce představ!

Ahoj Frenku. Jsem Petr, Pete, Sisa, Sysel. Téměř každodenní návštěva Stalin plazy!

Další obligátní otázka - co dovedlo tvoje kroky k prknu na čtyřech kolech?

Popravdě to byl můj strejda, když mi bylo tak 5-7 let. Strejda byl jeden z prvních skejtaku u nás ve městě. Vlastně v éře, kdy začali nebo začali kluci jako Jindra Fencl, Dan Bandry, Honza Timko, Vavro A Jendič (Honza Janda) nebo David Dvořák.

Tím pádem si měl od mládí spoustu dobrejch vzorů, který si mohl následovat! Jak skejtová scéna ve tvým home townu tehdá vypadala, a jak se tam skateboardingu daří dnes?

Vlastně to jsou pro mě moji favorite skaters jako Timouš, Šugy, Kuřeťák. Dřív to u nás žilo, když jsem byl malej. Měli jsme skatepark a co tak vím z vyprávění a z fotek tak tam byly party. Zažil jsem tam dost mladých ve stejným věku jako já ale dlouho nevydrželi, takže jsem vždycky jezdil s minimálně o 7let staršíma. Pár jich pořád jezdí pravidelně a dost jich jezdí vikendově. Vyrostly nám v kraji nový skateparky a dokonce se nám podařilo po xxx letech postavit i u mě ve městě díky UU studiu a Bonidee. Občas se ve městě někdo mladej na skejtu ukáže ale to jen z řídka. Zkrátka to upadlo za poslední 4l roky, což mě i mrzí. Asi bychom se měli spolu spakovat a zažít mapování skateboardingu v Česku, haha! určitě bychom narazili na nějaký dobrý skryťáky!  

To můžu jen odporučit! Čas tekl jako voda, ty jsi opustil rodnou hroudu a teď slavíš svý 23. narozeniny. Při tý příležitosti vychází i tvůj part pro DC shoes. Prozradíš, jak dlouho project vznikal, kde a s kým si ho točil?

Projekt vznikal zhruba měsíc, od půlky října, co jsem dostal od Matese z Plzně fisheye. Část jsem chtěl ze Stalina a druhá část je Street všechno z Prahy. Jeden spot je z Valencie ale to ty určitě poznáš, haha! Točil jsem se Smouteem AKA Matesem, Mayo Greizingerem, Pepou Kosťálem, Pelikoshem, Adamem Štikou a mojí přítelkyní Kájou.

Video je narvaný technickejma bangerama. Kterej z nich tě potrápil nejvíc?

Flip manuál na ČVUT jeden pán mě tam trochu prudil a poslední sérka na jaderné fakultě. Tma se blížila a já neměl světlo na kameru, ale zachránil mě kamarad Štikys, který měl světlo, akorát jsem neměl nástavec na kameru a tak Pelikosh točil a Štikys jel vedle něj se světlem, haha.

Tak tomu se říká story behind the clip! Video je plný loga DC SHOES. Můžeme říct, že je tvuj nejnovější project oficiálním videem pro DC?

Přesně tak. Od DC a Ondry Leskoviankého jsem už měl podporu před tím, za co moc děkuju, a právě proto jsem chtěl pro něho něco oficiálního a žádný ig clips.

Tak velká gratulace! Chystáš se do budoucna pouštět do podobnejch projektu?

Díky, díky. Samozřejmě, od nového roku pracujeme už na dvou a další snad přijdou v průběhu roku.

Tak to je skvělá zpráva! Prozradíš víc, nebo parta drží věci přísně pod pokličkou?

Tajnosti!

Tak v tom případě nezbejvá než se těšit, s čím přijdete příště! Díky moc za prima pokec a jdu si to dát celý ještě jednou! Máš nějaký slova na závěr, který by si rád sdělil světu? 

Díky Frenku za rozhovor a hlavně díky všem, bez kterých by se to všechno neobešlo. Užívejte skateboardingu a buďte v pohodě! 

See you!